FRANK SHAVING 24mm finest fırça ilk izlenimler
bugün FRANK SHAVING 24mm knotlu fırçamın ilk denemesini yaptım.
denemelerde ARKO, CELLA ve Wilkinson SWORD sabunlar
ve Wilkinson Sword regular kremle kullandım.
başka bir fırça kullanmadığım için sadece irem ile karşılaştırabileceğim. fırçanın boyutu ireme yakın olmakla beraber knot genişliği iremden gözle ayırt edilebilecek ölçüde büyük.

1. bilmiyorum kullandıkça yumuşar mı ama kılların çok tatlı bir gerginliği var. ayrıca görüntü de çok hoş, renk filan.
2. kıllarda hafif bir batma hissi bekliyordum ama kesinlikle iremdeki tatlı batma hissi yok.
3. belki ben beceremedim ama köpük iremdeki gibi hacimli olmadı. iyi bir şey mi fikrim yok şimdilik.
4. WS kremi ilk seferde irem de koyduğum kadar kullandım ama çok enteresan yüzüme köpük değmedi. tasta o kadar köpürtmeme rağmen. ikinci seferde daha iyi oldu.

sonuç olarak FSnin sabun performansı hoşuma gitti ama kremler için sanırım biraz daha süre vermek gerekecek. bir süre ireme elimi sürmem ama kısa zaman sonra, ara sıra da olsa, tekrar iremi kullanacağıma eminim.Temsili resim:
fircam.jpg
By ppzrg at 2011-10-15
O tatlı gerginlik hep kalacak. İki bant finest porsuğun özelliği o tatlı gerginlik. Kılların uçları ise kullandıkça biraz daha da yumuşayacak.

Yeni fırça olduğu için kötü performans vermesi normal. En pahalılar dahil tüm fırçalarda böyledir, ilk geldiklerinde krem ve köpüğü yutarlar ama doğru düzgün bir köpük vermezler. Normalden fazla krem/sabunla beslemek gerekir. Kıllar açıldıkça performans da artar. Yaklaşık 10-15 tıraştan sonra fırçandan çok iyi performans alacaksın. Güle güle kullan. Aşırı sıcak suda kullanmamaya özen göster.

5-10 tıraş sonra iremin yüzüne bakmayacağına eminim. Wink
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
teşekkürler
aşırı sıcak olmaması için ne kadar sıcak olması gerekir? el yakmayacak kadar mı?
bu arada ekleyeyim sap kalitesi ve ağırlık çooook güzel Smile
dediğin gibi gelince bi "wooooow" çektim Smile

(15/10/2011, Saat: 23:59)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O tatlı gerginlik hep kalacak. İki bant finest porsuğun özelliği o tatlı gerginlik. Kılların uçları ise kullandıkça biraz daha da yumuşayacak.

Yeni fırça olduğu için kötü performans vermesi normal. En pahalılar dahil tüm fırçalarda böyledir, ilk geldiklerinde krem ve köpüğü yutarlar ama doğru düzgün bir köpük vermezler. Normalden fazla krem/sabunla beslemek gerekir. Kıllar açıldıkça performans da artar. Yaklaşık 10-15 tıraştan sonra fırçandan çok iyi performans alacaksın. Güle güle kullan. Aşırı sıcak suda kullanmamaya özen göster.

5-10 tıraş sonra iremin yüzüne bakmayacağına eminim. Wink
Smile

Aşırı sıcak olmamasından kastım kettle' da su ısıtıp kullanmamak lazım. Musluktan gelen elin dayanabileceği kadar sıcak su yeterli.
ben de zaten yüzüme süremeyeceğim kadar sıcak su kullanmıyorum
o zaman ekstra bir şey yapmama gerek yok.

şunu eklemeliym -ki bunu söylerken iremden başka fırça kullanmadığımın da farkındayım- heralde bir FS kalite hissi olarak bir insanın fırçadan bekleyebileceği her şeyi verebilir. sapı olsun, kılların kalite hissiyatı olsun gerçekten çok etkilendiğimi belirtmeliyim. bu yüksek P/F oranlı fırçadan sonra bilmiyorum başka marka alır mıyım gelecekte. ayrıca kendi fırçamızı yaptırma yönündeki isteğimi ve hevesimi de kırdı.... 25 liraya malettiğim fırça o kadar emek ve riske rağmen şu bana 55 liraya malolan fırçayı geçmeyecekse bilmyorum gerçekten de yaptırmaya değer mi?

Saygılar

(16/10/2011, Saat: 12:40)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Smile
Aşırı sıcak olmamasından kastım kettle' da su ısıtıp kullanmamak lazım. Musluktan gelen elin dayanabileceği kadar sıcak su yeterli.
ben de kendi porsuk fırçamızı yaptıralım başlığına benzer minvalde bir şeyler yazmak istiyordum.Bu fırçayı gösterip "işte en ucuz fırçalardan biri; buna benzer bi şey yapar mısın?" desek imalatçı bizi kovalar herhalde.
adamın onun aynı kalitesini bize toplu alımda maximum 35 hadi bilemedin 40 liraya yapması lazım ki almaya değsin gerçekten. 40 liraya bile değer mi şüpheliyim
ben kaliteli bir şey yapamayacaklarını bildiğim için en kaliteli kıldan yapacakları fırçaya vereceğim rakam 25 lira.
fazlasına yazık, özellikle de o kadar risk alarak yaptırınca.

ya zaten en kaliteli şekilde fırça başına 5 lira alırım dedi başak fırça. geriye tek kalan kaliteli kıl getirtmek ki onun da fırça başına kargo dahil maliyeti 12-13 lirayı geçmez toplam fırça maliyeti de bizlere dağıtımdan önce 20 lirayı bulmaz. kargo filanla beraber 25-26 liraya finest\lar silvertip\ler sahibi oluruz..tabi ciddi bir risk de var. bu riski alacak kişinin bundan kar etme hakkı da var. biri yaptırırsa makul olmak şartıyla karına da razıyım ben açıkçası.

uzun mevzu biraz daha sabır lazım. başlığında paylaşıyorum zaten gelişmeleri. ne olursa olsun bu civarda fiyatlara ben talep ediyorum diyen arkadaşlar gelsin başlığa. bi entry girip durumlarını belirtsinle biz de ona göre getirtelim kılları.
Saygılar

(16/10/2011, Saat: 14:52)ulysse6 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ben de kendi porsuk fırçamızı yaptıralım başlığına benzer minvalde bir şeyler yazmak istiyordum.Bu fırçayı gösterip "işte en ucuz fırçalardan biri buna.benzer bi şey yapar mısın?" desek imalatçı bizi kovalar herhalde.
Bugüne kadar türkiyede yapılmış sakal fırçalarının saplarına bakın. Bir tane bile en azından fs fırça sapı kadar düzgün bir sap yapılmamış. Hal böyleyken yerli bir üreticinin, şu 24 dolarlık fırça kadar bile birşeyler yapabileceğine inanıyor musunuz? Ha düğüm hazır alınacaksa o zaman ben fs' den de, simpsondanda, shavemac'tende ala sap yaparım tornada. Ama düğümü hazır aldıktan sonra olayın bir mantığı yok.

O yüzden başarılı f/p ürünlerine yönelmek daha mantıklı. Erik komşum emin ol daha iyisini alacaksın. Bir sonraki adımın simpson duke 3 gibi bir şey olsun.

Hadi bakalım iyi köpüklemeler, iyi kayışlamalar. Big Grin
naptın hocam.hocam 200 küsür liraya kadar duke var. FS 55 liraya geldi bana kargo ile.
sen daha tecrübelisin ama bana biraz zor gibi geldi.. hani kendimi bilyorum o açıdan Smile
Saygılar
(16/10/2011, Saat: 15:34)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugüne kadar türkiyede yapılmış sakal fırçalarının saplarına bakın. Bir tane bile en azından fs fırça sapı kadar düzgün bir sap yapılmamış. Hal böyleyken yerli bir üreticinin, şu 24 dolarlık fırça kadar bile birşeyler yapabileceğine inanıyor musunuz? Ha düğüm hazır alınacaksa o zaman ben fs' den de, simpsondanda, shavemac'tende ala sap yaparım tornada. Ama düğümü hazır aldıktan sonra olayın bir mantığı yok.
O yüzden başarılı f/p ürünlerine yönelmek daha mantıklı. Erik komşum emin ol daha iyisini alacaksın. Bir sonraki adımın simpson duke 3 gibi bir şey olsun.
(16/10/2011, Saat: 16:32)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: naptın hocam.hocam 200 küsür liraya kadar duke var. FS 55 liraya geldi bana kargo ile.
sen daha tecrübelisin ama bana biraz zor gibi geldi.. hani kendimi bilyorum o açıdan Smile
Saygılar
(16/10/2011, Saat: 15:34)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugüne kadar türkiyede yapılmış sakal fırçalarının saplarına bakın. Bir tane bile en azından fs fırça sapı kadar düzgün bir sap yapılmamış. Hal böyleyken yerli bir üreticinin, şu 24 dolarlık fırça kadar bile birşeyler yapabileceğine inanıyor musunuz? Ha düğüm hazır alınacaksa o zaman ben fs' den de, simpsondanda, shavemac'tende ala sap yaparım tornada. Ama düğümü hazır aldıktan sonra olayın bir mantığı yok.

Ee fırça genelde tıraş ekipmanlarının en pahalısıdır tek başına. Ama her zaman değer. Kaliteli bir fırça tıraş keyfini çok fark ettiriyor. Fs finest'tan sonra makul bir ara model yok. Duke 3 o açıdan en mantıklısı. Daha sonra shevemac, rooney gibi markaların daha üst modellerine yönelinir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Porsuk kılı fırça tavsiyesi Murat06 gs 4 1,469 23/11/2023, Saat: 21:13
Son Yorum: Murat06 gs
  Silvertip Fırça tavsiyesi Andreichu 0 882 20/06/2023, Saat: 20:38
Son Yorum: Andreichu
  Yaqi TwoBand Badger FIrça kerem_tokd 14 2,821 14/05/2023, Saat: 04:23
Son Yorum: kerem_tokd
  Frank Shaving Manchurian Pure Badger Tıraş Fırçası İncelemesi ArdıçKatranı 32 27,477 08/09/2021, Saat: 16:59
Son Yorum: yigit
  Yaqi vs. Frank Shaving dr.akar 7 4,497 21/05/2021, Saat: 02:43
Son Yorum: dr.akar
Wink Saponificio Varesino HMW Fırca dikdik_s 23 16,443 28/12/2020, Saat: 22:26
Son Yorum: Mstyldz
  Porsuk Fırça Tavsiyesi sellom 758 466,643 20/09/2020, Saat: 17:27
Son Yorum: Erdem009
  Simpson Duke 3 Best Badger Fırça btoprak 70 80,591 30/08/2020, Saat: 17:26
Son Yorum: marv
  Osaka23 Hand Made Shaving Brush Efrasyab 50 21,409 08/01/2020, Saat: 01:47
Son Yorum: osaka23
  Anbbas Porsuk Fırça U A K 1 2,678 06/01/2020, Saat: 23:12