Aveda Pure-formance Tıraş Kremi
yvu7epu3.jpg

Yaklaşık 2 hafta önce Maslak Sun Plaza içindeki Elca Company Store dan aldığım tıraş kremini bugün deneme imkanı buldum. Bahsettiğim yer Estee Lauder ve bağlı kuruluşlarının kozmetik ürünlerini seri sonu olarak makul fiyatlarla satan bir yer. Eşiniz ile giderseniz cüzdanda sağlam bir delik açabilir ancak tıraş ürünleri açısından çok zengin değil. Clinique aftershave ve Aveda tıraş kremi dışında dişe dokunur birşey bulamadım.

Aveda firması amerikan menşeili ve kaliteli organik ürünleri ile tanınıyor. 1970 lerde kurulan marka Estee Lauder tarafından 300 milyon $ gibi bir fiyata satın alınmış. Bu kremde %99 doğal nebati yağlar ve minerallerden oluşuyor. Argan yağı ve aloe içeriyor. Kokusu hoşuma gittiyse de bazı kullanıcılara ilaç kokusunu andırabileceğini düşünüyorum. Vetiver ve lavanta gibi notaları seçebildim kokusunda.

Tıraş performansına gelecek olursak bir çok organik ürün gibi köpük yapmayan bir yapısı var. Güzelce yumuşattığım domuz fırçama sıktım en başta ancak tüm çabalara rağmen köpürtemedim. Elime sıktığım fasulye büyüklüğünde kremi tüm yüzüme uyguladım. Yine belli belirsiz bir tabaka oluştu. Tahrişli bir tıraş olacağını bekleyerek de89 ve mavi astra kombinasyonunu yüzümde gezdirmeye başladım. Şaşılacak derecede rahat ve konforlu bir tıraş oldu. Wtg ve 2xXtg uyguladım ve hiç tahriş hissetmedim. Tıraş sonrası yüzde kalan nemlendirmede son derece başarılı.

Ancak buradaki birçok üye gibi bende bol sıcak köpüklü ve fırça ile yüze masaj yapa yapa tıraş olmaktan daha çok keyif alıyorum. O yüzden hızlı tıraş olacağım ya da yanıma fırça alamadığım durumlarda kullanacağım bu ürünü.

40 ml lik tüp 10tl ye satılıyor bahsi geçen yerde. Clinique aftershave balsamın da 45 tl gibi bir fiyatı vardı.

İlk incelemem oldu bu atladığım konular veya yazım hataları varsa şimdiden özür dilerim.

Herkese keyifli tıraşlar...

Galaxy Nexus cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi
İnceleme için teşekkürler. Fiyatı makul sayılır.
www.BarbarosRazors.com

Teşekkürler elinize sağlık. Bence denemek için bile alınabilinir. Peki ürün doğal olduğu için sktsi nedir varmıdır?
Every farewell is a new beginning.
Korhan hocam sitesinde argan yağının ve aloe nin tahriş, kızarıklık ve cilt kuruluğuna iyi geldiği ve cildin yenilenmesine yardımcı olduğu yazıyor ama çok yetkin değilim doğal ürünler konusunda belki forumda daha bilgili arkadaşlar vardır.

Yanlış hatırlamıyorsam la occitane'ın bazı ürünleri için 6 ay kullanma süresi var diye biliyorum tüpün üstünde bir ibare muhakkak olması lazım. Argan yağı ile pek bilgi sahibi değilim ama aloe zaten kullanım amacı o yönde. Biz küçükken yara veya sıyrıklarımızın üstüne sürerdik.
Every farewell is a new beginning.
Occitane nin cogu urunu 6 ay sureli ne yazik ki Sad

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
Ben sana mecburum bilemezsin
İçimi seninle ısıtıyorum.
Organik ürünlerin raf ömürlerinin kısa olduğunu biliyorum ben de ilginçtir arkasına yapıştırılan türkçe stickerda açıldıktan sonra 24 ay içinde tüketilmelidir diyor. Ancak aynı ifade İngilizcesinde yok.

gönül rahatlığı ile kullanırım. açıldıktan 6 ay sonra bozulan hiçbir ürünüm olmadı.
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
Aveada Amerika'nın Loreal'idir ve ürünleri üst sınıf kalitededir. Bende de aftershave'i var daha açıp kullanmadığım. Sağlık ve rahatlık için alıcaksanız kesin alın derim muadil olan Dr. Harris vb arasında 1.5 kat fiyat farkı var.
*Muadil Smile
e mail adresim tipsol@me.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tabac Tıraş Kremi erdsde 33 16,199 09/04/2024, Saat: 16:24
Son Yorum: Märzen
  Arko Tıraş Kremleri BigHillMe 530 557,179 09/05/2023, Saat: 08:06
Son Yorum: thatwickerhat
  Proraso Tıraş Kremi Lord Sparhawk 176 200,659 24/04/2023, Saat: 04:03
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Derby tıraş kremleri BigHillMe 156 150,359 23/04/2023, Saat: 02:14
Son Yorum: BAYsubjeckt