Tens Cihazı Önerisi
bu fizik tedavide kullandıkları ağrı kesici olan tens cihazlarından deneyen yahut bilen var mı? eve alsak kas ağrısı için iş görür mü? model seçerken nelere dikkat etmek gerekir?
Piyasadaki cihazlardan cogu sahte/ise yaramayan cihazlar. Ev hastalarinda kullanmak icin cefar compex tarzi portatif cihazlari tercih ediyoruz biz ustadim. Ancak agri kompleks bir konu temeline inmek lazim. Kas agrisinin sebebi noropati mi yoksa kas veya fasyayla ilgili bir problem mi? Veya yansiyan bir agri mi? Bu gibi seyleri bilmek lazim.
Tens in endikasyonu dahilinde ve dogru parametrelerle uygulanmasi lazim.
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
@ohtararan
Abi var var. Amerikadan bir arkadas bel agrıları cekiyordu. Doktor ona tavsiye etmişti. Memnun kalmıstı hatta istanbulda bir ortak arkadasımıza da hediye getirdi, o da memnun kaldı. Simdi mail atayım amerikadaki arkadasa, marka model ogreneyim. Buraya yazarım dostum.
@dikdik_s , her agrida tens kullanılmaz aklinizda bulunsun once uzmanin gormesi onemli. Yeri geliyor yillarca agri tedavisi gormus hastanin sikayetini bir manevra cozebiliyor. Saygilar
Aynen dostum katılıyorum. Amerikadaki arkadas a ameliyat dediler, o korktugu icin bu cihazla idare ediyor bir suredir. İyi geliyor vs. dedi ama hani korkudan deyip geçiştiriyor da olabilir Smile
Ne kullandım ne bilirim. Komsumuz sorunca ogrenip bilgi vereyim dedim.
Beurer 41 almıştım valide için. Vermeden önce kendi üstümde test ettim. Faydalı olduğunu düşünüyorum. Valide de memnun.
Alırken biraz şüpheyle almıştım. Yüzde yüz başarı ve fayda garantisi yok heralde ama denenebilir diye düşünüyorum.
çok teşekkür ederim ilginize arkadaşlar, muallakta bir konu bu.
Sanırım bilgisi benden kat kat olanlar mevcut aramızda.

Bende bir sıkıntımı sormak isterim müsadenizle.

Memlekette babamın yaklaşık 10 yıl önce aldığı "Voit Dolphin JW 6" titreşimli masaj aleti var. Bu ürün hala gürül gürül çalışıyor. Ancak üretimden kalkmış. Aynısından kendime de alamadım.

Piyasada bulunan 4-5 tane ürün satın aldım hiçbirisi yukarıda ki gibi güzel sonuç vermiyor. Titreşim darbe sayısı çok yumuşak ve yavaş kalıyor.

Babamın masaj aldığı masaj aleti kaslarımı oldukça rahatlatıyor. Onun gibisini bulamadım. Son 2-3 ay içinde 4-5 tane ürün alıp iade ettim. Kendim spor yapıyorum düzenli ve spor sonrası kaslarımı rahatlatmak için bir ürün arıyorum. Acaba anlattıklarımdan yola çıkarak bana da tavsiyeleriniz olur mu?
(01/12/2015, Saat: 10:58)Hakann Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sanırım bilgisi benden kat kat olanlar mevcut aramızda.

Bende bir sıkıntımı sormak isterim müsadenizle.

Memlekette babamın yaklaşık 10 yıl önce aldığı "Voit Dolphin JW 6" titreşimli masaj aleti var. Bu ürün hala gürül gürül çalışıyor. Ancak üretimden kalkmış. Aynısından kendime de alamadım.

Piyasada bulunan 4-5 tane ürün satın aldım hiçbirisi yukarıda ki gibi güzel sonuç vermiyor. Titreşim darbe sayısı çok yumuşak ve yavaş kalıyor.

Babamın masaj aldığı masaj aleti kaslarımı oldukça rahatlatıyor. Onun gibisini bulamadım. Son 2-3 ay içinde 4-5 tane ürün alıp iade ettim. Kendim spor yapıyorum düzenli ve spor sonrası kaslarımı rahatlatmak için bir ürün arıyorum. Acaba anlattıklarımdan yola çıkarak bana da tavsiyeleriniz olur mu?

Ayrıca, 3 aydır boynumda geçmeyen bir ağrım var. 3 defa doktora gittim, 3. seferde MR çekindim. Yastık değiştirdiğim için boyun kaslarım zorlanmış ondan dedi. Boyun hareketleri verdi. Titreşimli bir masaj aleti bu sıkıntımı da geçiriyordu.
Bir boyun agrisini bu kadar basit aciklamak mumkun degil. Posturunuzu degerlendirmek lazim. Omurganizin denegsindeki bir problem(ki ayak tabaninda bile olabilir) boyuna yansiyabilir. Ic organlardaki problemler boyun bolgesinde sik sik agrili ark olusturur. Asiri yuklenme, stress gibi faktorler de kendini boyunda hissettirir. Bunlarin haricinde baska bir hastaligin bulgusu veya sonucu da olabilir. Oradaki spazmi cozmek lazim, tabi once spazma sebep olan seyi tespit etmek lazim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Filtre Kahve Makinesi Önerisi krub 45 19,254 21/08/2022, Saat: 13:00
Son Yorum: alpella42
  Valiz önerisi puukko 11 23,710 23/12/2021, Saat: 15:52
Son Yorum: nedimkratas23
Bug El Dezenfektanı Önerisi KRAL 8 3,546 29/12/2020, Saat: 20:12
Son Yorum: Kecelan
  Yazı için rahat, aydınlatmalı klavye önerisi Lord Sparhawk 25 14,337 28/08/2020, Saat: 10:22
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Su arıtma cihazı tavsiyesi ziyanınjileti 36 16,047 04/08/2020, Saat: 17:59
Son Yorum: çayağzı
  Akıllı Saat Önerisi connect 14 7,443 29/01/2020, Saat: 01:05
Son Yorum: forevermore07
  Kaliteli tshirt ve sweatshirt önerisi Lord Sparhawk 34 11,997 10/08/2019, Saat: 11:10
Son Yorum: osaka23
  Çok Fonksiyonlu Lazer Yazıcı Önerisi FurkanErdem 10 7,445 26/11/2018, Saat: 16:01
Son Yorum: FurkanErdem
  Çalışma Sandalyesi Önerisi Palace 9 7,330 19/06/2018, Saat: 20:03
Son Yorum: dikdik_s
  kitap tamiri için yapıştırıcı önerisi. t.macgyver 14 18,535 25/04/2017, Saat: 13:13
Son Yorum: yokon

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: