İlk geleneksel tıraşım
Normal olarak 5 gunluk sakal 2 gunluk olanindan daha rahat kesilir. Cildinizin alismasini bekleyin. Eger cildiniz cok hassas ise ve tahris yasamaya devam edecekseniz, o zaman 3 gunluk sakalla tiras olun
Hoş Geldiniz hem geleneksele hem de forumumuza, bu arada ben size bastırmadan tıraş olmanızı önereceğim, ne kadar az bastırma o kadar rahat bir cilt demektir. Tahrişler tıraş tekniğiniz oturmaya başladıkça hem azalacak hem de çok güzel tıraşlar çıkaracaksınız.

2 günlük sakallar 4-5 günlük sakallara göre kütle olarak çok daha az olduğu için haliyle nem ve köpükten o kadar az etkilenir, uzamış sakallar daha fazla kütleye sahip olacağı için su ve köpükten o kadar (yumuşama yönünde) etkilenme oranına sahiptir.

Yine de vazgeçmeyin... Sabırla, bastırmadan tıraş olun, yolun henüz başındasınız, alet almaktansa piyasadaki jiletleri denemeye başlayın, jilet bence en büyük faktör!

Bizler, eğer taktığımız jilet bozuk değilse hiç bir tahriş yaşamamaktayız ! hemen hemen hepimiz kartuşlardan gelmekte, gelenekselin rahatlık ve aletlerini görüp başladığımız zaman da bir daha bırakamamaktayız ..

@mancho üstad hariç ! Kendisi bizim gezegenden değildir Big GrinBig Grin
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz!" [Konfüçyüs]
(20/10/2014, Saat: 17:27)Naci Erdem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @mancho üstad hariç ! Kendisi bizim gezegenden değildir Big GrinBig Grin

Beni küçükken uzaylılar kaçırıp, içime kartuş sevgisi sokmuş olabilirler. Hayal meyal hatırlıyorum birşeyler. Horoz kafamı gagaladıktan hemen sonraydı uzaylıların müdahelesi, hatırlıyorum hatırlıyorum TongueTongue
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
Tıraş olmaktan nefret eden ben, geleneksel tıraşa geçtikten sonra günleri sayıp tıraş olmayı dört gözle bekler oldum. Yarın 4 günlük olacak sakallarım, yarına tıraş olmayı planlıyorum. Cilt alışacak anladım da, bugün 3.gün olmasına ragmen pul pul kabuk kabuk dökülmeler oluyor tahriş olan yerlerde. Aslında yağlı bir cilde sahibim ama, kuruluk hissi var oralarda. Yüzünüz için aftershave losyon balzam dışında sakalınız 2-3-4 vs. günlükken kullandığınız krem vs. birşey var mı? Biz acemilere yardımcı olun lütfenBig Grin
nemlendiriciliği iyi bir sabun kullanmanın yanında geo f. trumper skin food öneririm.
Tıraş olmaktan nefret eden ben, geleneksel tıraşa geçtikten sonra günleri sayıp tıraş olmayı dört gözle bekler oldum. @@@fevkalbeser@@@

+1
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
(22/10/2014, Saat: 14:11)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: nemlendiriciliği iyi bir sabun kullanmanın yanında geo f. trumper skin food öneririm.

Nereden temin edilebilir bu ürün?
yurtdışından gelmesi riskli kozmetik sayıldığı için. impa ticaretle bir görüşün belki vardır elinde.

(22/10/2014, Saat: 14:42)fevkalbeser Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Nereden temin edilebilir bu ürün?
Bebak acıbadem sütü, arko klasik krem gibi ürünleri yoğun nemlendirici olarak kullanabilirsiniz. Bunlar kesmezse eczaneden excipial lipo alabilirsiniz(sürekli kullanım için değil, aşırı kuruma, pul pul dökülme durumlarında)
Ben cella gibi bir sabun, yumuşak bir fırça ile tıraş olduğunuzda, tıraş sonrasında da ortalama bir balsam sürerseniz kuruma probleminin ortadan kalkacağını düşünüyorum. O nedenle önceliği sabuna ve fırçaya verin derim
Traditionalshaving den Edwin jagger barley sipariş ettim bugün. Yaklasık 100 TL ye maloldu. Hadi bakalım hayırlısı! Heyecanlıyım Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Dört aylık geleneksel tıraşçı levtrotsky 11 3,002 29/09/2021, Saat: 16:28
Son Yorum: Schumi
  İyi geceler. Yeni geleneksel tıraş sevdalısı. Emir_ 26 7,615 27/10/2020, Saat: 22:33
Son Yorum: Emir_
  8 yıllık mach 3 den sonra Geleneksel Tıraşa başlama Perseus 56 19,341 21/09/2020, Saat: 23:36
Son Yorum: element
  Geleneksel tıraş dünyasına merhaba Fenotip 49 12,631 06/04/2020, Saat: 09:46
Son Yorum: BuraKaya55
  Merhaba memleketimin geleneksel traş severleri... dante 22 6,932 23/02/2020, Saat: 14:18
Son Yorum: Jaguar Paw
  bende geleneksel tıraş severim mrden 29 8,412 08/10/2019, Saat: 17:57
Son Yorum: FearOfATG
  Geleneksel Tıraş Tavsiye Silentsv 43 18,319 25/06/2019, Saat: 10:24
Son Yorum: ugur10
  Geleneksel tıraşa başlamayı düşünüyorum Tunaykanb59 8 4,334 22/03/2019, Saat: 23:19
Son Yorum: 3RD1
  Merhaba geleneksel tıraş! tundralower 10 4,562 22/03/2019, Saat: 13:02
Son Yorum: FearOfATG
  Geleneksel tıraş sayesinde traşı sevdim yalico20 10 4,287 02/03/2019, Saat: 10:44
Son Yorum: ekilic2

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: