Kahve Sevenler
(24/11/2015, Saat: 19:14)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Lavazza oldukça standart bir kahve bence. Lezzeti fena değil. Sürekli tüketim için uygun ama çok muhteşem bir lezzet beklemeyin.

357kmer.jpg
(30/01/2016, Saat: 15:53)hamdib Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Afiyet olsun komşum, kullanılan kahve çekirdeği drip kahveye göre farklı mı ?

Herhangi bir cekirdekle olur ama bence daha az govdeli, daha meyvemsi cekirdekler daha iyi sonuc veriyor. French Press icin ogutuyoruz, sonrasinda da yine French Press'in icinde 1:7 oraninda su ile birlestiriyoruz. Butun kahvenin islandigindan emin olana kadar hafifce karistiriyoruz. 12 saat oda sicakliginda bekledikten sonra filtreyi bastirip suzuyoruz. Buraya kadar normal demleme surecimiz. Ben de ek olarak bu surece Aeropress'e cift filtre takarak damlama yontemi ile bir kere daha filtreleme adimini ekledim, sonuc muazzam kesinlikle tavsiye ederim.
Bu aralar ben de Hario V60 'a takmış durumdayım ama maliyeti düşündürüyor beni.

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Daha fazla dayanamadım. Dün Amazon'dan Hario V60 ürünlerini sipariş ettim. Şimdilik demlik ve alt hazne olayına girmedim. Onları başka bir şekilde halletmeye çalışacağım. Dripper 'ı da plastik tercih ettim. Yani, minimum maliyet ile girdim bu işe. Ancak, herhalde dijital mutfak terazisi almam gerekecek.

2danghx.jpg

6hoqa0.jpg
(02/02/2016, Saat: 14:22)ms_1907 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Daha fazla dayanamadım. Dün Amazon'dan Hario V60 ürünlerini sipariş ettim. Şimdilik demlik ve alt hazne olayına girmedim. Onları başka bir şekilde halletmeye çalışacağım. Dripper 'ı da plastik tercih ettim. Yani, minimum maliyet ile girdim bu işe. Ancak, herhalde dijital mutfak terazisi almam gerekecek.

2danghx.jpg

6hoqa0.jpg
Üstad çok geç değilse ve plastikte ısrarciysaniz amazonda plastik giriş seti var decanter da içinde. Terazi gerekli evet, herhangi bir mutfak terazisi is görür.
Bir de arkadaşlar kahve çekimi için inceden kalina kahveyi standart su sıralamada çekiyoruz

Türk kahvesi > espresso > aeropress > v60=chemex=kalita > french press
Iki gundur gunun kahvesini asagidaki ekipman ile kullaniyorum, evet guzel ama hala tam randiman alabildigimi dusunmuyorum. Bugun yarin yeni urunler ulasacak elime, toparlanacak biraz daha ekipman.

Hario v60 02 Seffaf Plastik
Beyaz Filtre
Hario Skerton Eldegirmeni
Tchibo African Black
Fakir Molly Tarti

Tchibo kahvelerin butun cesitlerini deneme sansim oldu Taze kahve siparis edemedigim zamanlarda, ve vardigim sonuc anca acele kahve ihtiyaciniz oldugunda alinabilecek cekirdekleri var. Favorim de Guatemala.

Yeni gelecek ekipmanla ilgili deneyimlerimi de paylasacagim, takipte kalin. Big Grin
Benim set daha standart...

İki tane bodum french press var, hanımla içeceksem 8 cuplık, tek içeceksem 3 cuplık,
Tahta kaşık
Porlex el değirmeni
Porselen kupa
Tchibo saklama kutusu.
Kahveyi de önce tchibodan aldım, gereçekten kötü, şu an starbucks christmas blend var, onu beğendim. Ama sert baya hanım sevemedi, ondan onunkini sütlü ve/ve ya bol sulu yapıyorum... Gerçi farklı aromalı hafif kahve de alayım dedim ama çekirdekler bekledikçe tadı azalıyor...
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
Ben sana mecburum bilemezsin
İçimi seninle ısıtıyorum.
(02/02/2016, Saat: 14:27)kerimovic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstad çok geç değilse ve plastikte ısrarciysaniz amazonda plastik giriş seti var decanter da içinde. Terazi gerekli evet, herhangi bir mutfak terazisi is görür.

Komşum, aslında plastikte ısrarcı değilim ama çok maliyetli olsun istemedim. Seramik kadar olmasa da sanırım Hario'nun plastiği de kalitelidir. Tabi kahvenin tadını bir miktar etkileyebilir. Terazi konusuna gelince, İkea'da 35 TL.'na güzel bir mutfak tartısı var. Bir de GG'de kargo dahil 22 TL.'na bir ürün buldum. Bu arada, Amazon dün siparişi göndermiş. Amazon'da henüz yeniyim ben. Siparişi değiştirme şansı var mı?
(02/02/2016, Saat: 14:32)kerimovic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir de arkadaşlar kahve çekimi için inceden kalina kahveyi standart su sıralamada çekiyoruz

Türk kahvesi > espresso > aeropress > v60=chemex=kalita > french press

Filtre kahve makinesini bu sıralamada nereye koyabiliriz?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Filtre Kahve Makinesi Önerisi krub 45 19,471 21/08/2022, Saat: 13:00
Son Yorum: alpella42
  Puro Kültürü ve Puro Sevenler (+18) 3RD1 26 11,281 09/09/2020, Saat: 15:13
Son Yorum: BigHillMe
  Suşi Sevenler :D yarhasan 17 17,582 06/05/2020, Saat: 19:04
Son Yorum: onurcakmak
  Nargile Sevenler yarhasan 22 33,833 24/03/2013, Saat: 18:14
Son Yorum: tamer26

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: