San Francisco dan ne istenir
Yeni iphone'a yetişemezsa yeni nesil Wi-Fi ipad aldırın.
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
en son cola 2 ay önce içtim zararlı
tavuk yemiyorum ilaç hormon yüzünden
şarküteri pankreas düşmanı
beyaz şeker malum
şekerleme,ice tea vs zaten çok az tüketirim
bakalım daha neleri yemeyip içmeyeceğiz

(09/09/2012, Saat: 18:11)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(09/09/2012, Saat: 18:02)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: çocukluğumda almanyadan gelen fanta ve cola içmiştim halen unutamam,her ne kadar aynı lisans denilse de tat farkı var

(09/09/2012, Saat: 18:01)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: amerikadaki coca colaların tadı daha güzel oluyormuş

Hocam babamın bakkalı vardı 90 lı yıllarda 2, 2.5 lt cam şişelerde satılırdı coca colalar. Cola tadını korurdu şimdi güneşin altında depolarda pis plastik şişenin içinde duruyorlar.
mancho üstadım bir tanıtım linki url vs. verirseniz iyi olur,mesela kindle yeni öğrendiğim bir şey
ben kinder le büyümedimConfused
iuuq_NV_00dboezbeejdu_SL_dpn0cmph0dboez_...SL_kqh.jpg

(09/09/2012, Saat: 18:16)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yeni iphone'a yetişemezsa yeni nesil Wi-Fi ipad aldırın.
(09/09/2012, Saat: 18:18)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: mancho üstadım bir tanıtım linki url vs. verirseniz iyi olur,mesela kindle yeni öğrendiğim bir şey

(09/09/2012, Saat: 18:16)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yeni iphone'a yetişemezsa yeni nesil Wi-Fi ipad aldırın.

En kötü burada karla satarsınız.

http://www.amazon.com/Apple-MD328LL-Wi-F...s=new+ipad
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
evde internet için laptop kullanırım , i pad daha pratik
TR fiyatları 1.400 tl harikaAngel

(09/09/2012, Saat: 18:22)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(09/09/2012, Saat: 18:18)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: mancho üstadım bir tanıtım linki url vs. verirseniz iyi olur,mesela kindle yeni öğrendiğim bir şey

En kötü burada karla satarsınız.

http://www.amazon.com/Apple-MD328LL-Wi-F...s=new+ipad
(09/09/2012, Saat: 17:59)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: satış varmı usa da

(09/09/2012, Saat: 17:58)emiriko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: iPhone 5 lanse ediliyor daha ne olsun Tongue

3 gün sonra lanse edilecek ürün satışa ne zaman çıkar bilemiyorum. Oldu ki satışa çıktı o denli büyük kuyruklarda geceleyipte öyle bir ürüne "erişebilecek" midir ki Smile tam bir çılgınlık ve manyaklık. Hoş bu ülkeye de 600 dolar civarına gelseydi bende sabahlardım Big Grin manyak mıyım 1100 lira civarına gelseydi evet ama tam iki katına gelip de ülkedeki koyunlar tıpış tıpış almıyor mu hayret ediyorum Smile ben anca bir üst modeli çıkınca "eskiyen" modelin ikinci elini az kullanılmışını alabiliyorum Smile yeni ipad de alabilir. ipad 2 sahibi olarak gerçekten iphone'dan daha çok hoşuma gittiğini söyleyebilirim. tamam iphone her an cebimde ama bedava gazete okumakla her gün 2-3 liralık gazete okuyorsunuz 1 senede kendini amorti eder gazeteye her gün para veriyorsanız Smile neyse Amerika güzel fırsat elbet birşey bulunur. Wallmart varsa gittiği yerde van der hagen sabun alabilir 1-2 dolar birşey hele bir de kupondu kampanya idi bulabilirse çok daha ucuza gelebilir. Ablam sabunu beğenip beğenmeyeceğimi bilemeyerek 2 tane getirmişti bilseydim beğeneceğini onlarca getirirdim demişti baya uyguna almıştı.

(09/09/2012, Saat: 18:01)Fallschirmjäger Adlı Kullanıcıdan Alıntı: amerikadaki coca colaların tadı daha güzel oluyormuş

Her ne kadar formül aynı kalsada yapıldığı ülkedeki suyun tadıyla doğru orantılı olarak colanın tadı da değişiyor. Ben bosna hersek'e gittiğimde içtiğim kola kadar acı bir kola içmedim. İstanbuldayken her gün 1-1.5 litre kola tüketirdim ve oraya gidip bir lokma dahi içince ağzımın tadı değişti. Suları dahi farklı bir tadı vardı ki artık su istiyorum dediğimde soda getirmeye başlamışlardı bir nebze o iyi geliyordu. Eniştem geldiğinde burada coca cola içemedi çünkü oranın tadına alışmış buradaki colanın tadını yadırgıyordu aynı benim orada yaşadığım gibi. En çok pepsi'nin tadını benzer bulmuştu. Ayrıca burger king, mc donalds gibi hamburgercilerin de hamburgerlerinin tadı farklıymış her ne kadar yine "formül"e sadık kalsa da burada üretici pınar olmalı ki Türk büyük baş hayvanlarının tadı da etkiliyor olsa gerek. Arby's hamburgerlerini benzer tatta bulmuştu. Farklılıklarımız olabiliyor Smile
(09/09/2012, Saat: 18:02)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: çocukluğumda almanyadan gelen fanta ve cola içmiştim halen unutamam,her ne kadar aynı lisans denilse de tat farkı var

markalar, ürünlerini sattıkları coğrafyadaki halkların damak zevkleri, alışkanlıkları ve buna benzer biçok ayrıntıyı dikkate alırlar. bilhassa gıda sektörü... her ne kadar kabul etmeseler de, kıyas yapabilenler durumu kolaylıkla fark edebilir. mesela sigaralarda da bu çok belirgindir. harman, sigaranın gönderileceği yere göre (sert-yumuşak) farklılık gösterir.
acı ve baharatlı yiyen bir bölgeye satılacak acı soslar ile
acı biber görünce ağzı yanan tüketicilerin olduğu bölgeye aynı formül gönderilmez galiba

(09/09/2012, Saat: 18:50)canbaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

markalar, ürünlerini sattıkları coğrafyadaki halkların damak zevkleri, alışkanlıkları ve buna benzer biçok ayrıntıyı dikkate alırlar. bilhassa gıda sektörü... her ne kadar kabul etmeseler de, kıyas yapabilenler durumu kolaylıkla fark edebilir. mesela sigaralarda da bu çok belirgindir. harman, sigaranın gönderileceği yere göre (sert-yumuşak) farklılık gösterir.
(09/09/2012, Saat: 18:56)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: acı ve baharatlı yiyen bir bölgeye satılacak acı soslar ile
acı biber görünce ağzı yanan tüketicilerin olduğu bölgeye aynı formül gönderilmez galiba

bu örneğinizle artık söylenecek bişey kalmadı galiba Smile
20061108-Wasabi.jpg

(09/09/2012, Saat: 19:01)canbaz Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(09/09/2012, Saat: 18:56)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: acı ve baharatlı yiyen bir bölgeye satılacak acı soslar ile

bu örneğinizle artık söylenecek bişey kalmadı galiba Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bakü'den ne istenir ihtilaf 60 64,456 14/08/2012, Saat: 18:56
Son Yorum: ihtilaf

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: