Rockwell Model T
@marv Orkun kardeşimin cesaretlendirmesi sonucunda ilk inceleme yazısını yazıyorum. Eksikler hatalar varsa şimdiden özür dilerim. Ayrıca yazarak ifade özürüm de var.
İnceleme konu başlığında da belirtiğim gibi Rockwell Model T Ayarlanabilir Tıraş Aleti. Kanada da üretiliyormuş.
3c3usj.jpg
cp3jhf.jpg
Kutuda
1 Rockwell Model T Ayarlanabilir Tıraş Aleti
1 Deri Kutusu (Gerçek deriye benziyor emin değilim)
5'li Rockwell jilet
(Bu bilgileri internetten alıntı yaptım)
Malzeme: Pirinç, paslanmaz çelik ve kromlu çinko alaşımı.
Sap uzunluğu: 89 mm
Toplam uzunluğu: 95 mm
Ağırlık: 100 gr.
Ayar: 1-6 arası

Kalite:
Krom kaplaması harika su lekesi oluşmuyor. Jilet boşluğu ayar kadranı sağlam pürüzsüz geçiş yapıyor. Kelebek mekanizması çok sağlam uzun yıllar sorunsuz çalışacağını düşünüyorum. Bu benim ikinci ayarlanabilir tıraş makinem, kelebek mekanizmasını son derece kullanışlı bulduğum bir özellik. Bu özelliğinden dolayı jilet takmak son derece kolay. Ağırlığı bana göre çok iyi dengeli, mükemmel tırtıllara sahip olması, kavramayı ve tutmayı kolaylaştırıyor ve harika görünüyor. Jilet tutuşunda acemi gözüyle baktığımda bir hata görmedim her iki tarafı da düzgün gözüküyor.
Tıraş performansı:
Hem günlük hem aralıklı olarak kullandım. Günlük tıraşlarda 2. Ayarda ilk perde 1. Ayarda ikinci perde tıraş oldum tıraşı bitirdim tam pürüzsüz bir tıraş çıkartmasa da günlük tıraş için gayet iyi sonuç verdi. Tabi performansını kullanılan jilette etkiliyor. Ben günlük tıraşlarda euromax ve derby usta kullandım. Bu ayarlarda yüzde jileti pek hissettirmiyor tutuş açısını biraz daha fazla 30-35 derece gibi tutmak daha iyi sonuç veriyor ve jilet hiç rahatsız etmiyor. Aynı zamanda da hızlı, güvenli ve konforlu tıraş ediyor.
Üç günlük ve daha fazla aralıklı tıraşlarda ilk perde 5. ayarda başladım (bu ayarda sakalı kesme hissi çok güzel) ikinci perde 3. Ayarda ve üçüncü perde yanaklarda 2. Ayar boyun bölgesinde 1. Ayarı da tıraşı tamamladım pürüzsüz ve konforlu güzel tıraş çıkardı. 5. Ayarda jileti yüzde hissettiriyor ama çok rahatsız etmiyor. Bu arada aralıklı tıraşlarda genelde 7 o’clock (sarı) ve 7 o’clock (yeşil) jiletleri kullandım.
Hem ekonomi açısından hem yer anlamında çok makine bulundurmak istemeyenler için iyi bir seçenek gibi değerlendirilebilir.
@"ati19" Adnan abi eline sağlık. Rockwell Model T üzerine epey çalıştı. Hatta rötarlı piyasaya sürülen bir alet oldu. Kullanıcılardan gelen en büyük eleştiri aletin paslanmaz çelik olmamasına yönelikti. Bu benim için önemsiz bir detay. Yani şahsen benim alım kriterimi bir aletin çelik,titanyum veya zamak olması hiç etkilemiyor desem yeridir. Yine Rockwell'den örnek vermek gerekirse 6c' yi 6s'e tercih ederim. Model T' de Rockwell'in fiyat konumlandırmasını bu model için doğru yapmadığını düşünüyorum. Bence biraz daha düşük bir fiyat politikasıyla daha fazla kullanıcıya hitap edebilirdi. 150 usd biraz yüksek kalıyor. Forumda kendi başlığı olmayan bir üründü. İnceleme için teşekkür ediyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Rockwell 6C Silentsv 69 37,584 13/01/2022, Saat: 19:51
Son Yorum: Comanche
  Rockwell 6s İncelemesi corpus36 55 66,381 21/11/2020, Saat: 01:25
Son Yorum: nicky
Rainbow Rocnel, Single Edge Razor / Model SE-P rocnel 1,432 743,029 01/01/2020, Saat: 00:18
Son Yorum: dr_green
  BARBE BLEUE BB MODEL X STAINLESS STEEL RAZOR utunc 21 20,568 29/03/2018, Saat: 19:14
Son Yorum: dikdik_s
  Rocnel Model DE 42 ( İlk Mesaj Güncel ) rocnel 87 66,279 16/11/2017, Saat: 14:19
Son Yorum: CMO05
  Rocnel Model SE50 (İlk Mesaj Güncel) rocnel 203 109,346 16/03/2017, Saat: 00:29
Son Yorum: koolandgang
  2014 yeni model Edwin Jagger aleti onurstyle 20 30,587 04/04/2014, Saat: 00:29
Son Yorum: pars
  Marka ve model danışma hsnmrycl 2 4,465 30/03/2013, Saat: 20:01
Son Yorum: hsnmrycl

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: