Soap Commander
Selamlar,

Yakın zamanda aldığım Soap Commander sabunu hakkında biraz yazayım istedim. Önemli bir sabun olduğunu düşünüyorum. Oldukça övgü alan bir sabun. Elimde serinin "Purpose" olarak isimlendirilmiş ürünü mevcut.

Sabunumuz resimde görüldüğü üzere büyükçe bir kapta geliyor. Kapta 170 gr. kadar sabun mevcut. Karşılaştırma açısından yanında Cella ile beraber görebilirsiniz. Kabın büyüklüğü yükleme açısından gerçekten avantaj sağlıyor. Diğer kaplarda olduğu gibi yüklerken köpüğün yanlardan taşması, kabın kenarlarının fırçanın kıllarını hırpalaması gibi sorunlar olmuyor.

v8ef6w.jpg

Sabun biraz sert. Öte yandan yüklemesi ve köpürtmesi gayet kolay. Semouge 830 ile şöyle 20 sn. kadar bir yükleme ile gayet güzel, üç perdelik bir köpük elde ettim. Şunu belirtmeden geçmeyeyim, sabunun kayganlığını yükleme ve köpürtme aşamalarında gayet güzel hissedebiliyorsunuz, elinizdeki fırçaya rağmen. Dikkat çeken bir nokta: sabunun rengi ile kapaktaki renk uyuşuyor.

mav38k.jpg

Sabunun kapağını açtığınızda sizi öyle çarpan, yoğun bir koku karşılamıyor. Koku genel olarak Bay Rum benzeri bir koku, tam tipik bir Bay Rum kokusu diyemem belki ama oldukça yakın. Daha tatlı bir Bay Rum diyelim. Uzun lafın kısası baharatlı bir koku. Koku köpürtürken daha çok kendini belli ediyor ama dediğim gibi çok baskın değil. Tıraş olurken kokuyu alıyorsunuz ama sonrasında tende kalmıyor.

Sabunun içeriği karmaşık değil. Formül gayet net. İçerik hakkında çok yorum yapamayacağım ama hindistan cevizi yağı, gliserin, hintyağı, shea(?) yağı dikkat çeken bileşenler. Sitrik asit hem kimyasal bir koruyucu hem de sabunun pH değerini dengeleyici rol oynuyor (sanırım).

15mfxpg.jpg

Gelelim köpürtme işlemine. Dediğim gibi fırça olarak bu tip nispeten sert bir sabunda, sabun oyucu tayfadan Semogue 830 kullanmayı tercih ettim. Ben çok koyu olmayan, nispeten biraz cıvık, daha sulu köpük yapmayı seviyorum.
Buna rağmen oluşan köpük ciddi manada kıvamlı ve dolgun. Mümkün mertebe cıvık bir köpük yapmama rağmen iki parmağınızın arasında köpüğü rahatlıkla hissedebiliyor ve ezebiliyorsunuz. Suyu kararında kullanmak gerekiyor. Muhtemelen biraz daha su ekleseydim yapısını kaybedecekti köpük. Tam kıvamında bıraktım su eklemeyi.

206fthd.jpg

vrpsvq.jpg

Biraz da asıl önemli mevzu olan tıraş performansından bahsedelim.

Performans? Mükemmel Big Grin. Dediğim gibi sabunun oluşturduğu köpük son derece kaygan, dolgun ve koruyucu. Her türlü absürd hareketleri rahatlıkla yapabildim. Kanca, slant benzeri çarpraz çekişler, parlatma vb.. hareketler gayet sorunsuz ve takılmadan gerçekleşti. Bu arada alet Rus Slim kopyası Ideal; 7. ayarda ve bıçak olarak Rapira Pembe/Mavi/Siyah kullandım.

Tıraş sonrasında kesinlikle herhangi bir nemlendiriciye gerek yoktu. Yüzüm gayet rahattı. Nemlendirme son derece başarılı. Sabun her bakımdan ciddi manada üstün, bir sabunda arayabileceğiniz herşeyi üzerinde toplamış vaziyette.

Sonuç olarak kesinlikle son derece memnun kaldığım bir ürün, serinin diğer ürünleri de mutlaka denemek istediğim bir marka Soap
Commander (Onurstyle üstadım sesim geliyor mu Big Grin). İmkanı olanların mutlaka denemesini tavsiye ediyorum.

r0beco.jpg
Haydi hayırlı tıraşlar...
Sabunda kaygan, koruyucu kelimelerine bayılıyorum, teşekkürer üstad Sleepy
İnceleme için teşekkürler üstad, imrendim Smile
www.BarbarosRazors.com

Inceleme için teşekkürler komşum eline sağlık güzel olmuş.

Sent from my iPad using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com
Elinize sağlık komşum. Ideal'in şeklini de merak ettim doğrusu. Bu güne kadar hiç Rus tıraş aleti görmedim. Krem, balsam, jilet çok gördük ama aletlerle ilgili de bir konu açılabilir sanırım.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
İnceleme için teşekkürler hocam, öz bir inceleme olmuş. Sabun sert dediniz peki silvertip gibi yumuşak uçlu fırçalarla nasıldır, deneme imkanınız oldu mu?
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Zaman ayırıp okuduğunuz için ben teşekkür ederim arkadaşlar.

@cihankeskin

Günün tıraşı başlığında bu tıraşın fotoğrafı var, o fotoğrafta aleti görebilirsiniz. Aletle ilgili başlık da mevcut:

http://geltir.com/thread-1019.html

@Chinaski

Sabun sert ama yüklemesi kolay, porsuk fırçalarla denemedim ama sorun olacağını düşünmüyorum, yükleme süresi biraz uzayacaktır haliyle.
Haydi hayırlı tıraşlar...
Elinize sağlık üstad, cidden açıklayıcı ve güzel bir inceleme olmuş.

Sent from my iPad using Tapatalk
Elinize sağlık komşum. Köpük biraz hava kabarcıklı gibi duruyor, çabuk köpürttüğünüz için mi böyle yoksa sabunun genel yapısı mı bu?
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

güzel inceleme komşum, teşekkür ederim !!! Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  OSS-MAN ARTISTRY PREMIUM SHAVE SOAP Creator 232 102,787 22/08/2023, Saat: 22:36
Son Yorum: Men-Sup
  OSS-MAN ARTISTRY VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 77 32,457 01/10/2021, Saat: 10:03
Son Yorum: Creator
  OSS-MAN FLEURON PREMIUM SHAVE SOAP Creator 70 35,084 19/07/2021, Saat: 02:11
Son Yorum: Tıraşolog
  OSS-MAN REGARD PREMIUM SHAVE SOAP Creator 47 18,714 18/06/2021, Saat: 00:10
Son Yorum: Tıraşolog
  OSS-MAN EMERAUDE VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 58 29,307 22/04/2021, Saat: 22:20
  Lea classic wooden bowl shaving soap Gkn17 18 16,324 29/03/2021, Saat: 00:57
Son Yorum: marv
  Osma Shaving Soap bossyje 20 24,812 18/06/2020, Saat: 23:52
Son Yorum: dikdik_s
  OSS-MAN FLEURON VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 59 23,830 28/05/2020, Saat: 19:26
Son Yorum: İsmetaltan
  OSS-MAN EMERAUDE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 14 8,118 28/05/2020, Saat: 09:32
  Noble Otter Shaving Soap (Türk Hamamı) connect 9 5,190 19/02/2020, Saat: 00:24
Son Yorum: dbkan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: