Rocnel, Single Edge Razor / Model SE-P
@rating
Cok sagol dostum aynen oc varmıs demek. Yeni tasarımlının da oc si olacakmı acaba merak ettim.
(11/06/2017, Saat: 13:12)utunc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bence jileti alan en kısım bir miktar daha uzatılabilir çünkü jilet kenarları kırılsa bile dışında çok az bir miktar kalıyor
ve yanlamasına kesimlerde o kısımlar çizici olabiliyor.

(11/06/2017, Saat: 14:42)FurkanErdem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynen komşum, katılıyorum söylediklerinize. Jileti alan kısım biraz arttırılmalı. Jiletin bir kısmı dışarıda kalıyor ve köşeleri çiziyor.

Komşular, söylediklerinize (çizici olması hususu) katılıyorum. Ancak, önerdiğiniz gibi olursa jileti çıkarmak zor olmaz mı?

Bu arada yeni model çok daha güzel olmuş. Tebrikler @rocnel
(11/06/2017, Saat: 16:42)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşular, söylediklerinize (çizici olması hususu) katılıyorum. Ancak, önerdiğiniz gibi olursa jileti çıkarmak zor olmaz mı?

Bu arada yeni model çok daha güzel olmuş. Tebrikler @rocnel

+1

Haklısınız. Aynı şekil de düşünmüştüm. Jiletin çıkması zorlaşır. Çıkmaz bile.

Benim fikrim, @rocnel Murat Bey daha iyi bilir; bu modelin kafasının arkasına jilet seviyesinin olduğu yere iki tane delik açılabilir. Jilet, bu iki deliğe sokulacak bir iğne aparatı ile çıkarılabilir. Belki de tek delik de olabilir. Bu delik olduğu zaman kafa, jiletten daha uzun olabilir.
(11/06/2017, Saat: 15:34)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @rating
Cok sagol dostum aynen oc varmıs demek. Yeni tasarımlının da oc si olacakmı acaba merak ettim.

Rica ederim abi ne demek. Muhtemelen kibar versiyon oc nin çizimleri şimdiden hazırdır, üretilmeyi bekliyordur Smile)

Ne de olsa o bir rocnel.
(11/06/2017, Saat: 17:38)KlasikTıras Adlı Kullanıcıdan Alıntı: +1

Haklısınız. Aynı şekil de düşünmüştüm. Jiletin çıkması zorlaşır. Çıkmaz bile.

Benim fikrim, @rocnel Murat Bey daha iyi bilir; bu modelin kafasının arkasına jilet seviyesinin olduğu yere iki tane delik açılabilir. Jilet, bu iki deliğe sokulacak bir iğne aparatı ile çıkarılabilir. Belki de tek delik de olabilir. Bu delik olduğu zaman kafa, jiletten daha uzun olabilir.

Çıkarmak için güzel bir fikir ama tabi ekstra bir aparat ihtiyacı var bu durumda.

Aslında şimdi düşündüm de kafa daha geniş olursa jileti düzgün takmak ta sıkıntı olabilir. Çünkü jileti içeriye nasıl ittireceksiniz? Yandan ittirince düzgün yerleştirilemeyebilir. Geriye doğru ittirmek gerekebilir. Ancak keskin kısmından müdahale edemezsiniz. Jiletin hem körelme hem de zarar verme riski var.

Galiba en ideali şimdiki gibi. Zaten Murat usta da bunları muhakkak düşünmüş ve mümkün olan en iyi tasarımı yapmıştır.
(11/06/2017, Saat: 18:01)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çıkarmak için güzel bir fikir ama tabi ekstra bir aparat ihtiyacı var bu durumda.

Aslında şimdi düşündüm de kafa daha geniş olursa jileti düzgün takmak ta sıkıntı olabilir. Çünkü jileti içeriye nasıl ittireceksiniz? Yandan ittirince düzgün yerleştirilemeyebilir. Geriye doğru ittirmek gerekebilir. Ancak keskin kısmından müdahale edemezsiniz. Jiletin hem körelme hem de zarar verme riski var.

Galiba en ideali şimdiki gibi. Zaten Murat usta da bunları muhakkak düşünmüş ve mümkün olan en iyi tasarımı yapmıştır.

+1
(11/06/2017, Saat: 18:01)msakalli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çıkarmak için güzel bir fikir ama tabi ekstra bir aparat ihtiyacı var bu durumda.

Ben bu aletin tasarımının şimdiki haliyle olmasından yanayım.

Peki o çıkıntının çizmesinden ben rahatsız değil miyim diye sorarsanız, hem de çok derim.

Şöyle trajikomik bir anım var hatta; sol elimde köpük, sağ elimde bu alet, tıraş sonu düzeltmeleri yaparken ellerim çok yakındı ve bu git gel trafikte sağ elimdeki alet sol elimin parmağını kesmişti.

Ben Murat beye de söylemiştim. Bence bu alet komple tıraş olmak için değil de, sakallı olup düzeltme yapanlara pazarlanmalı. Yarım jilet kullanması, düzeltmeler yaparken çok tekrar gerekeceği için tek jiletli olmasının avantajı vs. etkenlerden dolayı çok etkili bir alet.

Bu durumda yandaki o çıkıntı, sakalı olanlara hassas düzeltme imkanı verecektir. Örneğin kişi sakallı ve elmacık kemiği sakalını tıraş edecek, işte bu durumda o çıkıntı sayesinde sakal çizgisine jiletin ucunun değişini net bir şekilde görerek, o çizgiyi kolayca çizmesini sağlayacaktır.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

Bazı önemli bilgileri aktarayım.

Elit serisinde biliyorsunuz, Fransa'da üretilen, biz üreticilerin en kaliteli olarak kabul etti çeliği kullanıyoruz.

Tüm aletlerimizde bu çeliği kullanmayı planladık. Çünkü çok ciddi kalite farkı var. Yıllar sonra fark ortaya çıkar. Tüm ürünler 316 kalite ama onun da iyisi var.

Yani baklava baklavadır ama Gaziantep'de baklava tadanlar sadece farkını anlarlar. Bunun gibi düşünün.

Tüm geri dönüşleri değerlendirerek bu tasarımı yaptık.

Uzun sakallarda tıkandığı söylendi, iki adet geniş slot ekledik. Fotoğraftaki alette slot yok.

Ağır olduğu söylendi 140 gr dan 80 grama düşürdük

Kenarlar kısımları, farklı tıraş tekniklerinde dikkatli olunmazsa kulak burun gibi yerleri çok düşük olasılıkla çizebiliyordu.

Şimdi ufak ve hareket kabiliyeti çok yüksek bu da etkin kontrolü sağlar.

Bu alete jilet yüklemek çok kolay, sırf yanlarını kapatacağım diye düşünülürse jilet yükleme zorlaşır ve asıl kesme riski o zaman ortaya çıkar.

Arkadaşların bahsettiği gibi yan kısımları kapatacak örnek bir kesimi de yapacağım.

Bu arada siyah titanyum kaplı olarak yeni şık kutusunda satışa sunulacak. Taraklı, mild ve agresif seçenekler olacak. Yine impada satışa sunulacak.

Şimdi yoğun olduğum için Ağustos gibi üretimine başlarız.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Ben tam kapatması için yarım jiletin kenarını kesip denedim. Yüklerken hem enine hemde derinine yerleştirmek için jiletin köşesini tirnagimizin dışıyla bastırarak oturabiliyoruz. Çıkarırkende aynı sekikde tırnak ucuyla hafif ittirerek kolayca çıkarmak mümkün. Ben o konuda jilet yükleme ve cikarma konusunun zor olacağını düşünmüyorum. Yükleme ve çıkarma aynı jiletli ustutalarda ki gibi olur aynı şekilde.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
https://www.instagram.com/u1071/
(11/06/2017, Saat: 21:28)utunc Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben tam kapatması için yarım jiletin kenarını kesip denedim. Yüklerken hem enine hemde derinine yerleştirmek için jiletin köşesini tirnagimizin dışıyla bastırarak oturabiliyoruz. Çıkarırkende aynı sekikde tırnak ucuyla hafif ittirerek kolayca çıkarmak mümkün. Ben o konuda jilet yükleme ve cikarma konusunun zor olacağını düşünmüyorum. Yükleme ve çıkarma aynı jiletli ustutalarda ki gibi olur aynı şekilde.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bir tanesinin tasarımını şöyle yapacağım.

Jiletlerin kenarlarına 2mm lik paylar bırakacağım, ama alt kısımları yine 36mm standart olacak. Jilet üstten alta doğru kırıldığı zaman bu çizici kenarlar 2mm lik payın içinde kalacak.
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rocnel Elite Series (İlk Mesaj Güncel) rocnel 77 51,815 08/09/2022, Saat: 21:33
Son Yorum: My72
  King C Gillette Double Edge Safety Razor hlkkzn 75 38,828 23/05/2022, Saat: 12:32
Son Yorum: abdussamedy
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 315,219 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Rockwell Model T ati19 1 2,018 26/04/2021, Saat: 02:29
Son Yorum: marv
  Parker Adjustable Safety Razor ckeskin 91 62,723 22/03/2021, Saat: 18:31
Son Yorum: krub
  Ufo Razor Handles GeltirBot 15 23,276 24/02/2021, Saat: 01:35
Son Yorum: mustbe
  Barebo Safety Razor - Sweden emiriko 1 4,965 02/10/2020, Saat: 02:01
Son Yorum: erkantalya
  Rocnel Sailor S Timor1322 55 22,491 04/09/2020, Saat: 17:50
Son Yorum: rocnel
Heart İNCELEME: Razorock Hawk Single Edge Safety Razor izbe 50 33,217 29/08/2020, Saat: 23:19
Son Yorum: shaving nick
  Wolfman Lass BBS-1 Razor inceleme Nani Kuş 33 16,727 05/08/2020, Saat: 19:01
Son Yorum: korgunv

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: