Kahve Sevenler
Arkadaşlar bu forum benim bütçeme zarar resmen. Hiç aklımda yokken hatta hiç fikrim bile yokken şimdi bir "kahve mug", bir de soğuk buhar ufleyici makine arayışına girdim resmen. Bilmem neyin aklına su kaçırmak diye bir deyim var aynen öyle oluyorum Smile.
(17/11/2015, Saat: 21:44)Aedan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selam,
Bu hario skeleton değirmenden memnun musunuz? bazı yerlerde french press için pek iyi olmadığı yazıyorda... ben mevcutta sözen kullanıyorum

syg
Evde bir tane var ama kullan(a)mıyorum onlarda kronik bir sorun var -3.kez aynı sorundan değiştirdiğim üründen bahsediyorum- şöyle ki, değirmen sadece üstte gördüğünüz plastiğe basiyor, bu sebepten bir süre sonra o plastik hafif de olsa yamuluyor, yamulunca da değirmen yuvasına tam oturmuyor ve kahvenin bir kısmını büyük bir kısmını çok küçük -toz- çekiyor, en son 10gram kahveyi 4dakikada çekti, aeropresste bile kullanamadım, üstüne üstlük gayet pahalı..

Kıssadan hisse sözen candır, parası ve getirtme imkanı olan porlexlere de bakabilir, performanslari gayet güzel, uçaklarda kabin bagajına alabildiğim için seyahatlerde porlexi kullanıyorum, onun dışında sozenin hızına ulaşan başka el değirmeni yok benim gördüğüm..

Sent from my iPhone using Tapatalk
Porlexleri bende begendim ama cekerken cok kaygan oldugu ve elde tutamadigini yazmislar. Oyle midir? Degilse sanirim bir tane alacagim. Bir de cekme performansi sozene gore nasil? Cok sagolun

Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
İçimi seninle ısıtıyorum.
Kahve çekerken en güzel teknik değirmeni diz arasına sıkıştırmaktır, hatta kardeşim bacak bacak üstüne atıp yakından bildiğimiz 30derecelik açıyla yatirarak çekiyor Smile kaygan olması o yüzden çok dert değil, ben jp30 kullanıyorum, seramik olduğu için haliyle sözenden uzun sürede çekiyor, bir de porlexin kapasitesi 20gr (320ml kahve çıkar) , sozenin uzun olanı 35gram, genelde 2 ve üstü kişi için kahve hazirliyorsaniz 2 3 kere doldurup her seferinde tartmak zor gelebilir porlexle.

Sozenin bir artısı da klasik Türk kahvesi yapacak kadar ince cekebilmesi kahveyi, porlexte en ince ayarda bile o kadar ince Çekmiyor, fakat tabii ki araya karışan istenenden büyük/kucuk parçalar porlexte daha az.

Bence bir sözen alın başta, zaten fiyatı da çok makul ve evladiyelik bir ürün.

Bir kahve bağımlısı olarak buraya dahil olayım bende. Ayrıca tıraşı tamamladıktan sonra kahve çok güzel gitmiyor mu Big Grin Bu arada son iki mug'ım stanleydı. Bu one hand mountain modeli bir senenin üstünde kullanıyorum sıcak tutma saati konusunda da beni çok mutlu eden bir mug Smile oa0xf5.jpg
There are some who do not fear death, for they are more afraid of not really living. -Ancient proverb
(18/11/2015, Saat: 01:35)kerimovic Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kahve çekerken en güzel teknik değirmeni diz arasına sıkıştırmaktır, hatta kardeşim bacak bacak üstüne atıp yakından bildiğimiz 30derecelik açıyla yatirarak çekiyor Smile kaygan olması o yüzden çok dert değil, ben jp30 kullanıyorum, seramik olduğu için haliyle sözenden uzun sürede çekiyor, bir de porlexin kapasitesi 20gr (320ml kahve çıkar) , sozenin uzun olanı 35gram, genelde 2 ve üstü kişi için kahve hazirliyorsaniz 2 3 kere doldurup her seferinde tartmak zor gelebilir porlexle.

Sozenin bir artısı da klasik Türk kahvesi yapacak kadar ince cekebilmesi kahveyi, porlexte en ince ayarda bile o kadar ince Çekmiyor, fakat tabii ki araya karışan istenenden büyük/kucuk parçalar porlexte daha az.

Bence bir sözen alın başta, zaten fiyatı da çok makul ve evladiyelik bir ürün.

Ustad sozen var bende Smile daha iyi birsey var mi diye bakiyordum anladigim bosa para harcamayalim

Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
İçimi seninle ısıtıyorum.
Modifiyeli kg79 değirmen hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kahve yapımında en zor kısımlardan biri taze kavurlmuş, kaliteli bir çekirdek bulabilmek.
Bunun için internet siteleri mevcut olduğu gibi taze kavurlmuş kahve satan yerler de mevcut.
Ancak görebildiğim kadarıyla çok çok azı belirli bir kaliteyi tutturabiliyor.
Ben urban coffee'yi beğendim.
5 farklı internet sitesi ve üç farklı taze kavrulmuş kahve satan yerler içinde en iyi ve en ucuz kahve burada mevcut.
Yalnız iletişimleri çok zayıf.
Almazsan alma gibi bir tavır içerisindeler.
Taze kahve için öneride bulunmak isteyen arkadaşlar varsa çok mutlu olurum; bayat kahveden bıktım.
(24/11/2015, Saat: 14:58)eroldemir83 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kahve yapımında en zor kısımlardan biri taze kavurlmuş, kaliteli bir çekirdek bulabilmek.
Bunun için internet siteleri mevcut olduğu gibi taze kavurlmuş kahve satan yerler de mevcut.
Ancak görebildiğim kadarıyla çok çok azı belirli bir kaliteyi tutturabiliyor.
Ben urban coffee'yi beğendim.
5 farklı internet sitesi ve üç farklı taze kavrulmuş kahve satan yerler içinde en iyi ve en ucuz kahve burada mevcut.
Yalnız iletişimleri çok zayıf.
Almazsan alma gibi bir tavır içerisindeler.
Taze kahve için öneride bulunmak isteyen arkadaşlar varsa çok mutlu olurum; bayat kahveden bıktım.
İstanbul için kronotrop ve petra, online alışveriş için yine kronotrop ve 1551, 1551in fiyatları tabii kronotropa göre çok uygun..

Sent from my ASUS_T00J-D using Tapatalk
Arkadaşlar, Lavazza marka İtalyan filtre kahvesini deneyenler var mı?

2gxp7yo.jpg

34si1vm.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
Thumbs Down Filtre Kahve Makinesi Önerisi krub 45 19,470 21/08/2022, Saat: 13:00
Son Yorum: alpella42
  Puro Kültürü ve Puro Sevenler (+18) 3RD1 26 11,279 09/09/2020, Saat: 15:13
Son Yorum: BigHillMe
  Suşi Sevenler :D yarhasan 17 17,582 06/05/2020, Saat: 19:04
Son Yorum: onurcakmak
  Nargile Sevenler yarhasan 22 33,832 24/03/2013, Saat: 18:14
Son Yorum: tamer26

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: