Kahve Sevenler
(06/05/2020, Saat: 09:36)Kecelan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sizce mokapot kahvedeki aromanın hissedilmesini engelleyen bir demleme yöntemimidir?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ben de bu konuya mokapot ile dahil olayım komşular.
Mokapot bana demlenirken kokuyu hissettirmiyor.
Cihazin tipindenmidir nedir beni kahveye çekmiyor.
Onda demlenen bir kahveyi ayıredebilirmiyim hayır.
V60 vebenzeri ürünlerde aromayı çeke çeke demlenmesini tercih ederim.

Bu cihaza sahibim tercih nedenim ? Timer ile sabah kendi çalışmaya başlıyor.
Yüzümü yıkayıp kahvemi doldurabiliyorum.
coffeebreak-5001-filtre-kahve-makinesi-u...1-24-B.jpg
(06/05/2020, Saat: 09:36)Kecelan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sizce mokapot kahvedeki aromanın hissedilmesini engelleyen bir demleme yöntemimidir?

Komşum kahvenin tazeliği çok büyük bir etken. 3. nesil kahve satıcılarından öğütülmüş alıyorsanız 2. veya 3. demlemeden sonra hepsi size aynı tat gelecektir. Bunun için çekirdek kahve alıp evde kendinizin öğütmesini tavsiye ederim.
(09/05/2020, Saat: 19:42)FatihAhmet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum kahvenin tazeliği çok büyük bir etken. 3. nesil kahve satıcılarından öğütülmüş alıyorsanız 2. veya 3. demlemeden sonra hepsi size aynı tat gelecektir. Bunun için çekirdek kahve alıp evde kendinizin öğütmesini tavsiye ederim.
Çekirdek olunca tazeliği daha uzun süre mi dayanıyor komşum?

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse benim sözlerimi seçin"
(06/05/2020, Saat: 14:30)GecayS Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de bu konuya mokapot ile dahil olayım komşular.
Mokapot bana demlenirken kokuyu hissettirmiyor.
Cihazin tipindenmidir nedir beni kahveye çekmiyor.
Onda demlenen bir kahveyi ayıredebilirmiyim hayır.
V60 vebenzeri ürünlerde aromayı çeke çeke demlenmesini tercih ederim.

Bu cihaza sahibim tercih nedenim ? Timer ile sabah kendi çalışmaya başlıyor.
Yüzümü yıkayıp kahvemi doldurabiliyorum.
coffeebreak-5001-filtre-kahve-makinesi-u...1-24-B.jpg

Aynı makineden bende de var ama beğenmiyorum performansını. Hem hafif bir akıtma sorunu var, hem de en iyi lezzeti vermiyor kahvede. İşyerine götürdüm kullanmak için, orada daha az seçiciyim.
Selamlar.
Uzun yıllardır sağlam kahve müptelasıyım.Çok makine eskittim.Halen Büyükada da mahsur kaldım,girişi çıkışı yasakladılar.Evde Jura impressa c60 var memnunum da,lakin iki gündür iki akıtma borusundan sadece birinden kahve veriyor.
Bakıma gitmesi lazım gidemiyor bu durumda kullansam bir mahsuru olur mu ve belli ki kahve atıkları tıkamış evde yapacağım bir şey var mı?Şimdiden teşekkür ederim.

https://www.shopjura.com/c60.html
(09/05/2020, Saat: 20:40)arandur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynı makineden bende de var ama beğenmiyorum performansını. Hem hafif bir akıtma sorunu var, hem de en iyi lezzeti vermiyor kahvede. İşyerine götürdüm kullanmak için, orada daha az seçiciyim.

@arandur aynı makinenin cam haznelisi ve daha uzun süre ısıtıcısı çalışanı işyerinde var. O makinenin performansı bundan iyi. Çelik termoslusu daha az başarılı.

Şimdi ne makine kullanıyorsun komşum

(09/05/2020, Saat: 20:52)süreyya Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selamlar.
Uzun yıllardır sağlam kahve müptelasıyım.Çok makine eskittim.Halen Büyükada da mahsur kaldım,girişi çıkışı yasakladılar.Evde Jura impressa c60 var memnunum da,lakin iki gündür iki akıtma borusundan sadece birinden kahve veriyor.
Bakıma gitmesi lazım gidemiyor bu durumda kullansam bir mahsuru olur mu ve belli ki kahve atıkları tıkamış evde yapacağım bir şey var mı?Şimdiden teşekkür ederim.

https://www.shopjura.com/c60.html
Kahvesiz olarak haznesine biraz sirke damlatarak çalıştırın. Sirke açar ama kokusu kalabilir o nedenle kokusuz beyaz sirke veya ev yapımı sirke kullanın. Sonra birkaç kere de sadece su ile çalıştırıp durulayın.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
İnternetten kahve satış yapan çoğu yeri denedim gibi, french press için konuşayım kahvelerini en lezzetli bulduğum yer kronotrop. Diğerleirnden belirgin derecede daha aromalı. Bir de starbucks'ın filre kahveleri de oldukça lezzetli. En azından yeşil paketli El Salvador'u baya beğenmiştim. Bunun dışında aldığım çoğu yerde tazelik ya da aroma-gövde, kavrulma sorunu var.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(09/05/2020, Saat: 22:37)GecayS Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @arandur aynı makinenin cam haznelisi ve daha uzun süre ısıtıcısı çalışanı işyerinde var. O makinenin performansı bundan iyi. Çelik termoslusu daha az başarılı.

Şimdi ne makine kullanıyorsun komşum

Braun kf7120bk kullanıyorum. Moccamaster gibi gerçek üst düzey makinelere (kahveye suyu akıtma teknolojisi farklı olduğu için lezzeti artıran) geçmediğim sürece gayet iyi olduğunu düşünüyorum. Otomatik kapanma ve aroma artırma özellikleri mevcut. Dijital özelliklerini kullanmıyorum çünkü her elektrik kesintisinde saat ayarlamaktan bezdim.

10573539508274.jpg
(10/05/2020, Saat: 11:33)arandur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Braun kf7120bk kullanıyorum. Moccamaster gibi gerçek üst düzey makinelere (kahveye suyu akıtma teknolojisi farklı olduğu için lezzeti artıran) geçmediğim sürece gayet iyi olduğunu düşünüyorum. Otomatik kapanma ve aroma artırma özellikleri mevcut. Dijital özelliklerini kullanmıyorum çünkü her elektrik kesintisinde saat ayarlamaktan bezdim.

10573539508274.jpg

Köşeli makineleri seviyorum
Güzelmiş bu makine incelemeye ve sıraya alıyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Filtre Kahve Makinesi Önerisi krub 45 19,316 21/08/2022, Saat: 13:00
Son Yorum: alpella42
  Puro Kültürü ve Puro Sevenler (+18) 3RD1 26 11,017 09/09/2020, Saat: 15:13
Son Yorum: BigHillMe
  Suşi Sevenler :D yarhasan 17 17,389 06/05/2020, Saat: 19:04
Son Yorum: onurcakmak
  Nargile Sevenler yarhasan 22 33,640 24/03/2013, Saat: 18:14
Son Yorum: tamer26

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: