İlk geleneksel tıraşım
(27/10/2014, Saat: 14:32)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sakal sertleşmesinin tıraş ile bir alakası olmadığını açıklayan bilimsel bir makale olacaktoçı forumda ama nerde hatırlamıyorum. Ben geleneksel tıraşa başladığımdan beri muhtemelen elektrikli aletten kalma iki tane girdabım vardı boynumun iki tarafında onlar düzeldi ayrıca uzattığım zaman daha düzgün formlu gözükmeye başladı.

Bende onun farkına vardım,elektrikli makine sanki daha bir kötü yapıyor cildi, cilt daha yorgun gözüküyor.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
http://www.uzmantv.com/jiletle-mi-yoksa-...aha-iyidir
(27/10/2014, Saat: 16:02)mavi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: http://www.uzmantv.com/jiletle-mi-yoksa-...aha-iyidir

Makinenin sağlıksız olduğu konusunda hemfikirim. Gilette Blue 3 ten geleneksel tıraşa geçtim. Bir sıklaşma, sertleşme hissediyorum. Bu normal mi?
Edwin Jagger Barley, Perma Sharp Jilet, Arko Sabun, Wilkinson Fırça

"Dürüstlük pahalı bir mülktür, ucuz insanlarda bulunmaz." - Balzac
(27/10/2014, Saat: 17:28)fevkalbeser Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Makinenin sağlıksız olduğu konusunda hemfikirim. Gilette Blue 3 ten geleneksel tıraşa geçtim. Bir sıklaşma, sertleşme hissediyorum. Bu normal mi?
Bilimsel ya da değil aynı hissi ben de yaşıyorum.nedeni geleneksel trasin cilde çok ıyi gelmesinden dolayı sakal killarinin daha ıyi besleniyor olması olabilir.kesinlikle çok daha düzgün çıkıyorlar. Pre shave, shave oil, envai cesit sabun krem, balsam ,skin food derken ciltle beraber killarin da güçlenmesi ve nihayetinde sağlık kazanmasi muhtemel. Bunda da o kadar sasilacak birsey yok zannımca.
(27/10/2014, Saat: 17:28)fevkalbeser Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Makinenin sağlıksız olduğu konusunda hemfikirim. Gilette Blue 3 ten geleneksel tıraşa geçtim. Bir sıklaşma, sertleşme hissediyorum. Bu normal mi?

29. yorumuma ilaveten, ister kartuşlu olsun ister geleneksel olsun tıraş yönteminin sakalın sertleşmesine veya sıklaşmasına yani sakal yapınıza hiç bir etkisi yoktur.

Geleneksel tıraşa geçtiğinizde önceki tıraş yönteminize göre eğer daha sık aralıklarla tıraş olmaya başladıysanız hissettiğiniz sakal sertleşmesi kartuşlu/geleneksel tıraş yönteminden değil, sık aralıklı tıraşın masaj etkisiyle kan dolaşımını hızlandırıp sakal köklerini harekete geçirmesi neticesiyle öncekine göre daha sık tıraş olmanızdan kaynaklanabilecektir.
Tıraş yönteminden değil ama geleneksel tıraş ile kullanılan ekipmanlarin özellikle tıraş öncesi ve sonrası bakım ürünlerinin etkisi olabileceğini göz ardı etmemek lazım.
Saç bakım ürünleri gibi düşünün.amaç saçı güçlendirmektir. Ama tıraş bakım ürünlerindeki birçok etken madde cildi beslerken sakalları da güçlendiriyor olabilir diye düşünüyorum.
Bu arada EJ Barleyim İstanbula ulaşmış, yakında elimde olur heraldeWink

"Your item, posted on 24/10/14 has arrived in ISTANBUL ULUSLARARASI and is being processed for delivery." yazıyor traditionalshavingin yönlendirdiği royalmail sitesinde

PTT'den daha detaylı bilgiye ulaşmanız olası.

http://www1.ptt.gov.tr/tr/interaktif/kay...eniweb.php

(28/10/2014, Saat: 10:45)fevkalbeser Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu arada EJ Barleyim İstanbula ulaşmış, yakında elimde olur heraldeWink

"Your item, posted on 24/10/14 has arrived in ISTANBUL ULUSLARARASI and is being processed for delivery." yazıyor traditionalshavingin yönlendirdiği royalmail sitesinde
www.BarbarosRazors.com

(28/10/2014, Saat: 11:11)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: PTT'den daha detaylı bilgiye ulaşmanız olası.

http://www1.ptt.gov.tr/tr/interaktif/kay...eniweb.php

Teşekkürler

Sanırım tekniği yavaş yavaş oturtuyorum. Tahriş ve sivilcelerden eser yok. Tıraştan hemen sonra, Arko men tıraş sonrası krem kullanıyorum. Arabama da arko nem zeytinyağlı krem koydum, sabah işe giderken dönerken, dudak çevrelerime, bıyık kısmına sürüyorum. Cildime çok iyi geldi bu işlemler.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Dört aylık geleneksel tıraşçı levtrotsky 11 3,002 29/09/2021, Saat: 16:28
Son Yorum: Schumi
  İyi geceler. Yeni geleneksel tıraş sevdalısı. Emir_ 26 7,616 27/10/2020, Saat: 22:33
Son Yorum: Emir_
  8 yıllık mach 3 den sonra Geleneksel Tıraşa başlama Perseus 56 19,341 21/09/2020, Saat: 23:36
Son Yorum: element
  Geleneksel tıraş dünyasına merhaba Fenotip 49 12,632 06/04/2020, Saat: 09:46
Son Yorum: BuraKaya55
  Merhaba memleketimin geleneksel traş severleri... dante 22 6,932 23/02/2020, Saat: 14:18
Son Yorum: Jaguar Paw
  bende geleneksel tıraş severim mrden 29 8,412 08/10/2019, Saat: 17:57
Son Yorum: FearOfATG
  Geleneksel Tıraş Tavsiye Silentsv 43 18,319 25/06/2019, Saat: 10:24
Son Yorum: ugur10
  Geleneksel tıraşa başlamayı düşünüyorum Tunaykanb59 8 4,334 22/03/2019, Saat: 23:19
Son Yorum: 3RD1
  Merhaba geleneksel tıraş! tundralower 10 4,562 22/03/2019, Saat: 13:02
Son Yorum: FearOfATG
  Geleneksel tıraş sayesinde traşı sevdim yalico20 10 4,287 02/03/2019, Saat: 10:44
Son Yorum: ekilic2

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: