Rocnel SE / Single Edge Razor İncelemesi
Ben Murat Beyle mesajlaştım Nisan'da dağıtıma başlayacaklarını söyledi ama demek ki dağıtım çoktan başlamış bile Smile

üzerinde durulmayan bir diğer konu da bu aletin ekonomikliği

orta keskinlikte bir jiletle 3 tıraş oluyorsanız bu aletle 6 tıraş oluyorsunuz. Bende 1000 yakın jilet olduğuna göre bu aletle sayıları 2000 e katlanmış olacak bitirmek ne mümkün Smile
Dezavantaji tabi var. Bu kalitede bir sap ve kafa hic gormemistik. Ondan sonra dokum kafalar elinize oyunxak gibi geliyor.
Hayatimda gordugum en kaliteli saplardan biri. Hem de makinelerde hem se makinelerde kullaniyorsun.
E dezavantaji ne derseniz o sap haric insan baska sap kullanmak istemiyor
@rocnel ailesi ülkemiz adına çok güzel çalışmaya imza attılar pek yakında afili bir ayarlı makinalarınıda görmek isteriz .

Tabi önce desenli makinamıza bir kavuşalım Smile
(21/03/2016, Saat: 16:01)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben Murat Beyle mesajlaştım Nisan'da dağıtıma başlayacaklarını söyledi ama demek ki dağıtım çoktan başlamış bile Smile

üzerinde durulmayan bir diğer konu da bu aletin ekonomikliği

orta keskinlikte bir jiletle 3 tıraş oluyorsanız bu aletle 6 tıraş oluyorsunuz. Bende 1000 yakın jilet olduğuna göre bu aletle sayıları 2000 e katlanmış olacak bitirmek ne mümkün Smile

(21/03/2016, Saat: 21:03)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dezavantaji tabi var. Bu kalitede bir sap ve kafa hic gormemistik. Ondan sonra dokum kafalar elinize oyunxak gibi geliyor.
Hayatimda gordugum en kaliteli saplardan biri. Hem de makinelerde hem se makinelerde kullaniyorsun.
E dezavantaji ne derseniz o sap haric insan baska sap kullanmak istemiyor

(21/03/2016, Saat: 21:33)Nani Kuş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @rocnel ailesi ülkemiz adına çok güzel çalışmaya imza attılar pek yakında afili bir ayarlı makinalarınıda görmek isteriz .

Tabi önce desenli makinamıza bir kavuşalım Smile

Arkadaşlar konu aktif olmasın diye sık sık yazmıyorum, yeni bir haber oldukça yazmaya çalışıyorum, o yüzden yanlış anlamayın hemen cevap vermiyorum, ilginiz ve değerlendirmeleriniz için çok teşekkür ederim, şuan SE makinelerin üretimi devam ediyor, kumlama aşamasına geldiği zaman bilgi vereceğim, kumlama sonrası dağıtım tekrar başlayacak, saygılar.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Sn @rocnel youtube'a tiras videosu ekleyecek misiniz?
(23/03/2016, Saat: 11:51)inter Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sn @rocnel youtube'a tiras videosu ekleyecek misiniz?

Merhabalar, üreticinin kendi ürününün inceleme videosunu youtube eklemesi bence biraz garip olur, kullanıcılar bunu yaparsa daha doğru olur. Bir kaç arkadaş bunu yapacağını söylemişti, makineler teslim edildikten sonra tıraş videoları youtube alanında yayınlanabilir. Saygılar.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Insallah bekliyoruz arkadaslardan videolari..dayima rocnel hediyem olacak sanirim..o yuzden gormek istedim video olarakta..tesekkurler cabalariniz icin..
(15/03/2016, Saat: 21:09)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Jileti kırmak yerine makasla kesmek jileti yandan takarken kolaylık sağlıyor
Jiet takıp sökmeye bir kaç denemeden sonra kolayca alışılıyor
Daha önce ağır paslanmaz çelik ,döküm ağır siklet DE  SE alet kullanmayanlara ağır ve dengesiz gelebilir.Tasarım hatası değil tam tersi bu tür aletlerin ortak özelliğidir ağır olması.
Ağırlığına rağmen kazıma yada razor burne yol açmıyor
EJ yada Muhle 89 dan daha yakın tıraş veriyor aynı zamanda 89 lar gibi jileti hissettirmiyor.
Ağırlık dışında 89 ve 34C günlük segmentine muadil sayılabilir
XTG ve ATG de çok başarılı
Sap da desen olmasada kaymıyor.Desenler kaymayı engellemeden çok kavrama ve manevrada çok faydalı.

İhtilaf üstadın söylediklerinin üstüne ekleyecek çok fazla şey yok aslında. Farklı tasarım ve kafa yapısı nedeniyle alışma süreci gerektirebilir.
Ağırlığının ve kafa yapısının ilk kullanimlarda manevra yeteneğini azalttığını düşündürse de zamanla alete alıştıkça aşılacak bir durum.
Jileti taktiktan sonra kesinlikle kenarda kalan kısımlar kırılmalı ya da ihtilaf üstadın dediği gibi takmadan önce makasla kesilmeli. Kenardak o kısımlar varken tedirgin ediyor ve hızlı tıraş olmayı engelliyor. O kısımlar kırıldıktan sonra jileti çıkarıp bir sonraki tıraşta tekrar takmak kolay ama hizalamak gerekiyor ve kenar kısımlar olmayınca hizalamak zorlaşıyor. Kullan-at yapmak daha mantıklı gibi.
De89'u mild bulan , yeteri kadar yakın tıraş etmediğini düşünen arkadaşları tatmin edecek bir kesimi var. Günlük tıraş olan biri olarak tek perdede, De89 kullanırken iki perdede ulaştığım sonuca ulaştım. Artı rötuş yeterli oldu.
Sert ve yoğun sakalları nedeniyle 89 kafayı yetersiz bulan arkadaşlara tavsiye edilebilecek bir alet olmuş.

296620c9a3a2606e0c06f4fef7a49e4d.jpg
@bayercy komşum asimovlar gözden kaçmadı Big Grin bilim kurgu tutkunuyuz sanırsamSmile
(27/04/2016, Saat: 10:12)Blade Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @bayercy komşum asimovlar gözden kaçmadı Big Grin bilim kurgu tutkunuyuz sanırsamSmile

Evet Blade komşum Smile Bilimkurguyu çok severim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rocnel Elite Series (İlk Mesaj Güncel) rocnel 77 51,897 08/09/2022, Saat: 21:33
Son Yorum: My72
  King C Gillette Double Edge Safety Razor hlkkzn 75 38,866 23/05/2022, Saat: 12:32
Son Yorum: abdussamedy
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 315,453 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Parker Variant - Ayarsızlara Ayar Veren Tıraş Aleti İncelemesi marv 20 6,891 15/10/2021, Saat: 08:26
Son Yorum: ekindgn
  Muhle Rocca R94 Tıraş Aleti İncelemesi marv 13 6,126 19/05/2021, Saat: 23:37
Son Yorum: Lumberjack
  Parker Adjustable Safety Razor ckeskin 91 62,755 22/03/2021, Saat: 18:31
Son Yorum: krub
  Ufo Razor Handles GeltirBot 15 23,289 24/02/2021, Saat: 01:35
Son Yorum: mustbe
  Rockwell 6s İncelemesi corpus36 55 66,968 21/11/2020, Saat: 01:25
Son Yorum: nicky
  Barebo Safety Razor - Sweden emiriko 1 4,967 02/10/2020, Saat: 02:01
Son Yorum: erkantalya
  Rocnel Sailor S Timor1322 55 22,494 04/09/2020, Saat: 17:50