Omega Tıraş Kremi
Bu ürünü en son büyük alışverişimde aldım. Ambalajı vs. çok hoşuma gitmişti. Hatta Mehmet Kiraz komşuma ürün gönderirken bunu mu yoksa Proraso Yeşil'i mi göndereyim diye de düşünmedim değil. Daha sonra Proraso Yeşil'i gönderdim. İyi ki de onu göndermişim. Omega'nın pek de başarılı bir ürün olduğunu söyleyemeyeceğim.

2l9o42f.jpg

Fiyat: Yurtdışı sitelerde yaklaşık 5£'a satılıyor. Bence bu ürüne göre pahalı bir fiyat. Daha ucuza 150ml tüp Proraso almak mümkünken özellikle. (2.50/5.00)
Ambalaj: 100ml plastik tüp
Üretim Yeri: İtalya

2n0kc8x.jpg

İçindekiler: Aqua (Water), Palmitic Acid, Stearic Acid, Potassium Hydroxide, Propylene Glycol, Myristic Acid, Glycerin, Sodium Lauryl Sulfate, Xanthan Gum, Parfum (Fragrance), Panthenol, Tetrasodium EDTA, Oleyl Erucate, Eucalyptus Globulus (Leaf) Oil. Parabene ve türevlerini içermemesi güzel. (3.00/5.00)
Ürün Tipi: Tıraş Kremi
Uygun Cilt Tipi: Bütün ciltler için uygun olduğu söylenmekle birlikte ben kişisel olarak cildi hassas olan kişilere tavsiye etmiyorum. (2.00/5.00)
Koku: Çok ferah bir okaliptüs kokusu beklediğim bu kremin kokusu beni hayal kırıklığına uğrattı. Ürünün sentetik ve bayık bir okaliptüs kokusu var. Koku doğrusu ferahlatıcı ve rahatlatıcı bir koku değil. En azından beni rahatsız eden bir koku. (1.50/5.00)
Kıvam: Normal kıvama sahip. Ortalama bir su eklemesiyle köpürüyor. Aşırı su isteyen bir krem değil.
Koruyuculuk/Kayganlık: İşte bir kremin asli görevi olan ama bu kremin en başarısız olduğu konu. Kremle defalarca farklı şekillerde tıraş oldum. En son tıraşımda aşırı derecede krem kullandım. En az 5 perdelik köpük oluştu ama malesef o köpük yüzde hiç bir şekilde kaygan bir tabaka yaratamadı. Hatta şu ana kadar kullandığım bütün ürünler içerisinde en az koruyuculuğu olan ürün bu üründür diyebilirim. (1.00/5.00)
Nemlendirme: Kremin yüzümü kuruttuğunu hissettim. Mutlaka bir tıraş sonrası ürünüyle kullanmak gerekiyor. (2.00/5.00)

21kmjoj.jpg

Genel Görüş: Bu ürünü hiç bir komşuma tavsiye edemeyeceğim. Ne yaptıysam koruyucu bir köpük elde edemedim. Jilet resmen kaymak istemiyor. Oysa köpük gayet kıvamlı ve tıraşa uygun gözüküyor. Bir daha almayı düşünmüyorum. Bu fiyata çok daha başarılı ürünler var. (2.00/5.00)
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Güzel inceleme cihankeskin komşum teşekkürler Smile. Proraso candır ama sadece yazın Big Grin Big Grin Big Grin
İnceleme için teşekkür ederiz cihankeskin üstad. Gayet bilgilendirici olmuş. Koruyuculuk ve nemlendirmedeki eksikliği sıkıntı... Bir ara kase sabununu alacaktım ama Proraso'yu tercih etmiştim. Bu okuduklarımdan sonra herhalde doğru bir karar vermişim diyorum Smile.
Inceleme icin tesekkurler @cihankeskin komşum.
Omega'yi da bitirdin üstadSmile
Şaka bir yana son derece bilgilendirici bir yazı, teşekkürler tekrar.
Rica ederim arkadaşlar.

(11/02/2015, Saat: 11:23)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Inceleme icin tesekkurler @cihankeskin komşum.
Omega'yi da bitirdin üstadSmile
Şaka bir yana son derece bilgilendirici bir yazı, teşekkürler tekrar.

Amacım gerçekten de Omega'yı bitirmek değildi. (Ki gerçek anlamıyla da bu tüpü bitirebileceğimi sanmıyorum Big Grin ) Omega maalesef fırçalarındaki performansı kremde yakalayamamış. En azından Proraso'ya eşdeğer bir ürün bekliyordum. Şimdi krem tüpüne boş boş bakıyorum. Big Grin
@cihankeskin komşum iyi ürünler kadar yetersiz kalan ürünlerin incelenmesi de son derece değerli incelemeler. Bu sayede iyi-kötü ürün farkını anlayıp doğru seçimler yapabiliyoruz.
Mesela ben iyiki omega almamisim diyorum ki nerdeyse alacaktım. Deneme yanılma yontemimin para ve zaman kaybını minimuma indiren bu paylasimlar cok faydalı.
Bu tür paylasimlarin artmasini diliyorum.
Güzel inceleme için teşekkür ederim. Proraso çok merak ediyorum,tabac gibi.. Tabac sabun proraso balm alacağım bir günBig Grin
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
(11/02/2015, Saat: 12:37)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güzel inceleme için teşekkür ederim. Proraso çok merak ediyorum,tabac gibi.. Tabac sabun proraso balm alacağım bir günBig Grin

Proraso beyaz serinin bütün ürünlerini kullanıyorum. Tavsiye ederim. Çok başarılı hepsi. Kokularına da bayılıyorum.
İnceleme için teşekkürler, forum için çok faydalı oldu.

Sent from my iPhone using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com
Çok ilginç, Omega'dan daha iyi bir ürün beklerdim. O zaman en iyisi fırça dışında Omega'ya bulaşmamak Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tabac Tıraş Kremi erdsde 33 15,896 09/04/2024, Saat: 16:24
Son Yorum: Märzen
  Arko Tıraş Kremleri BigHillMe 530 555,827 09/05/2023, Saat: 08:06
Son Yorum: thatwickerhat
  Proraso Tıraş Kremi Lord Sparhawk 176 200,163 24/04/2023, Saat: 04:03
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Derby tıraş kremleri BigHillMe 156 149,641 23/04/2023, Saat: 02:14
Son Yorum: BAYsubjeckt
  The Merchant of Venice tıraş kremi alfa 0 1,029 25/02/2023, Saat: 20:42
Son Yorum: alfa