Astra Superior Platinum (Yeşil)
(21/06/2019, Saat: 22:35)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıraş yıllarım içerisinde pek rastlamadığım bir durumla karşılaştım. Beni bilenler bilirler astra yeşili pek beğenmem, tıraşını maviden kötü kaba bulurdum. Gerek forumda gerek blogumda da böyle yazmışımdır. Geçenlerde artık sayısını hatırlamadığım bilmem kaçıncı kez yeni bir şans vermek için bir paketini daha alıp denediğimde çok şaşırdım. Bu kullandığım jilet genel olarak astra yeşilin övülen tüm özelliklerini taşıyordu. Keskin, konforlu, pürüzsüz ve maviden daha iyi. Allah allah deyip aynı jiletle 3 tıraş daha oldum hep aynı. Sadece tıraş sonrası ertesi gün bir kaşıntı yapıyor sakallar uzarken, bu biraz tahrişten biraz ağız fgeometrisinden ya da ikisinin birlikteliğinden olabilir. Aklım iyice karıştı. Bu zaman kadar kullandığım paketler neden böyle değildi? Herhalde yeniden deneme anlamında en çok şansı astra yeşile vermişimdir.

Amatör desen değilim, yeni, bir kere almış olsam olmaz ta 2000lerin başında daha türkiyede geleneksel tıraşın t'si bilinmezken amerikadan westcoast shavingden almıştım ilk astra yeşili. Sonrasında belki her yıl belki 2 yılda bir farklı farklı yerlerden tekrar alıp sevmeye çalışıp sevememiştim, son 3-4 yıldır da hiç bulaşmıyordum. Bana uymuyor diyordum. Ama şimdi bu yeni aldığım çok güzel bir jilet. Acaba ne değişti ben almayalı, fabrika mı değişti, bileme açısı, honlama stili mi değişti komşular? Bir şeyleri mutlaka dğeişmiş olması lazım bence, çünkü o kadar aldığım jiletlerin hepsinin sahte olma ya da benim her birinde yanılmış olma ihtimalim bence pek yok.

Yıllar içerisinde cilt tipinizde mi bir değişim oldu acaba ??
Shave like a man, be like a man...
(21/06/2019, Saat: 22:35)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıraş yıllarım içerisinde pek rastlamadığım bir durumla karşılaştım. Beni bilenler bilirler astra yeşili pek beğenmem, tıraşını maviden kötü kaba bulurdum. Gerek forumda gerek blogumda da böyle yazmışımdır. Geçenlerde artık sayısını hatırlamadığım bilmem kaçıncı kez yeni bir şans vermek için bir paketini daha alıp denediğimde çok şaşırdım. Bu kullandığım jilet genel olarak astra yeşilin övülen tüm özelliklerini taşıyordu. Keskin, konforlu, pürüzsüz ve maviden daha iyi. Allah allah deyip aynı jiletle 3 tıraş daha oldum hep aynı. Sadece tıraş sonrası ertesi gün bir kaşıntı yapıyor sakallar uzarken, bu biraz tahrişten biraz ağız fgeometrisinden ya da ikisinin birlikteliğinden olabilir. Aklım iyice karıştı. Bu zaman kadar kullandığım paketler neden böyle değildi? Herhalde yeniden deneme anlamında en çok şansı astra yeşile vermişimdir.

Amatör desen değilim, yeni, bir kere almış olsam olmaz ta 2000lerin başında daha türkiyede geleneksel tıraşın t'si bilinmezken amerikadan westcoast shavingden almıştım ilk astra yeşili. Sonrasında belki her yıl belki 2 yılda bir farklı farklı yerlerden tekrar alıp sevmeye çalışıp sevememiştim, son 3-4 yıldır da hiç bulaşmıyordum. Bana uymuyor diyordum. Ama şimdi bu yeni aldığım çok güzel bir jilet. Acaba ne değişti ben almayalı, fabrika mı değişti, bileme açısı, honlama stili mi değişti komşular? Bir şeyleri mutlaka dğeişmiş olması lazım bence, çünkü o kadar aldığım jiletlerin hepsinin sahte olma ya da benim her birinde yanılmış olma ihtimalim bence pek yok.

Üstadım forumda genel olarak permasharp sürekli kalite düşürüyor en kötüsü piyasadaki mevcut gillette yazılı olanları deniliyor, fakat ben de özel sistem permasharp a kıyasla mevcut üretimi çok beğendim. Acaba p&g teknik ya da strateji mi değiştirdi
(21/06/2019, Saat: 22:35)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıraş yıllarım içerisinde pek rastlamadığım bir durumla karşılaştım. Beni bilenler bilirler astra yeşili pek beğenmem, tıraşını maviden kötü kaba bulurdum. Gerek forumda gerek blogumda da böyle yazmışımdır. Geçenlerde artık sayısını hatırlamadığım bilmem kaçıncı kez yeni bir şans vermek için bir paketini daha alıp denediğimde çok şaşırdım. Bu kullandığım jilet genel olarak astra yeşilin övülen tüm özelliklerini taşıyordu. Keskin, konforlu, pürüzsüz ve maviden daha iyi. Allah allah deyip aynı jiletle 3 tıraş daha oldum hep aynı. Sadece tıraş sonrası ertesi gün bir kaşıntı yapıyor sakallar uzarken, bu biraz tahrişten biraz ağız fgeometrisinden ya da ikisinin birlikteliğinden olabilir. Aklım iyice karıştı. Bu zaman kadar kullandığım paketler neden böyle değildi? Herhalde yeniden deneme anlamında en çok şansı astra yeşile vermişimdir.

Üstad selamlar,
Astra yazısı lazer yazımı son aldığınız pakette acaba?
P&G sonrası yeni astralar sıkıntılı genelde o yüzden sordum.
Aldığım jilet eski tip 2017 üretimi
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Üstad o yüzden memnun kaldınız sanırım.Yeni olanlar sıkıntılı çünkü.
Keyifli tıraşlar...
2012'den beri severek kullandığım defalarca 100'lük paket aldığım tek jilet. Eski ve yeni üretim arasında (inkjet yerine lazer markalama dışında) bir fark olduğunu düşünmüyorum. Her tıraşta yeni jilet kullanıyorum. Aynı jiletin tekrar kullanımında ne gibi farklar oluşur bilmiyorum.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
Bu sabah bir şans daha verdim yeşil astraya duş sonrası arko sabun ile güzel bir köpük yaptıktan sonra 2 perde tıraşımı oldum. Daha önceleri yanma ve kaşıntı yapan astra bu sefer çok konforlu tıraş verdi. Çok şaşırdım kaşıntı uzmanından böyle bir performans beklemiyordum. Pemasharptan bir tık daha az keskin geldi.
Selamlar,
Yeşil astra ikinci tıraştan itibaren kendini belli ediyor sanki.
Eski çift kağıtlı olan en başarılı versiyonu bana göre.Daha sonra çıkan tek kağıtlı versiyonlarda aynı başarı yok.
Bu gün ikinci tıraşımı oldum astra ile. İlk tıraştan daha konforlu bir tıraş verdi. Gittikçe şaşırtıyor beni yeşil astra! Sanki permasharptan daha konforlu gibi bir kaç tıraş daha olayım kesin kararımı vereceğim. Sadece keskinliği hoşuma gitmedi. Sert sakalda zorlanıyor. Ancak buna rağmen çok yakın bir tıraş verdi çok ilginç belkide yüzde akma ile keskinliği karıştırıyorumdur...
R89 ile 3 defa kullandığım yeşil astrayı konforlu buldum. İlk tıraşta orta keskinlikte (ama maviden az) ikinci tıraşta ise keskinliği azaldı ama konforu arttı. Son tıraşımda da keskinliği ve konforu iyice düştü ama tıraşı tamamlayabildim. Sert sakallarda çuvallıyor.Tıraş sonrası ne kaşıntı nede batma yaşadım ancak 1 gün sonrası sakallarım daha diken diken ve batıcı çıktı.
Fiyat performans açısından memnun edici bir jilet olarak listeme yazdım ancak maviyi keskinliğinden dolayı bir tık daha beğendim diyebilirim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gillette platinum esevetnov 88 61,596 03/10/2023, Saat: 23:45
Son Yorum: alfredantionee
  Bic Chrome Platinum alpbb74 190 188,342 31/05/2023, Saat: 12:56
Son Yorum: layken
  Astra Superior Stainless (Mavi) FloydianDM 263 257,970 30/04/2023, Saat: 14:50
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 44,152 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Treet Platinum Wilkinson 90 106,310 15/04/2023, Saat: 00:27
Son Yorum: sfiber
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,741 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat
  The Gentleman Super Platinum / Made in India dramahlas 10 4,556 30/10/2022, Saat: 20:51
Son Yorum: cavenaut
  Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade ilkerxxx 560 545,697 29/08/2022, Saat: 16:44
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Abat Platinum Jilet TA1OZH 4 3,735 29/08/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: abdussamedy
  Asco Platinum sfenks 16 9,131 05/06/2022, Saat: 12:20
Son Yorum: greenbottleblu

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: