Merkur Futur(Krom) kullanıcı değerlendirmesi
(22/03/2016, Saat: 12:48)koolandgang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yanlış hatırlamıyorsam @onurcakmak 'ın favori tıraş aleti idi Futur. Ben kafadan tercihimi Progress'den yana kullansam da zaman içerisinde bu çekiç namıyla maruf Futur, biraz da bazı komşuların ısrarla üzerinde durması sebebiyle radarıma girdi. Dün shavette ile biraz yıpranan yüzümü, bugün gerçekten güldürdü. Personna Lab Blue ile oldum ilk Futur tıraşımı. Hemen bu kadar tercih edilmesinin sebebini söyleyeyim. Sesi. Evet yanlış okumadınız SES. Aşağı yukarı 20-30 arası alet kullandım. Böyle bir ses duymadım. Bildiğin eko var alette. Muhtemelen yapısından dolayı, o açık kanallarından sesi alıp, içeride harmanlayıp dışarıya veriyor. Ses acayip etkiliyor insanı. Sadece sizi değil, çevrenizdekileri de Smile Bu bence en önemli kısmı.
Ardından tipine bir daha baktığınızda; size, aslında kerata baya da yakışıklıymış dedirtiyor.
Tıraşına gelince, personna ile gayet güzel (ki bu benim favori personna'm değil) ikili oldular. Günlük sakalı hemen temizlediler.Jilet kanalının açık ve geniş olması tıraşta belirgin bir rahatlık sağlıyor. Daha az suya ihtiyaç duyuyorsunuz. Ağır abi zaten. Siz akışına bırakın ben hallederim diyor. Aynı zamanda dengeli de. Ben çok beğendim.
İlk izlenimlerim bunlar, biraz daha kullanayım. Bakalım neler olacak Smile
Bu arada sesinden bahsettim değil mi ? Sesi zarar Smile

Üstad benim ilk DE Futur. Hatta @onurcakmak üstad ile de epey bu konuyu konumuşluğumuzz var. Futur'un herşeyi iyi güzel sever sayarım ama burun altında rahat değil, bir kaç kez ufak kesikler de attım. Ses mevzuundan bahsettiniz, lakin, Futur'a Mustang dersek 37 Slant E200 olur benim için Smile
Acta est fabula, plaudite.
Sevgili @Bruce
Ben zaten bıyıkları kesmediğim için o konuya hiç girmiyorum Smile
Sese gelirsek, rölantide ki 67 Mustang Shelby'nin sesini, her türlü Merco'ya tercih ederim. Big Grin
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
Merhabalar ben de merkur futur kullanıcısıyım. Forumda birkaç kez okuma şansım oldum futur mu progress mi gibi bir mukayese mevcut. Ayar mekanizmasına sahip bu iki alet jilet açılarını değiştirerek farklı agresiflikte traş imkanı sağlıyor. Aklıma devamlı takılıyor progress-futur mukayesesi kafa tasarımından mı kaynaklanıyor yoksa başka bir ayrıntı var mı?
@zceritoglu, aslında komple tıraş aleti tasarımı diyelim. Ayar mekanizması dışında ikisi birbirlerinden tamamı ile farklı tıraş aletleri.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
@cihankeskin traş keyfi tamamen farklı birbirinden diyebilir miyiz yani?

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@zceritoglu, evet tamamı ile farklı karakteristikleri.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
@cihankeskin progress de almakta fayda var desenizeSmile

SM-T800 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Dün progress +4 ,
Bu gün Futur sonuna kadar kapalı ayar,

Jilet , sabun , tıraş öncesi , su sıcaklığı , fırça bile aynı.
Futur Bence R41'in gem vurulmuş, ehlileştirilmiş hali gibi birşey. 1,5 perde bile yeterli gelecek gibi.
Kullanmaya alışmak gerekiyor.
Progress al sorunsuz kullan.
Yanılıyorsam düzeltin lütfen.
Futurla Progressten daha rahat ettiğim tek bölge boyun kısmım oldu. Diğer bölgelerde daha dikkatli olma ihtiyacı duydum Futurla. Ama çıkardığı o ses mükemmel.
Futur un efsaneleşen sesi jileti pek sıkı tutmamasından kaynaklanıyor sanki. Jileti gayet gevşek tutarak tıraş yapıyor.
@Monarch hocam jileti gevşek tutması gibi bir durum söz konusu değil jileti sımsıkı tutuyor Futurun kafa tasarımı biraz kavisli sese bu yapısı neden oluyor .

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merkur 34C Heavy Duty Lord Sparhawk 335 362,998 14/10/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: radyoloji
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,427 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  Merkur Progress linguist 1,025 758,756 13/12/2022, Saat: 13:14
Son Yorum: Mecanica
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 315,411 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Merkur 38C Barber Pole Eskiuyebyr 40 43,258 25/10/2021, Saat: 17:34
Son Yorum: Ciyus
  Merkur 37C Slant Bar muratti 282 303,095 29/09/2021, Saat: 11:58
Son Yorum: Zayn
  Merkur 1904 eskiuyemnt 184 135,631 25/01/2021, Saat: 19:49
Son Yorum: mustbe
  Merkur 42C mi 34C mi tavsiye Erkantek 55 28,226 20/09/2020, Saat: 00:27
Son Yorum: gibicibicis_34
  Yaqi Gibbs Replica vs Merkur Progress Timor1322 22 10,929 08/08/2020, Saat: 00:20
Son Yorum: Timor1322
  Merkur 15C OC ihtilaf 23 35,100 30/07/2020, Saat: 23:20
Son Yorum: Timor1322

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: