Kahve Sevenler
(24/11/2015, Saat: 18:51)ms_1907 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar, Lavazza marka İtalyan filtre kahvesini deneyenler var mı?

2gxp7yo.jpg

34si1vm.jpg

Lavazza oldukça standart bir kahve bence. Lezzeti fena değil. Sürekli tüketim için uygun ama çok muhteşem bir lezzet beklemeyin.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
(24/11/2015, Saat: 19:14)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Lavazza oldukça standart bir kahve bence. Lezzeti fena değil. Sürekli tüketim için uygun ama çok muhteşem bir lezzet beklemeyin.

Teşekkürler üstadım. O zaman Ankara Armada da bulunan bestcoffee 'de denemeden almayacağım. kahvefabrikasi.com 'a yeni ürünler gelmiş, onlardan birini alacağım.
(24/11/2015, Saat: 18:42)kerimovic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İstanbul için kronotrop ve petra, online alışveriş için yine kronotrop ve 1551, 1551in fiyatları tabii kronotropa göre çok uygun..

Sent from my ASUS_T00J-D using Tapatalk
Teşekkür ederim.
Kronotropu daha önce denemiştim, aldığım kahvenin üretim etiketi 3 gün sonrası olunca bir daha alışveriş yapmadım.
Sonra da Taksimden taşındı, bir daha da bulamadım.
Değirmenler konusunda benim bir fikrim vardı ama destekçi bulamadım.
Şöyle ki sözen değirmeni türk kahvesi için yapıyor, biz alttaki vidayla ayarlamaya çalışıyoruz.
Biz onlara toplu bir sipariş versek espresso veya filtre kahve için çok daha iyi bir öğütücü yapacaklarına eminim.
1551'i mutlaka deneyeceğim egurme faciasında sonra umarım iyi gelir.
Bir yorum da kahvefabrikasına etmek istiyorum.Çok merak ediyorum Şerif Başaran Beyefendi acaba hiç oradan sipariş vermiş mi, öyle bir firma ki beyefendinin adını kirletiyor.
(24/11/2015, Saat: 19:55)eroldemir83 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim.
Kronotropu daha önce denemiştim, aldığım kahvenin üretim etiketi 3 gün sonrası olunca bir daha alışveriş yapmadım.
Sonra da Taksimden taşındı, bir daha da bulamadım.
Değirmenler konusunda benim bir fikrim vardı ama destekçi bulamadım.
Şöyle ki sözen değirmeni türk kahvesi için yapıyor, biz alttaki vidayla ayarlamaya çalışıyoruz.
Biz onlara toplu bir sipariş versek espresso veya filtre kahve için çok daha iyi bir öğütücü yapacaklarına eminim.
1551'i mutlaka deneyeceğim egurme faciasında sonra umarım iyi gelir.
Bir yorum da kahvefabrikasına etmek istiyorum.Çok merak ediyorum Şerif Başaran Beyefendi acaba hiç oradan sipariş vermiş mi, öyle bir firma ki beyefendinin adını kirletiyor.
3gun sonrası meselesi şöyle, diyelim bugün kahve kavruldu, 4gun sonrasının damgasını basıyorlar, çünkü 4gun sonra tüketilir hale geliyor kahve -28gun snoblari icin-, gerçi bu uygulamadan vazgeçtiler, sizin gibi çok şikayet olmuş, ilk gördüğümde ben de çok kızmıştım nasıl olur diye.. Siz ilk galatasarayda açılan yeri diyorsunuz herhalde, ordan cihangire firuzaga camii karşısına taşındılar, bir sube cagaoglunda bir sube de maslakta varmış ama ben sadece Cihangirdeki subeye gidiyorum..

Kahvefabrikasina gelince, hak vermemek elde değil, gerçi eminonunde dükkanda light roast/city roast bir çekirdek denk gelince alıyorum, fena olmuyor..

Sozene ben de 3 4sene önce 50 degirmen yaptırtmak istemiştim, ilgilenmiyoruz demislerdi.
@eroldemir83 ve @kerimovic komşularım,

Belki daha önce yazmışsınızdır ama kahvefabrikası ile ilgili eleştirilerinizi biraz açar mısınız? Bu akşam sipariş vermeyi düşünüyorum, yorumlarınız çerçevesinde başka yere de yönlenebilirim.
@kerimovic, Kahvefabrikası ile alakalı gördüğün sıkıntı nedir acaba? Ben bir süredir oradan sipariş veriyorum ve özellikle belirli kahvelerinden çok memnunum. Hani burada yazılanlardan sonra bir de Kronotrop'dan sipariş vereceğim kahvem bitince ancak Kahvefabrikası ile yaşanan sıkıntıyı merak ettim cidden. Hem sen hem de @eroldemir83 olumsuz yorum yapmışsınız. İki kişi bir şeyler söylüyorsa dikkate almaya değer diye düşündüm.
(24/11/2015, Saat: 22:08)ms_1907 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @eroldemir83 ve @kerimovic komşularım,

Belki daha önce yazmışsınızdır ama kahvefabrikası ile ilgili eleştirilerinizi biraz açar mısınız? Bu akşam sipariş vermeyi düşünüyorum, yorumlarınız çerçevesinde başka yere de yönlenebilirim.

(24/11/2015, Saat: 22:12)heartsmagic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @kerimovic, Kahvefabrikası ile alakalı gördüğün sıkıntı nedir acaba? Ben bir süredir oradan sipariş veriyorum ve özellikle belirli kahvelerinden çok memnunum. Hani burada yazılanlardan sonra bir de Kronotrop'dan sipariş vereceğim kahvem bitince ancak Kahvefabrikası ile yaşanan sıkıntıyı merak ettim cidden. Hem sen hem de @eroldemir83 olumsuz yorum yapmışsınız. İki kişi bir şeyler söylüyorsa dikkate almaya değer diye düşündüm.
Bu biraz damakla alakalı birsey, ben az kavrulmuş asidi çok yüksek kahveleri seviyorum. Arada güzel topraksi sumatra bulursam onu da affetmem tabii Smile aeropress için denek lazım arada Smile

Kahvefabrikasinin en büyük sıkıntısı kavurma profillerinin oturmamasi bir türlü, bir aldığım kahve iyi performans verip ikincisini alınca aynı tadı vermiyordu, ki belli kavrulmasiyla alakalı bir durum. Bir kere de başıma söyle birsey geldi, kahvenin dışı dark roasta dönmüş ama içi çiğ.
Kimsenin işini kötülemek istemiyorum sonuçta piyasada işini iyi yapmaya çalışan az sayıda isletmeden biri..

Bir de kronotropun kurucusu ve roasteri Çağatay bey mambocinoya geçmiş mehmet gürse sattiktan sonra, kahvelerin çok değiştiğini söylüyorlar, önceden vasatın altiydi, karakoydeki şubeye bir ara uğrayıp deneyeceğim inşallah.
Teşekkürler @kerimovic,. Belki ağız tadım şimdilik o kadar ayrıntıyı ayırt edemediği için kendimce bir şey görmedim. Beğendiğim kahvelerde genellikle istikrarlı bir lezzet yakalıyorum orada. Farklı yerleri gördükçe ve denedikçe belki yorum yapabilecek duruma gelirim kendi adıma.
Çok mutlu oldum, aynı dertten müzdarip ne kadar kişi varmış.
Kahvefabrikası ile benim şikayetim kavurmamayı becerememeleri ve ara ara bayat kahve göndermeleridir, bakmayın şikayet ettiğime 10-15 kez sipariş verdimSmile
Ancaj fiyatlar pahalı, şöyle ki bir ara kızdım, yurtdışinda sipariş versem aynı boyuttaki kahve aşağı yukarı 30 tl'ye mal oluyordu. İnsaf dedim.
Türkiye'de iyi kavrulmuş kahve var mı bilmiyorum ama normalde çok çok pahalı kahve tüketiyoruz.
Bu meretin en pahalısının çuvalı 60-80 dolardır.En pahalısının kilosu 2 dolar desek(kavrulmayla % 20 kayıp dahil) bizim verdiğimiz 35 dolar, bu kavurma işini mutlaka öğreneceğim keşke vaktim olsa.
Ancak şunu söyleyeyim vakti olanlar, iroast alıp, bir çuvalda kahve alsalar.
Hem çok çok ucuza hem de çok daha kaliteli kahve içerler.
@kerimovic beyefendi, bendeki iki sözen değirmenin bir tanesini usta elimden kaptı, ben bunu daha kalın öğütür hale getiririm dedi, 15 dk sonra geldi.Hakikaten o çok daha düzgün öğütüyor, eminim ki bu işten anlıyorlar.Ancak bu konuda bizim daha çok baskı yapmak lazım.
Ayrıca ben bir paket kahveye 30 tl verince içim acıyor, onun firmaya maliyeti en fazla 1 dolardır.Bir de bayat olunca çıldırasım geliyor.
Benim bir daha sipariş vermeyeceğim siteler var; egurme, barsitasepeti...
Diğer arkadaşlar da paylaşımda bulunurlarsa kahve keyfimizin artacağını düşünüyorum.
@eroldemir83 üstad, aynı dili konuşuyoruz Smile ama alış fiyatları o kadar da ucuz olmayabilir, ben berlinde çalışırken kilosunu 35-75 eurodan satıyorduk, ben %50 kar marji vardır herhalde değil mi dedigimde gülmüştü mekanın sahibi bana Smile

Vallahi keyifli bir iş olduğu için 10lira fazla vermek zorlamıyor, hesap edersek 35 liraya aldığım 250 gram kahveden 200ml lik 20porsiyon çıkıyor, hadi 27kurus v60filtresini de ekleyelim porsiyonu 2liraya denk gelir ki, Starbucksta short filtre kahve 4.50lira -tabii ki isletmede başka maliyetler, alınan hizmetler vs var- ama sonuç olarak çok da pahalı bir zevk değil. Asıl mesele kavurma işini bilenlerin artması, talep geldikçe daha light roast kahveleri içmeye başlayacağız inşallah..

Sent from my ASUS_T00J-D using Tapatalk

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Filtre Kahve Makinesi Önerisi krub 45 19,469 21/08/2022, Saat: 13:00
Son Yorum: alpella42
  Puro Kültürü ve Puro Sevenler (+18) 3RD1 26 11,276 09/09/2020, Saat: 15:13
Son Yorum: BigHillMe
  Suşi Sevenler :D yarhasan 17 17,582 06/05/2020, Saat: 19:04
Son Yorum: onurcakmak
  Nargile Sevenler yarhasan 22 33,825 24/03/2013, Saat: 18:14
Son Yorum: tamer26

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: