Frank Shaving - Tasta köpürtme
Merhaba,

Tasta köpürtmede kullanmak üzere yeni bir fırça arayışı içerisindeyim.Yüzde köpürtme için bazende tasta köpürtmek için domuz kılı kullanıyorum.Yeni bir fırça ile porsuk kullanmaya başlamak istiyorum.Aşağıdaki iki model arasında kararsız kaldım.Tercihim biraz daha sıkı ama uçları yumuşak finest badger'dan yana fakat silvertip'de aklımı kurcalamıyor değil.Uygularken fazla yayılırsa diye içime sinmiyor.Köpüğü dairesel hareketlerle değil boyama yaparmış gibi sürmek istiyorum.Yabancı kaynaklarda fazla yorum bulamadım.Hazır bu ürünler Türkiye'de satılırken denemek istiyorum.Tavsiyesi olan varmı? (Başka markada olabilir)

Teşekkürler

14chbpz.jpg

2zzow41.jpg
Hocam Porsuk zehiri size de işlemiş,ne güzel.Yalnız bunun sonunun olmadığını belirtmek isterim.Belirli bir fiyat aralığı belirtmemişsiniz bu sebeple ben de kullanım ve hissiyata göre yorum yapacağım.Hali hazırda bugün elime ulaşan FS silvertip fırçayı temizledikten sonra tasta köpürterek deneyimleme fırsatı buldum.Fırça kuru halde gayet yumuşak,ıslak halde de aynı şekilde.Bunu beğendim,kremle beraber iyi bir ikili oluşturuyor,kısa zamanda kıvamlı ve güzel bir köpük yapabiliyor.Su tutmasını beğendim.Soğuk tıraş olmak zorunda olduğum için ısı tutması konusunda yorum yapamıyorum.Çoğu üretici dairesel hareketleri önermez ama ben severim ve yaparım.24 mm olması sebebiyle çok yayılmacı bulmadım.Yüzdeki hissiyatı güzel ama omurga beklemek hata olur.Kaliteli porsuk ikinci perdede belli olur derler,ikinci perdede iyi buldum fırçayı.Sabun içinde tutuyor gibi geldi ama ilk deneyimim hatalı olabilir.Biraz daha bakmam lazım.Eğer fiyat aralığınız buysa Razorus.com da çok güzel ürünler mevcut.İşletmecisi forum üyemizde olan Noyan Bey'dir.Güvenilir ve iletişimi yüksek bir insan,eminim yardımcı olacaktır.

Eğer daha omurgalı,kütür kütür bir fırça istiyorsanız,benimde severek kullandığım Tipsoft Beyaz uçlu manch. şiddetle tavsiye ederim.Güzel bir seçim yapmanız dileğiyle.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
@ahraz Belirli bir fiyat aralığı belirtmedim çünkü seçerken iyi veya kötü bir deneyim yaşamak istiyorumki, bir sonraki üründe farkı anlıyabiliyim.Tıraş konusunda birazda zevki buradan alıyorum.Şuan gözüme bu markayı kestirdim ikisini birden alıpta denemek istemiyorum anlamsız olur.Sizin değerlendirmenizdeki tek fark 24mm olması buda 26mm ile ne kadar fark yaratır bilemiyorum ama en azından bir fikir sahibi oldum.Peki orta kısımda durum nasıl üzerinde köpük varken açılıyormu?Buarada tipsoft Türk üretimiymiş fakat hiçbiryerde göremedim varmıdır bildiğiniz biryer?
Sanırım hiç porsuk deneyiminiz yok.Doğru mu anladım?İkisini de alın demedim ama ikisi farklı Kıl tiplerine sahip,aynı hissiyatı vermez.Silvertip benim kremlerle kullandığım bir fırça,knot ölçüsü fark yaratır ama başlangıçta 24 mm ortalama bir standarttır.Orta kısımla başlayan sorunuzu anlamadım,köpüğün yanlara kaymasını mı yoksa fırçanın yayılımını mı kastettiniz? Fırçayı kastediyorsanız 24 mmde yayılım beni rahatsız etmiyor,nispeten küçük suratlı bir insanım ama 26 üstü olsa rahatsız edebilirdi.@Onur98 tipsoft üreticisidir,mesaj atıp iletişime geçebilirsiniz.İlk önce Porsuk konusundaki inceleme ve yazıları okumanızı tavsiye ederim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
bir yıl daha bitiyor
düşlerim,tasarılarım,yarım kalmış onca şey
her yıl biraz daha kısalıyor bir öncekinden
bana mı öyle geliyor yoksa daha hızlı mı ilerliyor zaman
insan yaşlanırken?
Forumdaki incelemeleri okudum fakat çoğu ürün yurtdışından temin ediliyor olduğu için benimde beklemeye sabrım yok şuanda Smile ondan Türkiye'den alıcam.Bu nedenle fazla seçenek yok gözümde.
Başlangıç için finest'ı öneririm . Benim de ilk porsuğum bundandı , çok da memnundum . Şimdi silvertipini aldım . Bazı iyi yanları var tabi finest'a göre ama ikisinden de memnun kaldım . Sizede ilk olarak finestla başlamanızı öneririm . Pişman olmazsınız .
Tasta kopurtme yapacaksanız aslında bulb dan cok fan sekilli fırca daha kullanıslı gelir ama, kisisel tercihtir ikiside olur.
Suratınızda fazla yayılmasını istemiyorsanız 2band, finest gibi kıl tiplerini secmeniz daha dogru olur. Saygılar.
+1 finest. Daha once kullanmis ve buyuk bir hatayla elinden cikarmis biri olarak.

Tek bir ek yorumum var. Yukaridaki 2 firca da sap uzunlugu olarak cok kisa. Tasta rahat olmaz (firca sapi tasa carpar, parmaklar carpar vs), bunlar yuzde kopurtme icin daha uygun.

Ek: Bir de Forum Tanisma basligina yazip kendinizi bize tanitmaniz guzel olur - http://www.geltir.com/forumdisplay.php?fid=27
Teşekkürler yorumlar için.Konu farklı bir noktaya geldi ama daha fazla karıştırıp farklı birşey almadan düğüm çapını düşürüp, sapı uzatıp biraz söylediklerinizle birazda okuduklarımı değerlendirerek fikrimi değiştirdim ve Vulfix 2235 super badger aldım.

2q9yrfs.jpg
(25/02/2017, Saat: 22:10)Mert_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler yorumlar için.Konu farklı bir noktaya geldi ama daha fazla karıştırıp farklı birşey almadan düğüm çapını düşürüp, sapı uzatıp biraz söylediklerinizle birazda okuduklarımı değerlendirerek fikrimi değiştirdim ve Vulfix 2235 super badger aldım.

2q9yrfs.jpg

Komşu merak ettiğim bi fırçadan almışsın güle güle eskit ama incelemesinide isteriz Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  FRANK SHAVING 24mm finest fırça ilk izlenimler papazerigi 274 378,618 22/10/2021, Saat: 14:15
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Frank Shaving Manchurian Pure Badger Tıraş Fırçası İncelemesi ArdıçKatranı 32 27,386 08/09/2021, Saat: 16:59
Son Yorum: yigit
  Yaqi vs. Frank Shaving dr.akar 7 4,457 21/05/2021, Saat: 02:43
Son Yorum: dr.akar
  Osaka23 Hand Made Shaving Brush Efrasyab 50 21,306 08/01/2020, Saat: 01:47
Son Yorum: osaka23
Information İNCELEME:Frank Shaving Silvertip Fırça ahraz 27 19,680 15/12/2018, Saat: 12:31
Son Yorum: Arapaho
  Frank shaving problem blueshadov 40 19,811 17/05/2018, Saat: 21:02
Son Yorum: abdussamedy
  Frank Shaving 26mm Finest Badger pars 78 99,624 21/04/2018, Saat: 08:29
Son Yorum: kral arthur
  B26 frank shaving yardimi Kysis 10 7,174 14/06/2017, Saat: 14:35
Son Yorum: Serjames
  Yüzde Köpürtme İçin Porsuk Fırça Tavsiyesi Niko 75 43,876 12/03/2017, Saat: 16:57
Son Yorum: Niko
  LIJUN SHAVING - Finest Badger Hair Shaving Brush totan35 134 178,867 05/10/2016, Saat: 13:38
Son Yorum: yener

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: