'Tabac Original' ve 'Proraso Azur-Lime'
(19/04/2021, Saat: 19:31)mtcn77 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de keyifli traşlar dilerim komşum.

Bugün ilk defa denedim. Ayıptır söylemesi jelatininden açmadan Proraso gibi sadece meyve ve amber kokuları veriyordu. Kılıfından çıkarınca yoğun tütün kokusunu da vermeye başladı ama diger esansların yanında varla yok arasında, çok dengeli hissediliyor. Sabunu da bence bir tık daha başarılı ama Proraso ile yeterince sabredip bir kez daha 3 gün arayla denedikten sonra kararını vereceğim. Bana Tabac daha doğal kokuyormuş gibi geldi, Proraso'nun güçlü bir parfüm kokusu var.

Teşekkürler komşum.
Açıkçası tabac sabun ve kreminde meyvemsi bir koku ben alamadim,tabi kişinin burun hassasiyetine göre değişecek bir konu sanırım ,ama dediğiniz gibi tütünden de ziyade baskın bir amber,misk kokusu var sabunlarda ,bunun tam tersi ise krem versiyonunda bulunuyor,onda tütün,amberden daha yoğun ama bence sabunlarınin kokusu daha dengeli ve hoş.Daha doğal kokuyor sizinde dediğiniz gibi ,ama krem versiyonunda ,proraso gibi biraz yapay bir koku var maalesef.

Bu arada 2 ürünün de tıraş performası, kayganlık ,koruyuculuk ve nemlendirme performanslarının karşılaştırmaları siz kullandıkça, öğrenebilirsek sevinirim ?
(19/04/2021, Saat: 21:29)Alpp Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkürler komşum.
Açıkçası tabac sabun ve kreminde meyvemsi bir koku ben alamadim,tabi kişinin burun hassasiyetine göre değişecek bir konu sanırım ,ama dediğiniz gibi tütünden de ziyade baskın bir amber,misk kokusu var sabunlarda ,bunun tam tersi ise krem versiyonunda bulunuyor,onda tütün,amberden daha yoğun ama bence sabunlarınin kokusu daha dengeli ve hoş.Daha doğal kokuyor sizinde dediğiniz gibi ,ama krem versiyonunda ,proraso gibi biraz yapay bir koku var maalesef.

Bu arada 2 ürünün de tıraş performası, kayganlık ,koruyuculuk ve nemlendirme performanslarının karşılaştırmaları siz kullandıkça, öğrenebilirsek sevinirim ?

Komşum, dün bir kez Tabac denemesi yaptım. Bugün ikinciye yaparak bildiriyorum.

Öncelikle Proraso'yu hazırlamak daha kolay ve kokusu daha yoğun. Ürün kolay köpürüyor, bekleneni veriyor ve koruyuculuğu yüksek.

Tabac ise zor köpürüyor ama köpük yoğunluğu muazzam. Göz kararı 1 gram olacak kadarını kalıbının kenarından dilimleyerek(1mm olacak şekilde yaklaşık 1-1.5cm) dün sıcak fırça ile yüklemeyi denedim ve yarısını eritmeyi başarabildim. Bugün daha da ince, milimetrenin yarısı kadar dilimleyerek denedim ve neredeyse 6 perdelik sabun çıktı. Ürün köpürdükçe köpürdü, fırçadaki köpüğü kullandıkça su yükledikçe kendini fırçadan salmayan bir köpük oluşturdu. En sonunda traşın bitiminde yüzümü bir güzel yıkadım kalan sabunla. Smile

Bu kadar hoş bir koku zor bulunur. Az miktardayken daha hafif notaları duyulmaya başlıyor, biraz daha yoğun köpürtürseniz, o keskin tazelik veren kokuları daha ön planda duyuyorsunuz.

Benim fikrim koruyuculukta Proraso önde, Tabac ise kayganlıkta biraz daha önde. Tabii, ilk seferde sabun hatibi olmak iddiasında bulunacak değilim. Samimi görüşlerim bunlar sadece, siz benden farklı bir tecrübe yaşayabilirsiniz. Big Grin

İki ürünü de kullanması keyifli, sanki Proraso'yu kullanırken biraz daha az şapı yüzümde hissediyordum. Tabac ile de çok hissediyor değilim ama ikisinin traş yakınlığı da muazzam.
(20/04/2021, Saat: 13:11)mtcn77 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum, dün bir kez Tabac denemesi yaptım. Bugün ikinciye yaparak bildiriyorum.

Öncelikle Proraso'yu hazırlamak daha kolay ve kokusu daha yoğun. Ürün kolay köpürüyor, bekleneni veriyor ve koruyuculuğu yüksek.

Tabac ise zor köpürüyor ama köpük yoğunluğu muazzam. Göz kararı 1 gram olacak kadarını kalıbının kenarından dilimleyerek(1mm olacak şekilde yaklaşık 1-1.5cm) dün sıcak fırça ile yüklemeyi denedim ve yarısını eritmeyi başarabildim. Bugün daha da ince, milimetrenin yarısı kadar dilimleyerek denedim ve neredeyse 6 perdelik sabun çıktı. Ürün köpürdükçe köpürdü, fırçadaki köpüğü kullandıkça su yükledikçe kendini fırçadan salmayan bir köpük oluşturdu. En sonunda traşın bitiminde yüzümü bir güzel yıkadım kalan sabunla. Smile

Bu kadar hoş bir koku zor bulunur. Az miktardayken daha hafif notaları duyulmaya başlıyor, biraz daha yoğun köpürtürseniz, o keskin tazelik veren kokuları daha ön planda duyuyorsunuz.

Benim fikrim koruyuculukta Proraso önde, Tabac ise kayganlıkta biraz daha önde. Tabii, ilk seferde sabun hatibi olmak iddiasında bulunacak değilim. Samimi görüşlerim bunlar sadece, siz benden farklı bir tecrübe yaşayabilirsiniz. Big Grin

İki ürünü de kullanması keyifli, sanki Proraso'yu kullanırken biraz daha az şapı yüzümde hissediyordum. Tabac ile de çok hissediyor değilim ama ikisinin traş yakınlığı da muazzam.

Sıhhatler olsun komşum.Ben tabac sabunu biraz ılık suyla,omega 10049 fırça veya yaqi siyah mermer sentetik fırça ile açıkçası çok kolay bir şekilde köpürtüyorum ama bana göre birazcık su ihtiyacı fazla bir sabun.Ben yoğun köpükten ziyade biraz sulu şekilde köpükle tıraş oluyorum makinenin yüzde daha rahat ilerlemesi için.Refill olarak aldığım için kendim çelik taşa bastım ordan köpürtüyorum sabundan herhangi bir parça başka kaba almadan.Dediğiniz gibi kayganlık bakımından tabac bencede biraz daha önde ,koruyuculuk olarakta benim cildime prorasodan daha iyi geliyor açıkçası.Dediğiniz gibi herkes aynı üründen farklı tecrübeler elde edebiliyor.Tüm kozmetik ürünlerinde de olduğu gibi aynı ürün farklı kişi ve ciltlerde ,bambaşka etkiler gösterebiliyor.Tabi sabunları değerlendirirkennaçizane fikrim;kullanılan makine,jilet ve fırçanın da önemli bir yere sahip olduğunu düşünüyorum.
Tekrardan keyifli tıraşlar dilerim,gününüzün güzel geçmesi dileğiyle Smile
(21/04/2021, Saat: 14:49)Alpp Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıhhatler olsun komşum.Ben tabac sabunu biraz ılık suyla,omega 10049 fırça veya yaqi siyah mermer sentetik fırça ile açıkçası çok kolay bir şekilde köpürtüyorum ama bana göre birazcık su ihtiyacı fazla bir sabun.Ben yoğun köpükten ziyade biraz sulu şekilde köpükle tıraş oluyorum makinenin yüzde daha rahat ilerlemesi için.Refill olarak aldığım için kendim çelik taşa bastım ordan köpürtüyorum sabundan herhangi bir parça başka kaba almadan.Dediğiniz gibi kayganlık bakımından tabac bencede biraz daha önde ,koruyuculuk olarakta benim cildime prorasodan daha iyi geliyor açıkçası.Dediğiniz gibi herkes aynı üründen farklı tecrübeler elde edebiliyor.Tüm kozmetik ürünlerinde de olduğu gibi aynı ürün farklı kişi ve ciltlerde ,bambaşka etkiler gösterebiliyor.Tabi sabunları değerlendirirkennaçizane fikrim;kullanılan makine,jilet ve fırçanın da önemli bir yere sahip olduğunu düşünüyorum.
Tekrardan keyifli tıraşlar dilerim,gününüzün güzel geçmesi dileğiyle Smile

Komşum teşekkürler.

Bugün de keyif olsun diye traş oldum. Bu kez Proraso'yu kullandım. Öncekinden az Proraso ile daha iyi netice sağladım. Önceki sefer köpürtmekte biraz gecikince fırça suyunu saldı, ürün sonlara doğru yoğun geldi. Bu kez biraz daha suluydu. Geçen sefer 4 perdelik köpük çıkmıştı, bu sefer tam 3'e denk geldi.

Proraso Azur & Lime krem ile ürünün hazırlanma süresine, traş esnasındaki koruyuculuğuna değinmemek hakikaten olmaz. Ürün hemen hazırlanıyor, tek bir damlasıyla bir traşı çıkarabiliyor, kokusu ve koruyuculuğu ile traş tatmininizi üst seviyelere çıkarıyor. Hiç hazırlık heyecanı yaratmıyor dolayısıyla.

Hangisi daha yakın traş ediyor diye yakında klasman oluşturacağım aralarında neredeyse, o kadar güzel netice veriyorlar, aralarındaki seviye giderek yükseliyor.
(21/04/2021, Saat: 20:43)mtcn77 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum teşekkürler.

Bugün de keyif olsun diye traş oldum. Bu kez Proraso'yu kullandım. Öncekinden az Proraso ile daha iyi netice sağladım. Önceki sefer köpürtmekte biraz gecikince fırça suyunu saldı, ürün sonlara doğru yoğun geldi. Bu kez biraz daha suluydu. Geçen sefer 4 perdelik köpük çıkmıştı, bu sefer tam 3'e denk geldi.

Proraso Azur & Lime krem ile ürünün hazırlanma süresine, traş esnasındaki koruyuculuğuna değinmemek hakikaten olmaz. Ürün hemen hazırlanıyor, tek bir damlasıyla bir traşı çıkarabiliyor, kokusu ve koruyuculuğu ile traş tatmininizi üst seviyelere çıkarıyor. Hiç hazırlık heyecanı yaratmıyor dolayısıyla.

Hangisi daha yakın traş ediyor diye yakında klasman oluşturacağım aralarında neredeyse, o kadar güzel netice veriyorlar, aralarındaki seviye giderek yükseliyor.

Tekrardan sıhhatler olsun komşun,aradan geçen günlerden sonrası ,ikisini performans,konfor ,koruyuculuk bakımından karşılaştırabilirseniz,fikir ve düşüncelerinizi öğrenmekten keyif duyarım Smile
Keyifli tıraşlar dilerim.
(27/04/2021, Saat: 18:10)Alpp Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tekrardan sıhhatler olsun komşun,aradan geçen günlerden sonrası ,ikisini performans,konfor ,koruyuculuk bakımından karşılaştırabilirseniz,fikir ve düşüncelerinizi öğrenmekten keyif duyarım Smile
Keyifli tıraşlar dilerim.

Komşum, ilginize müteşekkirim. Şu ana dek ne kadar az sabun kullanımıyla traş olabildiğimi denediğim bir hafta geçirdiğim söylenebilir. En son 2 gün önce Arko ile yine bir traş gerçekleştirdim. Kısmetse yarın Proraso ile bir kez daha huzurlarınızda olacağım.
Yarına dek selamlar.
Bu Proraso'da koku profilinin bir ilginçliğini fark ettim. Söylenenden az kullandığınız takdirde ilginç bir durum oluşuyor; koku yoğunluğunda bir eksilme olmamasına rağmen, narenciye kokusu yerine sanki bergamot kokusu geliyor.

Eskiden soğuk çay alıp dondurucuda yarısı buzlanana kadar bekledikten sonra çıkarıp buzlarının arasından bardağa doldurunca da aynı böyle olurdu. Tadı üstünde yazanı, ancak içindeki suyun yarısını buza çevirince tuttururdu. Bu sabun da o eski buzlu çay tecrübemi aklıma getirdi. Biraz da bu nedenle doğru miktarını tüpten sıkıp kullanmakta yarar var.

Bu geceki traşımda, konuda belirtmediğim bir önceki Proraso Azur & Lime ile traşımdan edindiğim izlenim bu şekildeydi. Az kullanırsanız, narenciye yerine bergamot-şeftali gibi kokuyor.
Evet, bir kez daha Tabac Original Traş Sabunu ile traşımı tazeleyip geldim. Sanki traş sonrası Proraso'dan bir tık daha az yaktı şap sürerken. Bu esprimi mazur görün: "Tabak" gibi oldum. Sleepy
Proraso Azur & Lime ile müthiş bir traş daha oldum.

Artık eski alışkanlıklarla sakalı 3 perdede kısaltmak için cildimi tahriş etmeyi temelli bıraktım. 6 perdede;
  • WTG,
  • XTG,
  • Çene açısından yukarı doğru ve aşağı doğru çapraz yönde ATG,
  • Çene kenarından adem elmasına ATG,
  • Çene kenarından yukarı yönde çapraz ATG,
  • Son olarak da boyundan çeneye doğru çapraz ATG alıp tertemiz oluyorum.
Proraso aşırı iyi koruyucu bir krem olduğu için şap sürmeye gerek duymadım, solda ufak bir kesik kanamış olsa da hissetmedim.
(30/04/2021, Saat: 20:01)mtcn77 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Artık eski alışkanlıklarla sakalı 3 perdede kısaltmak için cildimi tahriş etmeyi temelli bıraktım.

Her ne kadar size forumu okumanız konusunda tavsiyelerde hatta yaptırımda bulunsam da bir işe yaramamış sanırım. Geleneksel tıraşta ortalama iki perde tıraş olunur, azamisi 3'tür. Bu işi öğrenemediniz, bari şu tıraşlarınızı bilgi diye forumda paylaşmayın.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 504,887 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Proraso Sandalwood Sabun blaster 148 102,625 01/02/2023, Saat: 12:26
Son Yorum: Mecanica
  Proraso Tıraş Sabunu - Eucalyptus & Menthol papazerigi 131 167,339 13/03/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: Hexciter
  Tabac Orijinal Tıraş Sabunu (Stick) msakalli 28 26,008 23/02/2021, Saat: 00:55
Son Yorum: Abin Sur Ertu
  Proraso Tıraş Sabunu -Aloe vera ve yeşil çaylı ulysse6 26 23,759 16/10/2020, Saat: 00:28
Son Yorum: klasik63
  Proraso sabun / yavru böcek / yardım mustbe 35 11,588 08/06/2020, Saat: 00:09
Son Yorum: mustbe
  Cella & Tabac & Mwf ynspektas 19 20,018 12/05/2019, Saat: 14:27
Son Yorum: Ibra35
  Proraso Köpük Çeşitleri krub 3 3,459 08/09/2018, Saat: 02:22
Son Yorum: kadir.tbk
  Mike's Natural Lime merg 7 8,106 07/08/2017, Saat: 12:07
Son Yorum: onurcakmak
  Taylor of Old Bond Street Lime Shaving Soap Chinaski 16 17,729 15/05/2015, Saat: 14:44
Son Yorum: Bruce

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: