Forum erkek dergilerine ne zaman reklam verecek?
ıllakı bırılerını rahatsız edıp yıne o reklam alanlarını kapattıracaklardır. hangı akıl saglıgı bozuk kısı bır hobı forumuyla ugrasır aklım almıyor Smile. bosubosuna sponsorların ban lıstesıne gırmeye degmez. sıtenın gıderı altından kalkılamayacak mıktarlar degıl. bakalım belkı sıtenın yenı sahıbı sırket olup hatta bır ofıs acıp sıteyı daha ıyı yerlere tasıyıp hem duzenlı gelır elde edıp hemde bu gelırı sıte ıcın kullanabılır.
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Peki reklam veren firmaların ürünleri hakkında düşüncelerimizi belirtmeye devam edebilecek miyiz? Arko tıraş sabununu beğeniyoruz ama tıraş kolonyalarını, balsamlarını kullanan kaç kişi var? Bence arko tıraş sabunu varken Derby vs. sabunlara hiç gerek yok yada evyap'ın müşteri hizmetleri çok kötü. Bunu söyleyebilecek miyim?

Zaten yerli üretim kaç tane ürün tercih ediyoruz ki? Daha Evyap'tan maillerine cevap alan bile yok.

Bu forum tıraş konusunda otorite bence Türkiye'de. Tecrübeli üyeler bir ürünü alıp denediklerinde kalitesi, ederi ortaya çıkıyor. Firmanın reklam, pazarlama çabalarının hiç önemi yok. İster üzerinde iki kata kadar koruyucu yazsın ister her kanalda reklamı çıksın. Ama normal insanlar bunlara dikkat eder. Bence hiç bir firma kalitesinin açığa çıkmasını istemez. Çünkü kalitesi sayesinde değil pazarlaması sayesinde marka olmuştur.

Şu an bile çoğu yere malum yer diyoruz. İsmini verip fiyatları fahiş tercih etmeyin diyemiyoruz hep "malum yer" oluyor. Kartuşlu bıçakların ismini söyleyemiyoruz ama aynı markanın vintage ürünlerini göğe çıkarıyoruz.

Televizyonda bir sürü marka sansürleniyor, bir şey tartışırken marka söylemeye ödleri kopuyor. Tabi haksız da sayılmazlar tamamen, Türkiye hazır değil böyle şeylere. İnsanlar çabuk etkilenir.

Geçenlerde bir mesajda bir üye porsuk fırça ithal ettiklerini iletişim bilgileri ile beraber belirtti. Başka bir üye benzer kalite fırçaların satıldığı fiyatın 3-4 katına sattıklarını söyleyince üye hemen mesajını sildi. Mesela arko reklam verdi tıraş sabunlarını göğe çıkardık. Ama 1 liraya sabun alır adam 6 ay başka bir şey almaz. E o zaman jelleri, köpükleri kim alacak?

Ben zaten tıraş malzemelerinin sonunun sporcu ürünlerine benzemesinden korkuyorum.
yakında oda olur

bu fırmalarda yeterınce gucluler
reklam piyasasında, reklamveren taraf, parayı verince herşeyi satın aldığını düşünür ve ikna edemezsiniz hiçbir şekilde. 3 kuruşa yalnızca içeriğe değil, sitenin şekline, logoya, şuna buna müdahale etmeye yeltenecek şirketler çıkacaktır. bu kaçınılmaz ülkemizde.

misalen; siz bir şirketsiniz ve böyle bir siteye sponsor/reklamverensiniz. site geleneksel tıraş forumu ve doğal olarak sabunları övülüyor. diyelim ki o dönem jel satışında azalma yaşandı, bunu artırmak istiyorsunuz. siteye dönüp demez misiniz "şuna bir el atalım ya harika bir ürün biraz satılsın." veya yeni bir losyon çıkardınız, "şöyle tanıtın böyle güzeldir, aman kimse kötülemesin" diye. bunlar olacak şeylerdir, daha da kötüsü sansüre gidecektir. ülkemizde böyle malesef. avrupada kendine güvenen firma bir ürün çıkardığında tanıtım sitelerine numuneler gönderir ve yorumlarını beklerler. bizde aynı senaryoyu bir hayal edin, sanırım açıklamama gerek yok Smile

(09/01/2013, Saat: 15:27)inceptum Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(09/01/2013, Saat: 14:55)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim yukarıda yazdığım çözüm Mc nin maddi yükünü azaltmak ve siteyi daha güçlü hale getirmek içindi ..ve yinede en kestirme çözüm bağış bana göre..
Eğer konu sadece reklam yapıp tanınır olmak bilinirliği arttırıp üye kazanmaksa o zaman reklam gerekli ama tabiki dediğiniz gibi ne getirir ne götürür iyi düşünmek gerekli.

Amaç ikisi de olmalı.Bence siteyi bu zamana kadar para işlerinden uzak tutmak çok güzeldi,bu zamana kadar direnilmesi takdire şayan ama nereye kadar böyle gidilebilir?Kimsenin bir sıkıntısı yoksa problem yok,ama Admin'in şevkinin kırılmaması açısından,forumun zenginleşmesi açısından bir gün gerçekleşmeli bence.

Reklamı alınan firmanın içeriğe müdahale etmesi tabii ki çok kötü olur,bu konu sözleşmeye bağlanamıyor mu,başka bir koşul istenemez mi?
(09/01/2013, Saat: 15:42)Suhulet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben zaten tıraş malzemelerinin sonunun sporcu ürünlerine benzemesinden korkuyorum.

geçen hafta ayn endişeden McOrkoya bahsettim,ancak yeni arkadaşlara yeterli alım bilgisi aktarılamaz diye sıcak bakmadık. madem hemfikir arkadaşlar var burayada yazayım. benim görüşüm ürünlerin tüm özelliklerini detaylı yorumlayalım ama alım bilgilerini pmle paylaşalım yönünde
http://trasklavuzu.blogspot.com/
(09/01/2013, Saat: 15:55)sifujack Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(09/01/2013, Saat: 15:42)Suhulet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben zaten tıraş malzemelerinin sonunun sporcu ürünlerine benzemesinden korkuyorum.

geçen hafta ayn endişeden McOrkoya bahsettim,ancak yeni arkadaşlara yeterli alım bilgisi aktarılamaz diye sıcak bakmadık. madem hemfikir arkadaşlar var burayada yazayım. benim görüşüm ürünlerin tüm özelliklerini detaylı yorumlayalım ama alım bilgilerini pmle paylaşalım yönünde

Hem çok karışıklık olur hem de dediğiniz gibi yeni arkadaşlara bilgi aktarılamaz.
(09/01/2013, Saat: 15:51)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: reklam piyasasında, reklamveren taraf, parayı verince herşeyi satın aldığını düşünür ve ikna edemezsiniz hiçbir şekilde. 3 kuruşa yalnızca içeriğe değil, sitenin şekline, logoya, şuna buna müdahale etmeye yeltenecek şirketler çıkacaktır. bu kaçınılmaz ülkemizde.

misalen; siz bir şirketsiniz ve böyle bir siteye sponsor/reklamverensiniz. site geleneksel tıraş forumu ve doğal olarak sabunları övülüyor. diyelim ki o dönem jel satışında azalma yaşandı, bunu artırmak istiyorsunuz. siteye dönüp demez misiniz "şuna bir el atalım ya harika bir ürün biraz satılsın." veya yeni bir losyon çıkardınız, "şöyle tanıtın böyle güzeldir, aman kimse kötülemesin" diye. bunlar olacak şeylerdir, daha da kötüsü sansüre gidecektir. ülkemizde böyle malesef. avrupada kendine güvenen firma bir ürün çıkardığında tanıtım sitelerine numuneler gönderir ve yorumlarını beklerler. bizde aynı senaryoyu bir hayal edin, sanırım açıklamama gerek yok Smile

(09/01/2013, Saat: 15:27)inceptum Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(09/01/2013, Saat: 14:55)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim yukarıda yazdığım çözüm Mc nin maddi yükünü azaltmak ve siteyi daha güçlü hale getirmek içindi ..ve yinede en kestirme çözüm bağış bana göre..
Eğer konu sadece reklam yapıp tanınır olmak bilinirliği arttırıp üye kazanmaksa o zaman reklam gerekli ama tabiki dediğiniz gibi ne getirir ne götürür iyi düşünmek gerekli.

Amaç ikisi de olmalı.Bence siteyi bu zamana kadar para işlerinden uzak tutmak çok güzeldi,bu zamana kadar direnilmesi takdire şayan ama nereye kadar böyle gidilebilir?Kimsenin bir sıkıntısı yoksa problem yok,ama Admin'in şevkinin kırılmaması açısından,forumun zenginleşmesi açısından bir gün gerçekleşmeli bence.

Reklamı alınan firmanın içeriğe müdahale etmesi tabii ki çok kötü olur,bu konu sözleşmeye bağlanamıyor mu,başka bir koşul istenemez mi?
banada ara sıra numuneler gelıyor
begenmedıgım yonlerı yazmaya cekınıyorum
bazılarında begendıgım yon cıkmıyor Smile
ne yapacagımı sasırıyorum
hıcbırsey yazmıyorum
bırde reklam veren olsalar ooo

dıger urunler adına yı bırsey yazılmasına bıle karısır hale gelırler
Bu kadar kirli ve kontrolsüz mü gider bu işler?Forumdonanımın anasayfasında onlarca reklam var ama aynı firmanın ürünleri bazı başlıklarında yerden yere vuruluyor.Bu istisnai bir şey mi veya forumdonanım çok köklü olduğu için mi?
evet arkadaslar istihbarati aldim...

gilette'in siteden haberi varmis, safak vaktiyle hilal olup saldiriya gececeklermis.

kilicinizi, kalkaninizi, zirhinizi kusanin.
gazaniz mubarek olsun.

god bless you all.
fındık satan adam reklam verdı
bırcok ınsanın parasını alıp urununu yollamadı
kotu yorum yazmaya kalkanların ya yorumları sılındı
ya sıteden atıldılar

denemesı bedava suan reklam veren veren bır fırmanın baslıgına olumsuz bırsey yazın

ben denedım ordan bılıyorum Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Erkek Giyim - Men's Fashion ufukefe 17 20,272 14/07/2022, Saat: 17:06
Son Yorum: mixfruit
  Türkiye ye İnterneti Sevdiren 17 Unutulmaz Forum Sitesi mustbe 4 3,355 15/10/2019, Saat: 14:31
Son Yorum: onurcakmak
  Reklam / Spam SMS'lerden kurtulmak pilotic 7 5,553 08/11/2017, Saat: 22:36
Son Yorum: pilotic
  REKLAM FİLTRELENMİŞTİR bataryan 1 3,592 02/06/2015, Saat: 17:20
Son Yorum: BigHillMe
  Tokatta Erkek Öğrenci Yurdu Impreza 2 4,087 03/10/2014, Saat: 01:38
Son Yorum: Impreza
  Erkek dediğin... anarche 38 33,837 20/04/2014, Saat: 18:59
Son Yorum: puchacz
  Zanox reklam hizmeti kullanan, bilgisi olan var mı? Lord Sparhawk 2 5,613 19/04/2013, Saat: 16:49
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Forum çok donuk Lord Sparhawk 60 67,692 30/11/2012, Saat: 11:10
Son Yorum: burakoner0681
  Forum İmalatçıları papazerigi 5 7,457 20/07/2012, Saat: 17:22
Son Yorum: linguist

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: