Osma Shaving Soap
Merhaba Arkadaşlar,
Size Osma Tıraş Sabunu tanıtmak istiyorum,kullanmamışlar yada bilmeyenler için tabiki.
Kullandığım en ilginç sabunların başında geliyor.İlginç dedim çünkü şöyle bir performans böyle kaygan bir köpük ortada yok!!O zaman elimizde ne var?Fransadan sözde el yapımı,çok sert,kokusu eski zeytin yağlı sabun kokusunu andıran(egeli ler iyi bilir)ama kalıcı falan olmayan gayet sıradan bir sabun var.Fakat özellik olarak diğerlerinden farkı benim için önem arz ediyor.Bu sabunun içinde tıraştan sonra,tahriş olmuş cildimizi yatıştırmak için kullandığımız şap var.(Alum deniliyor)Bidiğimiz gibi Fransız markası olan Osma aslında şapları ile ünlü.Natural bir şap diyorlar.Ben kullanırım.Memnunum,ama 1-2 liralık yerli şaplardanda bir farkını göremedim.
Tıraş konusuna gelelim.Bu sabun çok sert olduğu için,rende ile plastik bir kabın içine rendeleyip,el ile şöyle bir sıkıştırdığınızda,köpük yapması çok kolay,bir hale geliyor.Köpüğü bol ama kuru.Bence orta altı bir kayganlıkta.Hatta bu yüzden yüzümdeki tek geçmeyen ustura yarası izi bu sabunla tıraş olurken oldu,ustura kaymadı takıldı!! tabiki işin içinde kişisel beceriksizliğimde var ama sabunu suçlamak daha kolay WinkFakat bu elim !! olayı geçersek bu sabun ile tıraş oldukdan sonra küçük kesikmiş,kızarıklıkmış,tahrişmiş hiç birisi olmuyor.pırıl pırıl tıraşınız bitiyor.Herhalde içindeki, dozu çok güzel ayarlanmış şap yüzünden.

Eğer bir önceki tıraşım ,bol tahrişli,agresif biçimde sonlanmış sa mutlak sonraki tıraşımı Osma ile oluyorum.iyi geliyorWink Tıraş esnasında konfor ne kadar az ise ,sonrasında konforu bir o kadar fazla.İçinde şap olduğu ve nemlendirme ikinci planda kaldığı için ,tıraş sonrası yüzde gerginlik oluyor,onuda aftershave balsam gibi bir ürün ile çözebilirsiniz.İçinde Shea Butter(Karite yağı) denilen yağ olsa bile ve yine bu Karite yağı ,doğal olup en güçlü nemlendiriciler arasında bile olsa,nemlendirme bu sabunda arka sıralarda.
Alüminyum kabında almanızı tavsiye etmiyorum çünkü hiç bir işe yaramıyacak ince bir kap.Hem fiyat olarakda bir kaç euro daha fazla para vermenize gerek yok.
Bu benim ikinci kutum.İlk 5 kullanımımda en nefret ettiğm tıraş sabunu idi,fakat biraz alışırsanız ,mutlak dolabınızda sağlam bir yer bulur.Tahrişsiz bir tıraş için bu sabunu öneriyorum,lüks hissiyatı zayıf,fakat tıraş sonrası çok iyi.Tıraştan yıpranmış cildinize terapi olarak düşünün.Hergün kullanıma uygun değil.Arada bir çok iyi geliyor.
tavsiye olunur

img0670zt.jpg

img0671xi.jpg

img0673g.jpg

img0674e.jpg

img0683g.jpg
(13/03/2013, Saat: 00:55)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Elimi uzatsam ekrandan alicam gibi sanki muthis fotograflar
detayli guzel yorum icin tesekkur ederim .

aslında orjinal raw fotolar çok daha detaylı ,fakat jpeg convert,crop,resize derken kalite biraz daha aşağılara kayıyor.
Sağolun yorumunuz için Honemesiter Hocam,
Böyle güzel fotoğraflı detaylı incelemelere bayılıyorum. Biz maç izliyorduk bossyje çalışıyormuş...Çok güzel paylaşım,zevk alıyorum bakmak ve okumaktan, teşekkür ederim.
(13/03/2013, Saat: 02:11)inceptum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Böyle güzel fotoğraflı detaylı incelemelere bayılıyorum. Biz maç izliyorduk bossyje çalışıyormuş...Çok güzel paylaşım,zevk alıyorum bakmak ve okumaktan, teşekkür ederim.

Sağolun Hocam eksik olmayın,
ınceleme cok guzel ve detaylı olmus
agzınıza saglık
Şap görülenin yarısı kadar kullanıldı

206otns.jpg

Gliserin 10 damla,şap tozları ve sabun rendesi güzel karışması,birleşmesi için.

w6xruq.jpg

Şap bir beze sarıldı bir kaç çekiç darbesiyle toz haline getirildi.Karışama süzgeçle elenerek eklendi.

hrfr41.jpg

Sabun rendelendi.

2afhd9z.jpg

Alayı karıştırıldı

254yrtx.jpg

Kaba basıldı.

2rc7w2w.jpg

Köpük patlaması.Fotojenik olması için havalı köpüğe izin verdim.Normalde Qed,Valobra,GFT,TH sabunların köpük kalitesinden daha iyi sonuç verdi.

28l73if.jpg

Sonuç;Çakma Osma başarılı Smile
ihtilaf Hocam tenekeden kutusunuda kıvır tam olsun Big Grin sonra gönder bana bir de onun için inceleme patlatayım şöyle süslü süslü fotolar ile Wink
(30/03/2014, Saat: 20:18)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ...Köpük patlaması.Fotojenik olması için havalı köpüğe izin verdim.Normalde Qed,Valobra,GFT,TH sabunların köpük kalitesinden daha iyi sonuç verdi.

Sonuç;Çakma Osma başarılı Smile
Hep merak etmiştim kendimiz sabun ve şapı karıştırırsak sonuç güzel olur mu diye ama bir türlü yapmaya zamanım olmamıştı. Merakımı giderdiniz. elinize sağlık..
Üstad normalde yüze şap sürüp üzerine fırça ile köpük sürünce köpüğün kalitesi anında bozuluyor. Şap ile sabun karıştırınca köpük kalitesi bozulmuyormu?
(30/03/2014, Saat: 20:32)bossyje Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ihtilaf Hocam tenekeden kutusunuda kıvır tam olsun Big Grin sonra gönder bana bir de onun için inceleme patlatayım şöyle süslü süslü fotolar ile Wink

Bossyje Hocam dan yeni incelemeler gelmeyince girişimde bulunayım dedim Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  OSS-MAN ARTISTRY PREMIUM SHAVE SOAP Creator 232 101,039 22/08/2023, Saat: 22:36
Son Yorum: Men-Sup
  OSS-MAN ARTISTRY VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 77 31,893 01/10/2021, Saat: 10:03
Son Yorum: Creator
  OSS-MAN FLEURON PREMIUM SHAVE SOAP Creator 70 34,158 19/07/2021, Saat: 02:11
Son Yorum: Tıraşolog
  OSS-MAN REGARD PREMIUM SHAVE SOAP Creator 47 17,942 18/06/2021, Saat: 00:10
Son Yorum: Tıraşolog
  OSS-MAN EMERAUDE VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 58 28,887 22/04/2021, Saat: 22:20
  Lea classic wooden bowl shaving soap Gkn17 18 16,065 29/03/2021, Saat: 00:57
Son Yorum: marv
  Godrej Shaving Round Soner 6 3,122 02/11/2020, Saat: 17:35
Son Yorum: Soner
  OSS-MAN FLEURON VEGETABLE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 59 23,415 28/05/2020, Saat: 19:26
Son Yorum: İsmetaltan
  OSS-MAN EMERAUDE PREMIUM SHAVE SOAP Creator 14 7,941 28/05/2020, Saat: 09:32
  Noble Otter Shaving Soap (Türk Hamamı) connect 9 5,105 19/02/2020, Saat: 00:24
Son Yorum: dbkan

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: