Forum erkek dergilerine ne zaman reklam verecek?
Cool
reklami karsilayabilecek bir geliri neyazikki yok sitenin. ayda 30 - 40 $ reklam alanlarindan bir gelirimiz oluyordu ki o bile bazi uyeleri rahatsiz etmis olacakki turlu hilelerle kaldirttilar. Sad . gazetelere hic reklam vermedik. site haber yapildi. erkek dergileride bir iki sayfalarini geleneksel tirasa ayirmak isterlerse sitenin en altinda bulunan iletisim linkine tiklamalari yeterlidir.
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Gelir yokki. Foruma üyelik ucretli olsun diycem o da olmaz gazetedeki reklam değil röportaj idi. Belki erkek dergileri de kabul edebilir böyle birşeyi.
eski bir reklam uzmanı olarak düşüncelerimi dile getireyim ben de, reklam vermek için siteye bunun bir katkısı olmalı ki mantıklı olsun. düşünelim ki reklam vermek sitenin ne işine yarar? üye getirir diyelim, gelse site ne kazanacak? ücretli üyelik, promosyonlar gibi birşeyler olmalı yahut birşeyler satıyo olmamız gerekir ki bunlar mevcut değil. gazete ve dergi ilanları sütur satır olarak çıkar ve bundan sayfanın yerine, reklamın sayfadaki yerine göre artan değerlerde yüklü miktarda para alırlar. site de bunun en az karşılığını para olarak kazanmali ki reklamın bir amacı olsun. yoksa yoğun burada olan biz birkaç üye bağış yapalım, reklam gelirlerini karşılayalım lakin bir işe yaramayacak. tanıtım olabilir belki ama sitenin buna da çok ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum (verilecek meblağın karşılığı).
velhasıl iş büyüklükte değil muhteviyatta.
bunlara rağmen derseniz ki toplayalım para girelim bu işe, tasarımı da benden olur.
selamlar...
(09/01/2013, Saat: 14:34)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: eski bir reklam uzmanı olarak düşüncelerimi dile getireyim ben de, reklam vermek için siteye bunun bir katkısı olmalı ki mantıklı olsun. düşünelim ki reklam vermek sitenin ne işine yarar? üye getirir diyelim, gelse site ne kazanacak? ücretli üyelik, promosyonlar gibi birşeyler olmalı yahut birşeyler satıyo olmamız gerekir ki bunlar mevcut değil. gazete ve dergi ilanları sütur satır olarak çıkar ve bundan sayfanın yerine, reklamın sayfadaki yerine göre artan değerlerde yüklü miktarda para alırlar. site de bunun en az karşılığını para olarak kazanmali ki reklamın bir amacı olsun. yoksa yoğun burada olan biz birkaç üye bağış yapalım, reklam gelirlerini karşılayalım lakin bir işe yaramayacak. tanıtım olabilir belki ama sitenin buna da çok ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum (verilecek meblağın karşılığı).
velhasıl iş büyüklükte değil muhteviyatta.
bunlara rağmen derseniz ki toplayalım para girelim bu işe, tasarımı da benden olur.
selamlar...

Lafı buna getirecektim.Site somut olarak ne kazanır?

Kartuş,köpük ve jel gibi ürünlerde dünya lideri ve Türkiye 'deki pazarın da en güçlüsü durumundaki malum firmanın mutlaka siteden haberi vardır ve hatta yakın takip ediyorlardır.

Böyle güçlü firmaları karşımıza almadan,mesela Derby veya Arko üreticileriyle sponsorluk veya reklam konusunda ufak çaplı bir işbirliği yapılabilir ve bir fon elde edilebilir.Forum üyeleri de buna tepki göstermemeli bence.Elinden arko sabun geçmemiş forum üyesi var mıdır?

Yani olur mu olur bence ama ne kazandırır,o kadar gerekli mi sorun bu dediğiniz gibi,değişik fikirler lazım.
dediğiniz şu şekilde olabilir, arko, derby, nivea ne ise sabun markaları, yerli jilet markaları ile görüşme yapılır, anlaşma sağlanır, sitede ya tam giydirme yahut kutucuklar halinde reklamları çıkar, bu firmalar da dışarıda verdikleri reklamın altına site adresini yazarlar. bu yine üye kazandır ama bir de bu firmalardan alınacak ufak bütçeler olabilir. gelir de bir miktar olur, site ihtiyaçlarını karşılar. ama bunun iki türlü handikapı var. ilki uğraş ister, kimse işini gücünü bırakıp ufak şeyler için bununla uğraşır mı bilmiyorum. ikincisi ise bu şekilde bir anlaşmanın olduğu marka içeriğe kaçınılmaz olarak müdahale eder (tecrübeyle sabit). bunu da forumda kimse hoş karşılamayacaktır.
selamlar.
sitenin ağırlığını paylaşma fikrine varım. bana göre de en mantıklı çözüm bu olacaktır. güzel bir geleneksel tasarım, belki yeni bir server, bunları aramızda ufak tefek şeyler ile halledip mc' i de zorlamayız. bahsettiğim reklam kısmının bize şu anda gereksiz olduğu.
selamlar.

(09/01/2013, Saat: 14:55)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim yukarıda yazdığım çözüm Mc nin maddi yükünü azaltmak ve siteyi daha güçlü hale getirmek içindi ..ve yinede en kestirme çözüm bağış bana göre..
Eğer konu sadece reklam yapıp tanınır olmak bilinirliği arttırıp üye kazanmaksa o zaman reklam gerekli ama tabiki dediğiniz gibi ne getirir ne götürür iyi düşünmek gerekli.
(09/01/2013, Saat: 13:49)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: reklami karsilayabilecek bir geliri neyazikki yok sitenin. ayda 30 - 40 $ reklam alanlarindan bir gelirimiz oluyordu ki o bile bazi uyeleri rahatsiz etmis olacakki turlu hilelerle kaldirttilar. Sad .

Insallah sikayet edenlerin bilgisayarlari yanar! Angry
(09/01/2013, Saat: 14:55)eskiuye3315 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim yukarıda yazdığım çözüm Mc nin maddi yükünü azaltmak ve siteyi daha güçlü hale getirmek içindi ..ve yinede en kestirme çözüm bağış bana göre..
Eğer konu sadece reklam yapıp tanınır olmak bilinirliği arttırıp üye kazanmaksa o zaman reklam gerekli ama tabiki dediğiniz gibi ne getirir ne götürür iyi düşünmek gerekli.

Amaç ikisi de olmalı.Bence siteyi bu zamana kadar para işlerinden uzak tutmak çok güzeldi,bu zamana kadar direnilmesi takdire şayan ama nereye kadar böyle gidilebilir?Kimsenin bir sıkıntısı yoksa problem yok,ama Admin'in şevkinin kırılmaması açısından,forumun zenginleşmesi açısından bir gün gerçekleşmeli bence.

Reklamı alınan firmanın içeriğe müdahale etmesi tabii ki çok kötü olur,bu konu sözleşmeye bağlanamıyor mu,başka bir koşul istenemez mi?
(09/01/2013, Saat: 13:49)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: reklami karsilayabilecek bir geliri neyazikki yok sitenin. ayda 30 - 40 $ reklam alanlarindan bir gelirimiz oluyordu ki o bile bazi uyeleri rahatsiz etmis olacakki turlu hilelerle kaldirttilar.

reklam alanlarına yeniden reklam alın dostum. başka türlü maddi faydam olmuyor bari oradan siteye faydamız olsun.

(09/01/2013, Saat: 15:26)haaydin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Insallah sikayet edenlerin bilgisayarlari yanar! Angry

katılıyorum
http://trasklavuzu.blogspot.com/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Erkek Giyim - Men's Fashion ufukefe 17 20,266 14/07/2022, Saat: 17:06
Son Yorum: mixfruit
  Türkiye ye İnterneti Sevdiren 17 Unutulmaz Forum Sitesi mustbe 4 3,355 15/10/2019, Saat: 14:31
Son Yorum: onurcakmak
  Reklam / Spam SMS'lerden kurtulmak pilotic 7 5,542 08/11/2017, Saat: 22:36
Son Yorum: pilotic
  REKLAM FİLTRELENMİŞTİR bataryan 1 3,590 02/06/2015, Saat: 17:20
Son Yorum: BigHillMe
  Tokatta Erkek Öğrenci Yurdu Impreza 2 4,087 03/10/2014, Saat: 01:38
Son Yorum: Impreza
  Erkek dediğin... anarche 38 33,832 20/04/2014, Saat: 18:59
Son Yorum: puchacz
  Zanox reklam hizmeti kullanan, bilgisi olan var mı? Lord Sparhawk 2 5,611 19/04/2013, Saat: 16:49
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Forum çok donuk Lord Sparhawk 60 67,634 30/11/2012, Saat: 11:10
Son Yorum: burakoner0681
  Forum İmalatçıları papazerigi 5 7,457 20/07/2012, Saat: 17:22
Son Yorum: linguist

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: