Eyüp Sabri Tuncer Tıraş Kolonyaları
Bugun 3 numarali urunu 9 kusur liraya aldim. Kokusu ferah, fena degil ve fiyati da uygun. İcinde yesil cay, aloevera ve papatya varmis. Bugun bol tahrisli bir tirasin ardindan kullandim. Yanma pek olmadi ve kabarmis cildimi yatistirdi, ciltte hos bir etki birakti. Premium bir urun degil ama kotunun iyisi de degil. Dusuk butce ile iyi bir urun olarak degerlendirdim. Kesinlikle arko tiras kolonyasi almaktansa 2 lira daha verir bu urunu alirim.
Bir kaç ay önce NO:4 olanını almıştım bahsedilen kadar kötü bir kolonya değil. Nemlendirme ve yatıştırması bence iyi ben sevdim. Cildi kurutmuyor nemli bırakıyor. Kokusu da fena değil Biraz kış kokusu No:4 olan diğerlerini de denemeyi düşünüyorum. Arko ile kıyas dahi edilmez. Arko sadece alkol ve kokudan ibaret, nemlendirme yatıştırma anlamında hiç bir işe yaramıyor.
Herkese selamlar. İlk çıktığı zamandan beridir ara ara kullanıyorum ben bu EST tıraş sonrası losyonları. Hep 3 numara olanı satın aldım. Konusuna bakmak da aklıma yeni geliyor, okuduklarım karşısında şaşırdım açıkçası.
1. olarak, ben koku uzmanı ya da koku üzerine kendini geliştirmiş birisi değilim, sıradan bir adamım işte, benim eğitimsiz burnum ile görüşüm şudur ki bu kolonyaların kokuları sentetik falan gelmiyor. Bazı kokuları uzun süre duyunca midem bulanır benim, hemen yıkarım elimi yüzümü boynumu, arko losyonların bazılarında, gilette losyonlarda oluyor bu bana, EST losyonu ise tıraş olmasam bile parfüm niyetine sürüyorum yazları ferahlık veriyor, bence denememiş olan arkadaşlar için en azından denemeyi hak ediyor bu kokular.
2. olarak ise, yine ben kontakt dermatit ve psöriasis ( sedef hastalığı) tanısı almış, kronik ürtiker ( kurdeşen) sahibi biriyim.Yani anlayacağınız sahip olunacak en dayanıksız, uyumsuz, af edersiniz en boktan cilt tipine sahip biriyim. Geleneksel tıraşa da tıraş köpükleri alerji yaptığı, değdikleri yer kıpkırmızı olduğu için başladım. Bu cilt tipimle de en fazla sorun yaşadığım geleneksel tıraş malzemeleri losyonlar tabiki, çünkü alkol içeriyorlar. Arko losyonlar, Gilette losyonlar, normal kolonya çeşitleri, Saponificio Varesino losyonlar cildime alerji ya da kuruluk yapan, döken losyonlardan bazıları. Fakat EST losyon ne tıraş sonrasında ne de keyfine ferahlık versin diye sürdüğümde bende kötü hiçbir etki yapmıyor. Tıraş sonrası ferahlatıyor, yatıştırıyor.

Bunları yazmak istedim çünkü bu losyonlar bence bu kadar kötülemeyi hak etmiyorlar ve bir doktor olarak gerçekten kaliteli olduklarını düşünüyorum. Herkesin cilt tipi farklı farklı, herkesin koku algısı farklı farklı, en azından deneyip bir şans vermeden listenizden silmeyin bu losyonları. Yerli malı olan diğer losyonlar ile karşılaştırırsak, Arko'lar için çeşitli başlıklar altında düzülen methiyelere bakınca ben de bu fikirlerimi bu başlığa yazmalıyım diye düşündüm.
Herkese sağlıklı tıraşlar.
@FurkanY Komşum EST ürünlerinden; losyonları, kolonyaları, diş macununu ve neredeyse bütün ürünlerini kullandım. En çok dikkatimi çeken özelliği ise insana fiziksel ve mental olarak hiç bir rahatsızlık vermemesi. Hele diş macunları harika ötesi pahalı markalara gerek bile duymuyorum. İncelemeniz ve yorumlarınız bence son derece isabetli olmuş.
@yenikomsu komşum teşekkür ederim, sağlıklı tıraşlarınız olsun.
EST kolonyaları içinde, mentollü olan bir model var mı acaba?
(09/07/2019, Saat: 16:44)FurkanY Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @yenikomsu komşum teşekkür ederim, sağlıklı tıraşlarınız olsun.
Yok diye biliyorum. Kristal atabilirsiniz kendiniz.

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
(09/07/2019, Saat: 17:14)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yok diye biliyorum. Kristal atabilirsiniz kendiniz.

Evet o yöntemi yapıyorum. Bir de okaliptüs yağı ekliyorum. Fakat nane eklemesin kimse, cunku nane yakiyor cildi ama okaliptüste sorun yok
(09/07/2019, Saat: 18:26)aliyuksel Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet o yöntemi yapıyorum. Bir de okaliptüs yağı ekliyorum. Fakat nane eklemesin kimse, cunku nane yakiyor cildi ama okaliptüste sorun yok
Onu da aktardan bulmak mümkün mü? Herhangi çeşitleri vs. Var mı?

(09/07/2019, Saat: 19:49)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Onu da aktardan bulmak mümkün mü? Herhangi çeşitleri vs. Var mı?

Tabiki var. Ayrıca hepsiburadada falan da var.
Çeşit yok da farklı markalar var.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş Tahrişlerinin Tedavisi error... 84 125,266 17/01/2023, Saat: 12:24
Son Yorum: Shavettin
  Arko tiras kolonyalarinin kokulari nikitherat 15 13,318 29/05/2021, Saat: 14:45
Son Yorum: Laylaylom
  Tıraş sonrası kaşıntı Bruker 37 50,953 17/03/2021, Saat: 17:54
Son Yorum: Serjames
  Tıraş Sonrası Kolonya/AS + Balsam Kullanımı ynspektas 35 33,219 05/02/2021, Saat: 02:13
Son Yorum: iamcagri
  Rebul Kolonyaları yarhasan 172 247,616 31/01/2021, Saat: 15:31
Son Yorum: mennan
  Marmara tıraş kolonyası Arko sabun kokulu mennan 15 6,415 25/01/2021, Saat: 19:26
Son Yorum: Ricochet
  Pomellos Kolonyaları MetsGo 52 22,926 17/12/2020, Saat: 19:30
Son Yorum: sohayli
  Tıraş Harici Balsam Kullanmak aerials 7 5,219 07/10/2020, Saat: 00:36
Son Yorum: marv
  NANO ABSOLUTE TIRAŞ SONRASI KREM KOLONYA marv 5 3,240 02/10/2020, Saat: 16:36
Son Yorum: mustbe
  Proraso tiras sonrasi balm - yulaf ve yesil cay Saltuk 26 20,818 10/09/2020, Saat: 23:22
Son Yorum: marv

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: