Astra Superior Platinum (Yeşil)
Bu jiletle ilgili okuduğum hemen tüm tecrübeler kısa ömürlü olduğuyla ilgiliydi. Ancak ben jiletin sonraki tıraşlarında ilk tıraşa göre daha fazla konfor yaşadığım için denemeye karar verdim. Bir süredir aynı jiletle tıraş oluyorum.
Dün 5. tıraşa ulaştı. Her takip eden tıraşta da jiletin konforu arttı.

Sakallarımın sert olduğunu düşünürdüm. Ya yanılıyorum ya da bu jilet sanıldığının aksine kolay körleşmiyor. Bugün 6. tıraşı da deneyeceğim. Yine yolma yapmazsa 7, 8, 9 Smile

Şimdilik belirtebileceğim tek eksisi, jileti kurulamazsam çok kısa sürede paslanıyor.

Bana önceki Astra'larımı 1-2 kullanımda çöpe attıran forum üstatlarından açıklama bekliyorum Tongue

Saygılar
(09/09/2013, Saat: 17:24)AttilaBleda Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu jiletle ilgili okuduğum hemen tüm tecrübeler kısa ömürlü olduğuyla ilgiliydi. Ancak ben jiletin sonraki tıraşlarında ilk tıraşa göre daha fazla konfor yaşadığım için denemeye karar verdim. Bir süredir aynı jiletle tıraş oluyorum.
Dün 5. tıraşa ulaştı. Her takip eden tıraşta da jiletin konforu arttı.

Sakallarımın sert olduğunu düşünürdüm. Ya yanılıyorum ya da bu jilet sanıldığının aksine kolay körleşmiyor. Bugün 6. tıraşı da deneyeceğim. Yine yolma yapmazsa 7, 8, 9 Smile

Şimdilik belirtebileceğim tek eksisi, jileti kurulamazsam çok kısa sürede paslanıyor.

Bana önceki Astra'larımı 1-2 kullanımda çöpe attıran forum üstatlarından açıklama bekliyorum Tongue

Saygılar

Bir sene öncesine kadar sakallarımın gayet ortalama olduğunu düşünürdüm taa ki bu seneye kadar. Artık 2 günlük sakallarım bulaşık teli gibi semsert ve bu sakallara astra yeşil 3. tıraşı çıkartmıyor diyebilirim. Geçen gün denedim derimi sanki yüzüyordu. Astradan hiç bir zaman emin olmayın.
Katılma tarihi: 2011
Erken konuşmuş olmamak için kaç zamandır susup iki üç güne bir deneme yapıyorum...
Bu sabah yine azmettim ve yeşil astra ile iki perdelik bir tıraş oldum.
Elimdeki wilkinsonlar da dahil ben bundan daha kör bir jilet kullanmadım.
Eski seri mi yeni seri mi, aralarında fark var mı bilmem ama; elimdeki astralar gerçekten rezil jiletler.
R89 ile Aristocrat ile Tech ile Mingshi ile denedim... sonuç rezalet.
Slant ile işte... daha kabul edilebilir bir hali var.
Sanarsın ki sakalı kesmiyor da cımbızla çekiyorum.
Bugün son kararımı verdim. Yeşil astra kullanmam ben bir daha.
6 liralık rapira bile ferrari bunun yanında.
Öyle olmaması lazım,sizin Astralar sahte olmasın, ben en son 6 tıraş çıkardım, belki devam edecekti değiştirdim, bunun yanında elimde beyaz Rapira var,sanırım bendeki beyaz Rapira sahte,aynen anlattığın gibi 1 kez bile tıraş olamadım.
Ya şaşkınlık içindeyim ama sahte olmayacağını düşünüyorum. Yani yol kenarından falan almadım. Hepimizin ara ara gidip bişeyler aldığı bir dükkandan aldım. Dolayısıyla ona ihtimal vermiyorum. Bazen acaba bendeki seri mi problemli diye düşünüyorum ama gidip bir parti daha alıp denemek de hiç içimden gelmiyor.
Bazı arkadaşlar perma ile farksız ama çok daha konforlu diyorlar ya en çok da o kafamı kurcalıyor.
Tamam konfora diyecek yok amenna (kesmediği için tahriş de etmiyor Big Grin ) fakat keskinlik rezalet. Kıla saplanıp kalıyor. Perma öyle mi sanki alette jilet yok da yüzüne zeytinyağı sürmüşsün gibi.
Sonuç olarak: Anlamadım, sevmedim.
sanki kırık camla tıraş olur gibi cımbızla çeker gibi çok acılı bir hissiyat varsa o jilet hatalı üretimdir ,o jiletin karakteri veya sahte bile değildir. rusya mısır hindistan pakistan üretimi jiletlerde daha çok görülüyor. farklı zamanda farklı yerden seriden alıp karar vermek daha isabetli olur
piyasadaki sahte rapirayı tanımak mümkün orjinaliyle aynı tasarımda değil rapira konusu altında McOrconun gönderdiği mesajda sahte olanın fotoğrafını görebilirsiniz eski p&g permaların sahtesinide fotoğraflamıştı .
http://trasklavuzu.blogspot.com/
Yeni seri ( tek kağıtla kaplı ) olanlardan şikayet var.
Eski seriler neredeyse Perma kadar keskin
Rapira vs bana mild geldiği için Perma ve Yeşil astra kullanıyorum

Jilet çok kolay eğiliyor ve ortadan ikiye kırınca,kırılmış yerler geniş açıyla eğiliyor ( kanca oluyorsa ) sorunlu olabilir
(10/09/2013, Saat: 00:23)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yeni seri ( tek kağıtla kaplı ) olanlardan şikayet var.
Eski seriler neredeyse Perma kadar keskin
Rapira vs bana mild geldiği için Perma ve Yeşil astra kullanıyorum

Jilet çok kolay eğiliyor ve ortadan ikiye kırınca,kırılmış yerler geniş açıyla eğiliyor ( kanca oluyorsa ) sorunlu olabilir

Bendeki çift kağıtlı ve dediğiniz gibi çok kolay eğildi ve kırıldı. Ancak aynen dediğiniz gibi kanca şeklini aldı. Muhtemelen sorunlu Angry
(13/09/2013, Saat: 13:21)metinnitem1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynı esnaf bu jiletinde 100 lük paketine 15 TL istedi.Bunun da güncel ve makul fiyatı nedir arkadaşlar?

11-12 tl
12 TL'ye aldığım yeni ürün (tek kağıda sarılı) Astraların keskinliğinde herhangi problem olmamış belki daha da keskin. Bariz şekilde jileti inceltmişler. Sıkıntı yok Astra Yeşil'e devam Smile
Katılma tarihi: 2011

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gillette platinum esevetnov 88 63,309 03/10/2023, Saat: 23:45
Son Yorum: alfredantionee
  Bic Chrome Platinum alpbb74 190 192,095 31/05/2023, Saat: 12:56
Son Yorum: layken
  Astra Superior Stainless (Mavi) FloydianDM 263 262,983 30/04/2023, Saat: 14:50
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 45,285 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Treet Platinum Wilkinson 90 108,210 15/04/2023, Saat: 00:27
Son Yorum: sfiber
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 30,568 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat
  The Gentleman Super Platinum / Made in India dramahlas 10 4,831 30/10/2022, Saat: 20:51
Son Yorum: cavenaut
  Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade ilkerxxx 560 557,673 29/08/2022, Saat: 16:44
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Abat Platinum Jilet TA1OZH 4 3,830 29/08/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: abdussamedy
  Asco Platinum sfenks 16 9,539 05/06/2022, Saat: 12:20
Son Yorum: greenbottleblu

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: