Aracı olanlar; lastik tercihiniz ne, neden?
falken eurwinter yurt dışı testlerde çok iyi durumda fiyatı petlas ayarında tavsiye olunur
Beyler,

internetten araba lastiği satın alan var mı aramızda? Nerede alınır, neye dikkat etmek gerekir. Sanki daha uygun fiyatlı, banka kampanyaları da var.
Yaz lastiklerim eskidi,  tavsiyesi olan var mıdır? Aracım corsa d , 195/55 R 16.

Kışıklar petlas, çok menunum. Yaz lastiklerini de uygun fiyatlı birşeyler istiyorum. Arabanın kapasitesi belli, abartmaya gerek yok Big Grin

(28/03/2016, Saat: 12:52)candova Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Beyler,

internetten araba lastiği satın alan var mı aramızda? Nerede alınır, neye dikkat etmek gerekir. Sanki daha uygun fiyatlı, banka kampanyaları da var.
Yaz lastiklerim eskidi,  tavsiyesi olan var mıdır? Aracım corsa d , 195/55 R 16.

Kışıklar petlas, çok menunum. Yaz lastiklerini de uygun fiyatlı birşeyler istiyorum. Arabanın kapasitesi belli, abartmaya gerek yok Big Grin

Ara ölçülere sahip lastikleriniz var, ne yazık ki böyle olunca pahalıya gelecektir. Muadil başka bir ölçüye geçmeyi düşündünüz mü?
@candova Üstadım;
Michelin Crossclimate 205/55 r16 tavsiye ederim. Yaz ve kış lastiği olarak kayıtlı olduğu için ayrı ayrı lastiğe gerek olmuyor. Fiyat biraz yüksek ama iki tekerlekten ucuz ve diğer lastiği depolama zahmeti yok. R17 kullanıyorum çoook memnunum.

Ben lastiği saklamaya da inanmıyorum. Lastiğin bir raf ömrü vardır. Üzerinde de üretim tarihi kodlarla yazılıdır. Bir zaman sonra lastik kullanılmasa dahi sertleşmeye (mikalaşma diyorlar) başlar ve tutunma yeteneğini kaybeder.
Bence bir takım lastiği saklamak yerine yaz - kış iki mevsim lastiği kullanmak daha uygun. Bu tür lastikler kontrol edecek kurumlarda hem kış hem yaz sınıfında kayıtlı olduğundan sorun teşkil etmiyor.
@candova komşum

benimde kışlık lastiklerim bridgestone blizzzak 175-65-r14 yazlıkları da geçen sene 185-60-r15 continental aldım. benim kışlık ve yazlık lastiklerimin jantları ayrı. geçen sene almadan önce çok araştırdım. lassa-bridgestone-continental-michelin.. tanesini 220 tl continental alırken michelin ler 260 tl ydi. ben tavsiye ederim. lassa bridgestone 220 tl civarında geziyor. birazda tercih meselesi markaların fiyatları genelde biribirine çok yakındır. michelin hariç Smile 50 tl her ölçüde farkı var.
(28/03/2016, Saat: 13:03)arandur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ara ölçülere sahip lastikleriniz var, ne yazık ki böyle olunca pahalıya gelecektir. Muadil başka bir ölçüye geçmeyi düşündünüz mü?

üstat, ara ölçü ne yazıkki. Üst segmente geçersem arabanın tüketimi artar ve zorlanır diye düşünüyorum.
Zira 1.25 motor Smile

alt ölçüye geçersem jantları değiştirmem mi gerekir? (şu an alaşımlı jant var)

daha önce düşünmüştüm fakat bilmediğim için hep düşünce aşamasında kaldı.

(28/03/2016, Saat: 13:36)AKadir Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @candova Üstadım;
Michelin Crossclimate 205/55 r16 tavsiye ederim. Yaz ve kış lastiği olarak kayıtlı olduğu için ayrı ayrı lastiğe gerek olmuyor. Fiyat biraz yüksek ama iki tekerlekten ucuz ve diğer lastiği depolama zahmeti yok. R17 kullanıyorum çoook memnunum.

Ben lastiği saklamaya da inanmıyorum. Lastiğin bir raf ömrü vardır. Üzerinde de üretim tarihi kodlarla yazılıdır. Bir zaman sonra lastik kullanılmasa dahi sertleşmeye (mikalaşma diyorlar) başlar ve tutunma yeteneğini kaybeder.
Bence bir takım lastiği saklamak yerine yaz - kış iki mevsim lastiği kullanmak daha uygun. Bu tür lastikler kontrol edecek kurumlarda hem kış hem yaz sınıfında kayıtlı olduğundan sorun teşkil etmiyor.

üstadım dediğin çok mantıklı fakat kış lastiklerim yeni, bu lastiği alırsam satmam gerekecek,
bir alternatif olarak düşüneyim bunu.

Falken ze 914 öneririm eğer p ölçülerde bulabilirseniz, patlasa fiyatına petlasdan kaliteli
@candova, bir daha bana geldiğin zaman bizim sokaktaki lastikçide değiştirtelim. 1 saatte tamam. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Ben de yaz-kis tek lastik kullaniyorum. Bridgestone S001. Biraz sert ama yol tutusu ve viraj kabiliyeti cok yuksek. Fiyati biraz fazla ama tavsiye olunur.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hafif ticari aracı aile aracı olarak kullanmak posicor 8 3,285 22/02/2021, Saat: 00:21
Son Yorum: posicor
  Aracınızda motor yağı olarak hangi markayı tercih ediyorsunuz? Neden? papazerigi 121 147,683 09/12/2020, Saat: 00:45
Son Yorum: Mustafa40
  Tercihiniz Basılı Kitap'mı Elektronik Kitap'mı ? Delidumrul 59 31,086 24/01/2019, Saat: 15:02
Son Yorum: helliox
  Klavye tercihiniz posicor 23 11,588 19/12/2018, Saat: 02:36
Son Yorum: gravesgel
  Neden Tıraş Kreminden / Köpüğünden Slime Yapıyorlar aliyuksel 2 3,191 09/04/2017, Saat: 10:46
Son Yorum: aliyuksel
  Neden buluşma düzenlemiyoruz? Suhulet 48 46,552 20/02/2017, Saat: 17:10
Son Yorum: Rayko
  Neden Sabun Yapıyorum martin 6 10,120 23/01/2015, Saat: 01:55
Son Yorum: theunnamed
Bug Muaynesi olmayan aracı alırken işlem sırası BigHillMe 10 10,377 27/07/2013, Saat: 03:57
Son Yorum: BigHillMe
  Gönüllümüzün aracı çalınmıştır bilgilerinize BigHillMe 4 6,084 22/03/2013, Saat: 17:43
Son Yorum: BigHillMe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: