Merkur 34C Heavy Duty
improved.jpg
563880_10151003216024651_1262774502_n.jpg

(21/11/2012, Saat: 18:43)lijunshaving Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(21/11/2012, Saat: 18:36)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: papazeriği'ne bir fırça atağı gelecek yakında Smile

(21/11/2012, Saat: 18:30)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Allah razı olsun. lijun hocam artık ben de sizden bir nick atağı bekliyorum Smile
Saygılarımla
(21/11/2012, Saat: 16:49)lijunshaving Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sen de sağol Papazeriği kardeşim.Güzel dileklerin için teşekkürler.Tüm güzellikler hepimizin olsun,bunu yürekten diliyorum.
Mevcut FS 24 Finest'larının yanına (Finest olur Silvertip olur) "An'ı uygun olunca" senden, hassas cildin için bir FS 28mm porsuk atağı bekliyorum.Sen kadar ben de mutlu olurum.Smile
Selamlar.

Big GrinBig GrinBig Grin

(21/11/2012, Saat: 18:46)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
Lijunshaving hocama teşekkür ederek başlamak istiyorum beni bu güzel aletle buluşturduğu için.

Alet tamamiyle beklentimin üzerinde çıktı. Merkurun Progress ve Futur dışındaki modellerinde kaplama başarısızlıkları aşikardı ve beklentimde bu yönde oluşmuştu. Ama kutunun içinden bile alet kendini belli ediyordu eldeki hissi çok güzel ve oldukça ağır bir makine. Dışı bir ej kadar değil ama forumda merkur'e karşı "yerde görsen alma" şeklinde bir karalama olduğundan firma foruma dava açsa yeridir Big Grin

Gelelim tıraşına. EJ kadar mild bir alet asla değil, ej çok mild geliyordu bana ve Futur sever biri olarak EJ'nin yüzüne bakmaz olmuştum. Ama Futur'da her gün her gün sıkıyor bir noktadan sonra başka aletlerle tıraş olmak istiyorsunuz ve elinizdeki agresif alet seçeneği de az. Ya sakalınızı 3-4 gün uzatıp agresif tıraş olacaksınız yada orta karar bir alet bulup her gün tıraş olacaksınız. Ben Wilkinson Sticky ile oldukça iyi götürüyordum benim için EJ'den daha başarılıydı ve daha agresif geliyordu. EJ'de koruma bandı sanki sizinle jiletten daha fazla muhatap oluyor gibi EJ'de tek başlık seçeneği olmasa daha çok müşteri çekebilirler. Ve şimdi Yeşil Astra ile birlikte 34C yi buluşturdum ve tıraş oldum. MWF kullanmamında etkisi vardır ama 4 günlük sakalıma 34C tereyağında kayar gibi kaydı çok hoşuma gitti. Agresiflik açısından EJ'den daha yukarıda bir alet ama R41 gibi öldürmüyor her gün kullanılabilir. Kısa olması tam hakimiyet sağlıyor. Aynı kafayı kullanan başka modelleri de var Merkurun ve zamanla bunları da edineceğim gibi görünüyor, bu kafanın agresifliği oldukça yerinde. Tek kusuru Merkur'un ürettiği aletlerin tutarsızlığı. Bir alet iyi çıkıyorken diğeri kötü çıkabiliyor. Kalite kontrol yok herhalde arkadaşlarda. EJ, Mühle gibi gözümüz kapalı içimiz rahat alınacak bir alet değil. Kumarı sevenler, şansına güvenenler bu tür kalitesizlik çekinceleriyle Merkur'den uzak duruyorlarsa sipariş etsinler.

Lijunshaving hocama tekrar tekrar teşekkür ediyorum Blush
(23/11/2012, Saat: 17:24)lijunshaving Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu aletin sende yarattığı memnuniyete ben gerçekten sevindim.Çünkü hayal kırıklığı da olabilirdi.Tüm görüşlerine harfiyen katılıyorum.Ömür boyu daha nice Merkürler seninle olsun.Sağlık ve esenlikler dilerim Emir kardeş.
Eline sağlık, yorum böyle oluyormuşSmile

Hocam cok cok tesekkur ederim gercekten cok memnunum aletten sayenizde edindim
emir üstadım
progress vs 34C yorumu bekliyorum
kafa mimarileri benzeyen ve benzemeyen yönler
progress kaçıncı kademesi 34C açıklığına denk
ağırlık merkezleri ve ergonomi
askere gitmeden okuyalım yorumuSmile

(23/11/2012, Saat: 17:35)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(23/11/2012, Saat: 17:24)lijunshaving Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu aletin sende yarattığı memnuniyete ben gerçekten sevindim.Çünkü hayal kırıklığı da olabilirdi.Tüm görüşlerine harfiyen katılıyorum.Ömür boyu daha nice Merkürler seninle olsun.Sağlık ve esenlikler dilerim Emir kardeş.

(23/11/2012, Saat: 18:31)lijunshaving Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(23/11/2012, Saat: 17:35)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

Ne demek, Emiriko kardeşim hayırlı olsun.Mutlu olduysan, ne mutlu bana. Smile Güle güle kullan.
Teşekkür ederim hocam Smile

(23/11/2012, Saat: 18:55)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: emir üstadım
progress vs 34C yorumu bekliyorum
kafa mimarileri benzeyen ve benzemeyen yönler
progress kaçıncı kademesi 34C açıklığına denk
ağırlık merkezleri ve ergonomi
askere gitmeden okuyalım yorumuSmile

Hocam kafaların boyları aynı ama en olarak progress daha geniş abartılacak kadar değil tabi. Jileti kapatan ust kapak benzer kalınlıkta ki beni şaşırtan bu oldu. 34C'nin güvenlik barı büyük ihtimal bir ej89'un güvenlik barından bile daha incedir ki progress'ten hayli hayli ince bu yüzden ağırlığının bir kırmını da burada kaybederek progress'ten daha hafif kalıyor.

Progress'in 3. ayarında ben güle oynaya tıraş oluyorum aşağı yukarı 34C bu ayara tekabül etse gerek ama fiziksel olarak rakamlar ne der bilemem. Jilet yükleme tipleri aynı olduğundan belki bu özelliği sayesinde progress'i tercih etmek daha fazla açılara da olanak sağladığından daha mantıklı olur ama ben ayarsız makinelere karşı da sempati duyuyorum. "Yaptık, oldu" havasında oluyor bence bu ayarsız modeller. Ayarlılar ise "elbet bir ayarı bir kişiyi mutlu edecektir" düşüncesiyle üretiliyor olabilir, üretici açısından risk daha az. Kullanıcı açısından da en az riskli oluyor, 1'i beğenmeyen 2'de oluyor, 5'i az bulan durum el verdiğince 6'ya 7'ye kaymaya çalışıyor aleti çözmeden ama ayarsız makineleri de beğendin mi beğenirsin beğenmedin mi rafta bekletirsin. O yüzden ej benim için rafta bekliyordu fazla mild idi 34C hoşuma giden bir agresiflikte.

Saplar tabiki zıt karakterli biri tırtıklı diğeri ise pürüzsüz bir metal var. Tırtıklı tasarımı elim yadırgadı ilk başta farklı bir sap olsaydı diye içimden geçirdim ama zamanla elim alışır, alışırsa da aynı kafaya sahip olan farklı saptaki modelleri aramam ki şu haliyle bile gereksiz kaçar çarçur etmek olur bütçeyi Big Grin 34C, Progress'in sarı plastik kısmının ortalarına kadar geliyori daha kısa bir alet. Progressin metal kısmının kalınlığı, 34C'nin altında bulunan kalın kısmın kalınlığı kadar denebilir, haliyle 34C daha ince olabilir.

Özetle, Progress'i kaba bulan, EJ'yi mild bulan kesinlikle alsın. Ama EJ'den agresif derken bu agresiflik, Progress 1. ayar ile Futur 1. ayar arasındaki fark kadar değil daha az. Ama EJ ile tıraş olurken biraz memnuniyetsizlik yaşıyorsanız bazı şeyler farklı olabilirdi diyorsanız 34C'ye şans vermelisiniz.

Bu kadar Merkur reklamı bitti Tongue
tek alet olsun dersek
aradaki 15 pounda rağmen progress tercih edilir mi

işçilik ve kalitede progress mi önde
(23/11/2012, Saat: 19:50)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tek alet olsun dersek

Kesilikle tek alet seçeneğim olsa Progress derdim gözüm kapalı. Ama çeşitliliği seviyorum Smile

Ayrıca, Progress ve Futur, Merkur kalitesinin üzerinde aletler. Bunlara aldanıp diğer modelleri sipariş vermemek lazım hayal kırıklığı olur beklentiyi düşük tutmak lazım. Ki bu düşük beklentideyken 34C beni şaşırtmıştır lakin bir Progress yine de olamamıştır. Anti-progress'çilerin hepsi o sarı plastik kısma takmış durumda Merkur'un buna bir çare bulması lazım ya da dert sarı renk ise 1 liraya oje alıp dilediğiniz renge boyayabilirsiniz orayı ama benim de önümde iki Progress modeli olsa biri metal diğeri plastik kısma sahip olsa metali bende tercih ederdim ama plastik kısım da almamak için bir etken olmamalı güzel bir tıraş keyfini kaçırıyor olabilirsiniz.

(23/11/2012, Saat: 19:55)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(23/11/2012, Saat: 19:50)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tek alet olsun dersek

Kesilikle tek alet seçeneğim olsa Progress derdim gözüm kapalı. Ama çeşitliliği seviyorum Smile
Yazmayı unuttum hocam pardon Big Grin

Ayrıca, Progress ve Futur, Merkur kalitesinin üzerinde aletler. Bunlara aldanıp diğer modelleri sipariş vermemek lazım hayal kırıklığı olur beklentiyi düşük tutmak lazım. Ki bu düşük beklentideyken 34C beni şaşırtmıştır lakin bir Progress yine de olamamıştır. Anti-progress'çilerin hepsi o sarı plastik kısma takmış durumda Merkur'un buna bir çare bulması lazım ya da dert sarı renk ise 1 liraya oje alıp dilediğiniz renge boyayabilirsiniz orayı ama benim de önümde iki Progress modeli olsa biri metal diğeri plastik kısma sahip olsa metali bende tercih ederdim ama plastik kısım da almamak için bir etken olmamalı güzel bir tıraş keyfini kaçırıyor olabilirsiniz.

(23/11/2012, Saat: 19:57)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: işçilik ve kalitede progress mi önde

(23/11/2012, Saat: 19:55)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

ilk iki tıraşım tahrişli geçti. kullanımı filan güzel ama agresfiliği EJnin biraz üzerinde sanki. alışmak biraz zaman alacak sanki. ama jilet tutmada filan bir sıkıntısı yok gibi. yüzey kalitesi EJ-mühle kullanmamış insanlara göre bence iyi. Yani beklenti çok yüksek olmayınca çok güzel bile gelebilir. kullanıp elimde tutacağım bir makine olacak sanırım. ama biraz alışmamış lazım birbirimize.
Saygılarımla

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,414 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  Merkur Progress linguist 1,025 758,179 13/12/2022, Saat: 13:14
Son Yorum: Mecanica
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 315,152 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Merkur 38C Barber Pole Eskiuyebyr 40 43,216 25/10/2021, Saat: 17:34
Son Yorum: Ciyus
  Merkur 37C Slant Bar muratti 282 302,402 29/09/2021, Saat: 11:58
Son Yorum: Zayn
  Merkur 1904 eskiuyemnt 184 135,439 25/01/2021, Saat: 19:49
Son Yorum: mustbe
  Merkur 42C mi 34C mi tavsiye Erkantek 55 28,202 20/09/2020, Saat: 00:27
Son Yorum: gibicibicis_34
  Yaqi Gibbs Replica vs Merkur Progress Timor1322 22 10,909 08/08/2020, Saat: 00:20
Son Yorum: Timor1322
  Merkur 15C OC ihtilaf 23 35,091 30/07/2020, Saat: 23:20
  Merkur 933c - Rimei Karşılaştırması Timor1322 9 5,527 26/06/2020, Saat: 19:33

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: