Astra Superior Platinum (Yeşil)
@FearOfATG yönlendirme harika komşum. Big Grin
"Öç gecikir ancak asla yaşlanmaz." 4.Murad
Çok tecrübeli olmasamda yakınimda bulabildiğim farklı marka 6-7 jilet aldım denemek için. İçlerinde en ümitli olduğum perma sharp idi fakat yanildim. Nerde o baba yadigarı permalar o zamanlar perma kral, derby vasat altı idi. Hatta Rahmetli dedemin wilkingson dan da vazgeçmiyor permadan iyiydi ona göre. Neyse efendim lafı çok uzattım. Perma maalesef eskisi gibi değilmiş hatta yeni derby ile arasındaki fiyat farkını hak edecek gibi değil bence. Wilkingson jilet zaten eskisi ile alakası yok.
Şu anda denediklerimin içinde yeşil Astra fiyatına göre bana çok uygun geldi hem DE alette hem ilk kez kullandığım jiletli ustara bunu denedim uzmedi beni keskinliği yeterli geldi ve tahriş yaşamadim. Bir de mavisini deneyecem sonra ikisinden birini stoklayacam. (Acaba platinuim kaplı jiletler benim yüzüme daha iyimi geliyor tam çözemedim öyleyse zaten yeşilden devam)
Saygılar.
Voskhod  Jilet adamdır!
Perma sharp kullanıyorum normalde forumda çok beğenildiği için dolapta bir paket vardı denemek istedim açtım bir tane. Tıraşı zor bitirdim iki yerden yüzümü kanattı, devamlı çekiştirdi sakalları, hafif kaşıntı da yaptı. Sakallarım aşırı sert ve gür cildim hassas değil. Bir daha kullanacağımı sanmıyorum.
Bende bugün kullandım ilk kez hiç memnun kalmadım. Keskinliği çok kötü ayrıca tahrişe meyilli bir jilet. Stok yapılacak bir jilet değil mavi astranın keskinliği konforu daha iyi
...King Of The North SAMSUNSPOR...
Jiletin tıraş aletini veya tam tersi seçtiğine inanıyorum. Bu aralar kullandığım tıraş aletlerinde Astra Yeşil vazgeçilmezim oldu. Çok konforlu tıraşlar çıkartabiliyorum. Elinizde farklı tıraş aleti varsa onunla da bir denemenizi tavsiye ederim.

Select
Hem jilet-tıraş aleti uyumu, hem de cilt-jilet uyumu söz konusu. Mesela Feather jilet bana iyi gelmezken, Astra Yeşil, Permasharp, Personna Platinum cildimle iyi anlaşıyor.

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
So far so good..
(10/03/2019, Saat: 22:24)Legend Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Perma sharp kullanıyorum normalde forumda çok beğenildiği için dolapta bir paket vardı denemek istedim açtım bir tane. Tıraşı zor bitirdim iki yerden yüzümü kanattı, devamlı çekiştirdi sakalları, hafif kaşıntı da yaptı. Sakallarım aşırı sert ve gür cildim hassas değil. Bir daha kullanacağımı sanmıyorum.

Komşum, Astra Yeşil’i hangi aletle kullandınız?

(11/03/2019, Saat: 00:40)ahbap Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hem jilet-tıraş aleti uyumu, hem de cilt-jilet uyumu söz konusu. Mesela Feather jilet bana iyi gelmezken, Astra Yeşil, Permasharp, Personna Platinum cildimle iyi anlaşıyor.

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu tespitinize katlıyorum komşum.
Jiletlerin yorumu kişiye göre değiştiğinden bende bu jileti çok severek kulanıyorum özellikle merkur 38c ve 47c ile konforlu bir traş veriyor.2 kutu depoladım şimdilik yeter bence Smile
Stoktaki jiletler bittikten sonra depolayacağım iki üç jiletten bir tanesi : yeşil astra

———————
Nice and clean.
Nice and clean. Aftershave
Denemeden çekincelerim vardı ama ben beğeldim. Aşırı keskin olmasa da sakal çekmesi de yapmıyor. Ustura da bastıra bastıra güzel ve yakın bir tıraş verdi. İkinci perde de keskinliği azaldı ama körelmiş gibi değil de daha mild bir jilet gibiydi.
Çene altında falan bir sorun yaşamadım, işini yaptı, fiyatı çok makul.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gillette platinum esevetnov 88 61,536 03/10/2023, Saat: 23:45
Son Yorum: alfredantionee
  Bic Chrome Platinum alpbb74 190 188,105 31/05/2023, Saat: 12:56
Son Yorum: layken
  Astra Superior Stainless (Mavi) FloydianDM 263 257,812 30/04/2023, Saat: 14:50
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 44,112 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Treet Platinum Wilkinson 90 106,215 15/04/2023, Saat: 00:27
Son Yorum: sfiber
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,709 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat
  The Gentleman Super Platinum / Made in India dramahlas 10 4,550 30/10/2022, Saat: 20:51
Son Yorum: cavenaut
  Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade ilkerxxx 560 544,926 29/08/2022, Saat: 16:44
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Abat Platinum Jilet TA1OZH 4 3,730 29/08/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: abdussamedy
  Asco Platinum sfenks 16 9,101 05/06/2022, Saat: 12:20
Son Yorum: greenbottleblu

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: