Kahve Sevenler
(21/03/2019, Saat: 17:09)vintage Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sadece kendiniz için düşünüyorsanız makineden ziyade arkadaşların da dediği gibi frenchpress ile kahve demlemek daha doğru. ben ikeadan almıştım gayet kullanışlı. ancak kahve demlemek için en önemli alet değirmen. içeceğiniz kadar öğütüp taze taze demlersiniz. çekilmiş kahve 1 hafta sonra bayatlamaya başlar. çekirdek daha uzun ömürlüdür. ayrıca kendi damak zevkinize göre kahve miktarını artırıp azaltma, demleme süresini kısaltma uzatma gibi şansınız olur.

haklısın komşum bi öğütücü tavsiyeniz var mı ?
@mrcktl komşum ben geçen sene şu cihazı almıştım. fiyatı biraz artmış ama işimi oldukça görüyor. vintage komşumuzun bahsettiği şekilde kahveyi çekirdek olarak alıp bu cihazda öğütmeye başladım bir süredir..

https://urun.gittigidiyor.com/ev-elektro...-425453715
So far so good..
(21/03/2019, Saat: 16:41)Soner Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ardıç Katranı komşum cihaz alırsam eğer, bana 109tl ye gelecek, arkadaşınızın aldığı modelin yorumlarını okuyunca biraz markaya karşı soğudum sanki, kötü yorum yazanlarda var. Diğer model daha kullanışlı gibi.

Ahbap komşum İstanbul Karaköydeyim çevremde zincir kahve şirketlerinin şubeleri var kahve bulma konusunda sıkıntı çekeceğimi sanmıyorum, Etiyopyada ev arkadaşımın kardeşi çalışıyor, Julius Meinl kahveyi ülkemize getiren kişi bizim müşterimiz bizim işyerine Delonghi marka bir kahve makinası ve kapsül kahveler hediye etmişti, fakat işyerinde kahve hastası olmadığı için bizim çaycı makineyi tezgahın altına kaldırdı Smile

Kapsül kahve = kartuşlu alet Smile
(21/03/2019, Saat: 17:39)ahbap Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @mrcktl komşum ben geçen sene şu cihazı almıştım. fiyatı biraz artmış ama işimi oldukça görüyor. vintage komşumuzun bahsettiği şekilde kahveyi çekirdek olarak alıp bu cihazda öğütmeye başladım bir süredir..

https://urun.gittigidiyor.com/ev-elektro...-425453715

teşekkür ederim komşum french press için ince yada kalın çekme ayarı var mı
Bir ayar tuşu yok ama çekme süresine göre kalın veya ince çekiliyor. Mesela 6-7 saniye çekerseniz (ben öyle yapıyorum) french press için uygun oluyor, 13-15 saniye civarı çekerseniz daha ince oluyor. Kullanma kılavuzunda kullanmak istediğiniz kıvama göre süreler mevcut
So far so good..
(21/03/2019, Saat: 17:41)ArdıçKatranı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kapsül kahve = kartuşlu alet Smile

Bu güzeldi Big Grin

Eşim, evde şu meşhur Alman markasının (hani heryerde dükkanı olup, kekten kahveye, yağmurluktan, valize kadar bir çok şey satan marka) kapsüllerinden kahvesini yapıyor (sadece bir tuşa basıyor Dodgy ) , sütünü de köpürtüyor. 3-4 dakikada kahvesini yudumlamaya başlıyor.
Ben ise yavaş yavaş, gramajla, sıcaklık kontrolüyle V60 sistemi ile kahvemi demliyorum. Keyfi başka, tadı başka, kokusu bambaşka oluyor.  Cool

EK: Çekim aralıklarını da hatırlayalım:

Kalın: French Press
Orta Kalın: Chemex
Orta: Filtre Kahve Mak.
Orta İnce: V60
İnce: Espresso
"A Samurai always wears two swords."
Favori kahvem her yerde bulamıyorum. Sade içiyorum aroması ve tadını seviyorum.

7d1132ba70038fb825ccee34084aba47.jpg

Youtube.com/Berberbey
youtube.com/Berberbey
(21/03/2019, Saat: 17:23)mrcktl Adlı Kullanıcıdan Alıntı: haklısın komşum bi öğütücü tavsiyeniz var mı ?

Sözen el değirmeni
yaşam bir zevktir
(21/03/2019, Saat: 18:59)vintage Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sözen el değirmeni

teşekkür ederim
Frenchpress ile başladığım yolculuğuma BCO264 ile devam ediyorum. Ürün biraz eski şuan stoklarda yoktur ama benzerleri bulunabilir. Biraz pahalı ama benim gibi kahve ile aranız çok iyiyse ve filtre kahve dışında espresso seviyorsanız tavsiye ederim. Malum kahvelerin yüzde doksanı espressodan çıkıyor.
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Filtre Kahve Makinesi Önerisi krub 45 19,316 21/08/2022, Saat: 13:00
Son Yorum: alpella42
  Puro Kültürü ve Puro Sevenler (+18) 3RD1 26 11,018 09/09/2020, Saat: 15:13
Son Yorum: BigHillMe
  Suşi Sevenler :D yarhasan 17 17,389 06/05/2020, Saat: 19:04
Son Yorum: onurcakmak
  Nargile Sevenler yarhasan 22 33,640 24/03/2013, Saat: 18:14
Son Yorum: tamer26

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: