Rapira Swedish Supersteel
$%28KGrHqQOKjwE2LgMfPY5BNybppYkfQ~~_35.JPG

Bunların bana görsel olarak kalite hissiyatı diğer rapira versiyonlarından biraz daha iyi gibi geldi sanki. Keskinliği ortalama üzeri, astra mavi ayarında ama daha iyi, konforu iyi, tahriş sıfır, tıraş 3 perdede sinekkaydına yakın ve pürüzsüz. Ama bir voskhod pürüzsüzlüğü değil. Fakat bu jilet bana rahatlık, keskinlik, tıraş sonrası olarak benim sevdiğim kırmızı/mavi/beyaz paslanmaz rapiraları aşırı derecede anımsattı. Onlarda fark yüzde azıcık daha iyi akıyorlar, daha hızlı tıraşa imkan veriyorlar ve sonuçlar voskhod'a yakın derecede daha pürüzsüz oluyor. Ama çok çok benziyorlar, farklar minimal. En önemli fark swedish supersteel pakette 5' li geliyor ve ülkede yok, super stainless pakette 10' lu geliyor ve ülkede 100 tanesi 6 liraya kadar bulunabiliyor. Bu jiletle de henüz bir kere tıraş olduğum için nihai fikrimi vermiyorum.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Ebay'de unuta'dan alınan Rapira swedish supersteel jiletlerde korozyon var bilginize.Ayrıca pek alınası bir jilet de değil bana göre.
Bu jileti deniyorum iki gündür ve çok beğendim, keskinliğini bir çok sakal tipi için yeterli, konforunu ise çok iyi buldum. Çok yakın ve pürüzsüz tıraş veriyor, cilde dalma eğilimi yok, tahriş edici bir ağzı yok tam tersine epey pürzsüz bir kesimi var. Ustura ile iki perde(wtg+xtg) günlük tıraş için yeterli sonuç verecektir bana kalırsa.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Ben geçen gün İmpa'ya uğradığımda aldım. Aslında Rus Rapira serisinin bir bölümünden ikişer tane alarak denemek için aldım. Okuduğum kadarıyla feedbackler iyi. Kırmızı Mavi Siyah paketi de tıraş hissiyatı, keskinliği uygun geldi bana. İlk fırsatta deneyeceğim jiletlerden biri.
Benim de beğendiğim jiletlerden biri, unuta77'den almıştım.. Herhangi bir korozyona rastlamadım kullandığım paketlerde.
www.BarbarosRazors.com

Arkadaşlar ben seperatorlu vida kutusunu jilet kutusu yaptım.
Yalnız ustune de bir avuç pirinç döktüm nemi rutubeti alsın, pas yapmasın diye. Bilmiyorum etki eder mi ama paylaşmak istedim
micsn9.jpg

Örnek fotom.

Saygılar
Çok güzel olmuş sayın @dikdik_s ama bunu DIY a yeni konu olarak koysanız sanırım daha iyi olur. Burada kaybolur gider. Pirinç yerine elektronik alet satın aldığınızda vs içinden gelen Slica paketlerini tercih edebilirsiniz. Nemi alayım derken sonra kurtla böcekle uğraşmayın. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
ne demek başım üstüne gardaş.
Slica nın fiyatımı arttı anlamadım, hic aldığım bişeylerin içinden çıkmıyor, çıksa belki aklıma gelirdi. Çok haklısınız. Fikir için tesekkurler tekrar.
Rapira Swedish Supersteel bana da gitti.Bence de PoliSilver'a yakın bir jilet.Yani PoliSilver bulamazsam bunu alırım.Şu ana kadar yirmiden fazla jilet denedim. F/P olarak da, ayrıca tek kullanımlık performans dahil mavi astra gerçekten şaşırttı beni.
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA eggman 261 271,014 10/11/2022, Saat: 17:41
Son Yorum: Johny White
  Rapira Platinum Lux Lord Sparhawk 50 39,218 28/09/2021, Saat: 13:08
Son Yorum: Murathan Kurt
  Rapira Super Stainless Lord Sparhawk 8 22,280 23/09/2021, Saat: 23:15
Son Yorum: Oldstyle
  RAPIRA SUPER STAINLESS (mavi/beyaz/kırmızı) RUSYA eggman 176 189,680 05/06/2020, Saat: 13:04
Son Yorum: jegal
  Panpa Rapira farkli ambalaj Dumanus 1 2,271 09/04/2019, Saat: 20:29
Son Yorum: sakal
  Rimei-silver blue-rapira kiyaslama Saltuk 2 5,623 23/03/2016, Saat: 15:29
Son Yorum: Saltuk
  Rapira Jilet Ambalajı Mauser 9 13,527 28/10/2015, Saat: 21:25
Son Yorum: Mauser
  Rapira Super Stainless (Lacivert) theunnamed 1 6,769 24/10/2013, Saat: 23:10
Son Yorum: deVille

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: