Kullandığınız En Konforlu 5 jilet..
Ben o kadar fazla jilet kullanmadım. Kullandiklarim şunlar; Derby Usta, Rapira Klasik olan, Permasharp yeni sürüm ve Astra Yeşil kullandım. En konforlusu Astra Yesil'di.
Ben ustura ile tıraş oluyorum komşular. Ustura tıraşında:
1- Gsb yenisi ( eskisini kullanmak nasip olmadı )
2- Voskhod
3- Bolzano
4- Sharp Edge Sarı
5- Derby Usta
7 o'clock yeşil, sarı, bıc, derby usta, wilkinson sword. Denemediğiniz varsa içlerinde bir şans verebilirsiniz bence. Keyifli tıraşlar...
Şu elimde görmüş olduğunuz jileti taçsız kral Pele, Bakenbauer, Nadya Komanaççi, Biricit Bardo, İngiltere Kraliçesi Elizabet, Kaleci Mıyer, Fenerbahçeli Cemil kullandı.”
Gillette Nacet
Astra Superior Platinum
Derby Usta
Perma Sharp
Gillette Platinum
Bir çok komşumuzun da yazdığı gibi çok öznel bir konu. Kullanılan alete göre çok değişen bir durum. Muhle rocca ile Gillette platinum en konforlu ve en etkili tıraşı veriyor bence, muhteşem ikili oluyorlar. Game changer 0.84 ile ise platinum ortalama bir jilet hissi veriyor. Tabi bu durumda genel kullanımı düşünerek bir liste yapmak gerekir.
Ben bir jiletle birincilik vermektense genel 5li listemi yapıyorum.
Gillette platinum
Astra yeşil
Gillette sarı 7 o'clock
Gillette yeşil 7 o'clock
Gillette perma sharp

JSN-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Her belirleme değillemedir.
en konforlusundan başlayarak

1- shark
2- derby usta
3- yeşil astra
4- zaza gold
5- asco ( turuncu veya mavi kutulu )
SEDEF USTURA + TURUNCU ASCO Jilet
permasharp
rapira
shark

diğer denediklerimde öyle veya böyle bir sıkıntı yaşadım. bunlarla sorun hiç yaşamadım. rapira stokladım, permasharp da bir sonraki stoklanacak jiletim.
Astra Yeşil
Lord
Permasharp
Viskhod
Viskhod
ne mutlu türküm diyene !
Genel olarak orta karar keskinlikte jiletlerle orta agresif makine kullanıyorum. Genel olarak kaplamalı jiletlerle anlaşıyorum. Keskin ve akıcı jiletlerin birkaç istisnai durum dışında mükemmel konforda olduğuna denk gelmedim; en azından kendi sakal/cilt tipimde. Jiletlere yorumum sadece ilk kullanım içindir. Sıralama en beğendiğimden en daha az memnun kaldığıma göre yapılmıştır.

Voskhod - keskinliği tigerdan daha iyi ve daha akıcı, konfor olarak eşit gibiler.

Tiger Platinum - keskinliği benim sakallar için yeterli seviyede ve konforu çok iyi.

Shark Platinum - keskinliği astra yeşil kadar değil ama yeşil astradan daha iyi konfora sahip.

Asco Platinum - Keskinlik olarak tatmin edici ve tahrişsiz, keyifli tıraşlar çıkarabilecek bir jilet.

Astra Platinum - Akıcı ve işini yapan bir jilet. Benzer keskinlikte daha çok tıraş sonrası yanma yaşadığım jiletler oldu. Keyifli tıraşlar çıkarıyor ve tıraş sonrası pürüzsüz bir cilt, ama konfor konusunda mucizeler yaratmıyor diyebiliriz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,947 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,026,600 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Jilet Tavsiyesi Aedan 221 158,566 25/08/2023, Saat: 10:20
Son Yorum: sohayli
  Jilet satış sitesi hak. telemcii 2 1,279 24/07/2023, Saat: 23:38
Son Yorum: telemcii
  Jilet Stoku ne kadar olmalı? erdsde 59 32,580 31/05/2023, Saat: 17:20
Son Yorum: arandur