Proraso Tıraş Sabunu - Eucalyptus & Menthol
Proraso_Shaving_Soap__30997_zoom.jpg

Bu sabuna yorum yazacakken hala başlık açılmış olmadığını görmek beni de ziyadesiyle şaşırttı. (Bu lafın ardından inşallah benim bakmadığım bir yerlerden çıkıp gelmez Big Grin ). Umarım ilk bana nasip olmuştur....

Bu sabunun bana ilk gelişi aşağı yukarı Cella'yı denediğim zamanlardı ve o zamanlar Cella badem kokusu ile daha cazip bir koku geliyordu bana. Şimdi ise bu sıcak yaz günlerinin sabahında ayılmak için Proraso'lu bir tıraştan daha iyi bir şey düşünemiyorum.

Bugün farklı bir şey denedim ve tasta elde ettiğim muhteşem proraso ferahlığının içine bir de Çin yağı ekledim. Yaklaşık 1 saat boyunca 100km hızla giden bir arabanın camından kafamı çıkarmışım hissi ile dolaştım. Muhteşemdi.. Bunu bir de Arko ile filan deneyeceğim Smile

Laf kalabalığından sonda nasıl köpük yaptığımı anlatayım da başlık açtığımıza değsin... Öncelikle belirteyim teknik soğuk tıraş ve tasta köpürtme içerir

1. Tıraştan 10 dk kadar önce sabunun üzerine 1 yemek kaşığı kapasitesi kadar filan su koyup bekletiyorum. Tabii ki de yemek kaşığı ile ölçmüyorum suyu Smile
2. Bunu yaparken fırçamı da su dolu tasın içine bırakıyorum...
3. 10 dk sonra gelip fırçamı silkeliyorum.
4. Sabunun üzerindeki suyu köpürtme kabına döküyorum.
5. Fırça ile 20-25 sn kadar sert bir şekilde sabun yüklüyorum.
6. Fırçanın kenarlarını köpürtme tasına sıyırıp sonra dipteki suyu yeniden sabunun üzerinde döküp 20 sn kadar da bekletip sabunu biraz daha yumuşatıyorum.
7. Sonra bu suyu yeniden köpürtme kabına döküyorum. Bu işlem sonunda su daha da bir yoğun hal alıyor.
8. Yeniden yumuşayan sabunda, üzerindeki köpürklerinin bir kısmını köpürtme tasına ayırdığımız fırça ile yeniden yükleme yapıyorum...
9. Bu yüklemeden sonra da zaten yeterince sabun yüklenmiiş oluyor ve köpük oluşturma olayına giriyorum...
10. Köpürtme esnasında en başta kenara sıyırdığımı köpükler de kullanılmış oluyor.

Saygılarımla
hocam sabunun komforu nasil? bu sabunu okadar ucuzlukta gørdugum halde almadim, nicin almadim bilmiyorum Big Grin
yani koruyuculuk belki en üst düzey değil (ben yine de birçoğundan başarılı buluyorum) ama mentol hissi süper. Tavsiye ederim. Çalışılmış birköpük ile süper sonuçlar alabilirsiniz.
Saygılarımla
merhaba

ben de bu sabundan kullanmaya başladım ama sabun o kadar yumuşak ki bence sabun yerine traş kremi denseymiş daha uygun olurmuş. yaz günleri için çok ferahlatıcı bir sabun. köpük kalitesi de gayet iyi.
sizdeki acaba yeni versiyon mu?
(09/08/2012, Saat: 14:25)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: merhaba
ben de bu sabundan kullanmaya başladım ama sabun o kadar yumuşak ki bence sabun yerine traş kremi denseymiş daha uygun olurmuş. yaz günleri için çok ferahlatıcı bir sabun. köpük kalitesi de gayet iyi.
evet yeni geldi ama kutusu ambalajı resimlerdekinin aynısı.

(09/08/2012, Saat: 15:05)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: sizdeki acaba yeni versiyon mu?
(09/08/2012, Saat: 14:25)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: merhaba
hocam resimdeki eski versiyon. eskisi daha sert. demek ki siz yeniyi görseniz resmen krem diyeceksiniz Smile
evet sabun krem arası bir tabir daha uygun proraso için.. ama eskisi sabuna daha yakın, yani sizdeki..
(09/08/2012, Saat: 18:34)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: evet yeni geldi ama kutusu ambalajı resimlerdekinin aynısı.
(09/08/2012, Saat: 19:45)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hocam resimdeki eski versiyon. eskisi daha sert. demek ki siz yeniyi görseniz resmen krem diyeceksiniz Smile
evet sabun krem arası bir tabir daha uygun proraso için.. ama eskisi sabuna daha yakın, yani sizdeki..
(09/08/2012, Saat: 18:34)martin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: evet yeni geldi ama kutusu ambalajı resimlerdekinin aynısı.

Gene de en büyük farkı eskisinin paraben ihtiva etmesi...Ama bir proraso fan olaraktan ne olursan ol yeter ki proraso ol bana gel diyorum Smile
Atatürkçü bir neslin çocuklarıyız biz...
Yazın bu tip mentollü sabunları seviyor ama prorasodan çok daha iyi bir şeyler arıyorsanız QED patchouli/tea tree/peppermint sabununu şiddetle öneriyorum, hatta alın, döverim almazsanız.

http://www.qedusa.com/qedman-qedman-shav...-p-54.html

bunu kullananlar "daha da proraso kullanmam" diyeceklerdir. Yanına da bir frankincense/myrrh alın bana duacı olun.

"Ben mentol fetişistiyim, prorasonun mentolü beni kesmiyor, bana sert bir şey lazım" diyorsanız bunu alacaksınız:

http://mamabearssoaps.com/index.php?main...ucts_id=90

Ondan sonra mentole bakış açınız değişsecek zaten.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
arkadaşlar prorasonun yeni çıkan parabensiz sabununu hangi siteden almamı tavsiye edersiniz? bir de bana tüm kargo masrafı + ürün masrafı dahil ne kadar masraf çıkar?

proraso krem kullanmıştım ama çok önceleri aldığım için ne kadar ödediğimi unutmuşum.

ya da bu ürünü almaya karar verirsem yine toplam ne kadar maliyeti olur tahminen?

http://mamabearssoaps.com/index.php?main...ucts_id=90

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 95,320 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 650 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 950 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 497,503 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,412 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,238 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 924 1,049,943 23/04/2023, Saat: 21:44
Son Yorum: ferencpuskas
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,339 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 82,980 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 99 45,740 31/03/2023, Saat: 01:32
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: