Aracı olanlar; lastik tercihiniz ne, neden?
Bende continental wintercontact aldım ama daha takmadım. Conti aldım çünkü iyi bir marka olduğunu duymuştum. Yakıt ve fren mesafesi performansı C almış bakalım inşallah memnun kalırım. Daha önce semperit vardı.
Dostlar konunun oncesini okumadım. Ama çok lastik denemiş birisi olarak, kış lastiğinde NOKİAN denemediyseniz kesinlikle tercihlerinizden biri olmalı. Adı sanı bilinmez ama yurt dışı test dergilerinde yüksek puanlar alan entresan bir lastiktir. Ucuz çin malları ile karıştırılmasın adından dolayı. Neredeyse michelin le aynı paraya satılır. Kış lastigi olarak siddetle tavsiye ederim.
Saygılar
Param varsa Pirelli yoksa Petlas
Nokian adı geçmişken hemen ufak iki bilgi ekleyeyim. Nokian 1934'te dünyanın ilk kış lastiğini üreten firma olmakla beraber şuan elinde kış lastikleri ile alakalı en çok patent bulunduran firmadır. Kuzey ülkelerinin pek çoğunda kış lastiği ve kar/buz lastiği dendiği zaman ilk akla gelen firmadır.

Hazır kış lastiği sezonu açılmaya yakınken en iyi 3 kış lastiğini de yazalım belki alacak olan vardır

1- Continental Wintercontact
2- Goodyear Ultragrip 9
3- Nokian WR D3

Nokian WR D3'ün selefi olan WR D4 de çıktı fakat 2015/2016 sezonu kış lastiği testleri daha çıkmadığı için ilk 3 değişti mi değişmedi mi bilmiyorum. D4 D3'ü her alanda geçerek çıtayı daha da yükseltmiş bunla beraber yeni teknolojiler sayesinde dünyanın ilk A sınıfı ıslak yol tutuşu performansı etiketine sahip kış lastiği olmuş.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Teşekkürler. Michelin ile dunlopuda cok methediyorlar
Benim yaz lastikleride bitik Strath Kaptan en iyi 3 yaz lastiğinide yazarmısınız?
(02/10/2015, Saat: 20:33)Turkuvaz1 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler. Michelin ile dunlopuda cok methediyorlar
Benim yaz lastikleride bitik Strath Kaptan en iyi 3 yaz lastiğinide yazarmısınız?

Eğer aradığınız performans yaz lastiği değil de standart araçlar için standart bir yaz lastiği ise genelde en beğenilen üçlü şöyle;

1- Michelin Primacy 3
2- Goodyear EfficientGrip Performance (Ben bunu kullanıyorum)
3- Continental Premium Contact 5

Sıralamayı çok dikkate almayın ;çünkü biri ıslak yolda daha iyiyken biri kuru asfaltta daha iyi performans sunuyor biri sessizken diğeri başka bir özelliği ile öne çıkıyor, hepsine bakıp hangisi kişisel ihtiyaçlara veya kriterlere daha çok uyuyorsa onu almak lazım.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

Bridgestone ECOpia series, sessiz, mükemmel yol tutuş, ekonomik (%5 tasarruf), aqualung konusunda iddialı. Peugeot 406 aracımda kullanıyorum, çok memnunum.
Teşekkürler @Strath komşum.
Ben good year efficient grip performans kullanıyorum,daha önceki lastiğim bristone turanza vardı,good year daha yumuşak ve daha konforlu,zaten testlerde de baya iyi not alan bir lastik. Ben çok memnunum. Yol tutuşu da çok iyi,tavsiye ederim.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Zamanında pederin arabasına ust sınıf continental almıstık. 9000 li bir seriydi, Yuksek hız lastigi. Yok tutus konusunda sıkıntılar yasadık. Megerse desende yamukluk varmıs, tamamı ile uretim hatalı cıktı. Continental gibi bir firmaya bu sekil kalite kontrol yönetimini yakıstıramamıstım.

Normalde yumusaklıgından dolayı sevdigim bir lastikdi. Ama o olayı yasadıktan sonra ben sahsen bir daha kullanmadım. Sizlerle paylasmak istedim dostlar.
Sayılar

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hafif ticari aracı aile aracı olarak kullanmak posicor 8 3,301 22/02/2021, Saat: 00:21
Son Yorum: posicor
  Aracınızda motor yağı olarak hangi markayı tercih ediyorsunuz? Neden? papazerigi 121 147,759 09/12/2020, Saat: 00:45
Son Yorum: Mustafa40
  Tercihiniz Basılı Kitap'mı Elektronik Kitap'mı ? Delidumrul 59 31,117 24/01/2019, Saat: 15:02
Son Yorum: helliox
  Klavye tercihiniz posicor 23 11,610 19/12/2018, Saat: 02:36
Son Yorum: gravesgel
  Neden Tıraş Kreminden / Köpüğünden Slime Yapıyorlar aliyuksel 2 3,193 09/04/2017, Saat: 10:46
Son Yorum: aliyuksel
  Neden buluşma düzenlemiyoruz? Suhulet 48 46,570 20/02/2017, Saat: 17:10
Son Yorum: Rayko
  Neden Sabun Yapıyorum martin 6 10,123 23/01/2015, Saat: 01:55
Son Yorum: theunnamed
Bug Muaynesi olmayan aracı alırken işlem sırası BigHillMe 10 10,384 27/07/2013, Saat: 03:57
Son Yorum: BigHillMe
  Gönüllümüzün aracı çalınmıştır bilgilerinize BigHillMe 4 6,089 22/03/2013, Saat: 17:43
Son Yorum: BigHillMe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: