L'Occitane Cade Tıraş Kremi
Babalar Günü kampanyası döneminde almış, ama hiç kullanmamıştım.

Geçen gün denedim çok memnun kaldım. Köpüğü, kokusu, koruması, nemlendirmesi gayet başarılı.

Sitesindeki tanıtımı şöyle:

Cilt üzerinde tampon gibi bir köpüğe dönüşür. Provence bitkilerinin esansiyel yağlarından oluşan ardıç bileşimiyle arındırır. Shea yağı ve Gliserinle cilde esnek bir doku sağlayarak canlılık kazandırır. Tahrişe meyilli hassas ciltler için özel olarak formüle edilmiştir. Tüm dünyada sadık kullanıcıları bulunmaktadır.

P.aspx?l=TR-TR&s=600&e=jpg&id=20CR150H1
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
ürün yorumu çok özet kalmışSmile
nasıl köpürüyor,hangi fırçayı seviyor,ne kadar su istiyor,yüzde nasıl tasta nasıl köpürüyor,çabuk kuruyormu,kokusu hangi elemente benziyor,jilet rahat kayıyor mu,tıraştan sonra kokusu ve nemlendirmesi ne kadar sürüyor,diğer sabun ve kremlere göre üstünlüğü zayıf kaldığı yerler,performans olarak hangi kreme yakın,nerden aldın kaça aldın niye aldınHuh

bak benim sorularım bile ürün yorumundan daha fazla Smile
benim çok merak ettiğim ürünlerden biri,biraz daha yorum rica ediyorum Blush
Konu açmamız engellenmek isteniyor bu ahiret sorularıyla. Big Grin

Şaka bir yana ben FS'nin çakma Chubby'sini kullandım. Tasta kopurttum, çok su kullanmadım, köpüğü gayet yoğundu , çabuk kurumuyor. Kartuş iyi kayıyor Smile

Geldik en iyi yönlerine kokusu çok ferah , rahatlatıcı, tıraşdan sonra da kalıcı. Nemlendirmesi üst düzeyde ben saatlerce Allah Allah ne iyiymiş diye kendi kendime hayret ettim.

Zayıf bir yanını görmedim olsa olsa fiyatı denilebilir. Şu andaki fiyatı 52 Tl, ben 40 Tl'ye almıştım . 150 Ml bu arada hacimi
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
abi çok pahalı yav.. Sanki TOBS alıyoruz.
Angry
(22/08/2012, Saat: 10:25)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: abi çok pahalı yav.. Sanki TOBS alıyoruz.
Angry

Biraz da ülkedeki saçma sapan vergi oranlarından dolayı. Ülkede tobs satılsaydı da yurt dışının iki katı fiyattan azına satılacağını sanmazdım. Hatta 2,5-3 hat. Parfümlere bakın orada 40-50 dolar olan parfümlere bizde 160-180 lira isteniyor utanmadan. Hükümet sağolsun parfüm olayını bitirdi ülkede.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(22/08/2012, Saat: 10:25)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: abi çok pahalı yav.. Sanki TOBS alıyoruz.
Angry

Bu krem İngiltere'de de TOBS dan pahalı.

TOBS'un 150 gr olanı Connaught'da £7.90

L'Occitane Krem kendi İngiltere sitesinde £15.
Goethe
Merhaba Arkadaşlar

Bugün elimizde yeni piyasaya sürülen L Occitane Cade Rich Shaving Cream(Ardıç Tıraş Kremi) var.Cade Fransızca anlam olarak Katran Ardıç’ı diye geçiyor.kapağın üstündede yazdığı gibi, daha havalı olarak Tongue Juniperus Oxycedrus diye de söyleyebiliriz.

Kutusuz olarak, sadece fotolarda gördüğünüz gibi,renkli plastik bir kavanozun içinde 200ml. olarak geliyor.İlk açılışta ,kapağı açtığınızda karşınıza alüminyum benzeri izolasyon bandı ,.onuda merakla açtığınızda, tam ciğerlerinize Juniperus Oxycedrus adlı ağacımızın doğal kokusunu çekecek iken, karşımıza sıradan el kremi gibi kokan,hafif duru,yağlı,parlak,bembeyaz bir krem çıkıveriyor.Ben birisi Ardıç dediğinde aklıma hep güçlü bir Çam ağacı kokusu,karlı yeşil ormanlı dağlar falan geldiği için hayal kırıklığına uğradım.Kokusu güçlü ürünleri sevdiğimden dolayı, yetersiz geldi diyebilirim.

Tıraş performansı konusuna gelince;
Arkadaşlar, domuz yada porsuk fırça ile köpük yapmak bu krem için çocuk oyuncağı.Yüzünüze fırçayı değdirmeye başladığınızda hızla bembeyaz ,parlak kalın bir köpük oluşmaya başlıyor.Fırçanın toramanlık oranına göre, köpük birkaç perdelik tıraşlar için bile yeterli geliyor.Koruyuculuk orta,kayganlık, ortanın biraz üstünde.Tıraş sonrası nemlendirmede başarılı değil gibi.Neden böyle söylediğime gelirsek şöyle bir örnek vereyim.Pek çoğumuz için her yönden gayet yeterli olan Tobs Gurubu Kremler ,bende bir şekilde, nemlendirmede işe yaramıyor,yüzümü geriyor.Bu kremde tamamen aynı hissiyatı verdi.Hatta hafif yollu kaşıntıya bile yola açtı.

Arkadaşlar ben bu kremi Türkiyedeki L Occitane mağazasından aldım.Türkiyedeki web sitesindeki fiyatı 72TL.Fakat ben mağazasından %10 indirimli aldım.Kasada indirim yapıyorlar.Aynı zamanda size gelecek ay içinde kullanbileceğiniz bir indirim kuponu veriyorlar.

Özellikle yeni arkadaşlar,yurtdışından alışveriş yapmak istemeyenler,MWF yada benzeri zor köpük yapan yada su seçen ürünler ile boğuşmak istemeyenler için , Türkiyede her L Occitane mağazasından rahat bir şekilde alabilecekleri kaliteli bir ürün.

Bu kavanoz bittimi bir daha almayı düşünmüyorum,sebep olarak kokusunun sıradan olması,nemlendirmede bende başarılı olmayışını söyleyebilirim.Bende işlemeyen,sizde işleyebilir, karar sizin.
Saygılar

9iky.jpg

bxj8.jpg

1abu.jpg
İnceleme için teşekkürler üstat, sabun ve kremlerde konforu kadar kokuya da önem veriyorum yorumunuzdan sonra almak isteyeceğimi pek sanmıyorum Smile
https://www.facebook.com/pages/Pardus-Handcraft/875240639222477

https://www.instagram.com/pardushandcraft/

İnceleme için teşekkürler. L'Occitane ürünlerine ısınamadım bir türlü.

Juniperus Oxycedrus jws.gif

bildigin-ayi-iste_193.jpg
Göz nemlendirme kremi tonunda bir rengi var kremin=)200 ml uzun bir süre götürür mü onuda merak etmiyor değilim.
Ölmek için yaşamaya devam edemem,o halde savaşarak ölmeliyim!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tabac Tıraş Kremi erdsde 33 16,209 09/04/2024, Saat: 16:24
Son Yorum: Märzen
  Arko Tıraş Kremleri BigHillMe 530 557,450 09/05/2023, Saat: 08:06
Son Yorum: thatwickerhat
  Proraso Tıraş Kremi Lord Sparhawk 176 200,971 24/04/2023, Saat: 04:03
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Derby tıraş kremleri BigHillMe 156 150,466 23/04/2023, Saat: 02:14
Son Yorum: BAYsubjeckt
  The Merchant of Venice tıraş kremi alfa 0 1,054 25/02/2023, Saat: 20:42
Son Yorum: alfa