Proraso Tıraş Sabunu -Aloe vera ve yeşil çaylı
wp6ac83008_05.jpg

Başlıkta belirtildiği gibi proraso nun aloe vera,hindistan cevizi yağı ve yeşil çaylı sabunu. kıvamı arko'ya kıyasla oldukça yumuşak, cella'ya yakın.köpük performansı ortalama, kokusu ferahlatıcı.limon kabuğu rendelenmiş buzlu çay gibi kokuyor.
bu soğuk günlerde ferahlatıcı bir sabun benim için pek iyi olmadığından 2 gün kullanabildim. arko'nun bayıltan lavanta kreminden sonra gayet iyi geldi ama sıcak günlere kadar beklese daha iyi olacak.benim gibi okaliptüsle aranızın pek iyi olmayacağını düşünüyorsanız ve yüzünüzde tıraş esnasında bir yanma hissediyorsanız ferahlatıcı etkisiyle bunu absorbe edebilecek uygun fiyatlı (5,74 avro ts.com,yurtdışı menşeili krem/sabunlara göre) ortalama bir sabun.
(köpük performansında ölçütüm arko tıraş sabunu)
Merhaba,
Urunle ilgili bir kac sorum olacak.
Tras sırasında ve sonrasında yuze etkisi nasıl?
Kopugu ayrı bir tastamı yapıyorsunuz, yoksa kendi kabından sonra direk yuzdemi uyguluyorsunuz kopurtme islemini? Arkoya gore daha konforlu bir trasa neden oluyormu, aynı jilet ve makinayla kullanınca?
Bu markanin okaliptuslusunu bugun ilk kez kullandim. Arka disinda bir urunude ilk kez kullaniyorum. Belki birkac kez daha kullanip bu yorumu yazmaliyim, her kullanim bir deneyimdir diyerek sunlari soyleyebilirim;
i) koruyuculuk acisindan bir farki yok
ii) kopukte arkonun bariz gerisinde, belki daha fazla yukleme yapmaliyim ama cimrilikde yapmadigima eminim
iii) koku, ferahlik muhtesem
haaydin ve ihtilaf hocalarimin sayesinde yeni formul proraso sabunlarim geldi.

Sabun 150 ml/147gr lakin kutu o kadar ufakki ele avuca sigmiyor Smile

Sabun, sabun degil krem. Arko kremlerinin suyu daha az kullanilmis hali gibi tupe koysalar tupten sikip rahatlikla cikar tam dis macunu kivaminda Smile

Bu versiyon yesil cay dese de kokladigim ilk an aklima erik ve nektarin kokusunun bir uyumu gibi geldi. Bu iki meyveyi sevenin agzini sulandirir. Cella kadar cekici geldi bana o yuzden sevdim. Daha firca degdirme sansi bulamadim aksam eve gidince yazarim lakin yesil kutulu versiyonda bir meyve cekiciligi olmadigindan bu urun ferahlatirsa yuzumu yesil kutulu versiyona tercih edebilirim. Kesinlikle proraso severlerin denemesi lazim Smile
Proraso güzel sabun ama bence sabun demek zor tasa konmuş koyu bir tıraş kremi. Sabun dediğin ele avuca gelen sertlikte olmalı
bana sanki zamanla sertleşiyormuş gibi geldi. bende yeşiil var ve ilk aldığımda sanki çok yumuşaktı. şimdi köpük yapacağım zaman hatır hutur yanaşıyorum sabuna fırçayla, bana mısın demiyor Smile
Saygılarımla
su kaybedince sertleşmesi doğal

(14/09/2012, Saat: 11:49)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bana sanki zamanla sertleşiyormuş gibi geldi. bende yeşiil var ve ilk aldığımda sanki çok yumuşaktı. şimdi köpük yapacağım zaman hatır hutur yanaşıyorum sabuna fırçayla, bana mısın demiyor Smile
Saygılarımla
Yesil cay ve yulaf ozlu olarak zaman icinde degisti icerigi sanirim bu sabunun..Su ana kadar kullandigim sabunlar icerisinde minimum tahrisi bu sabunla yakaladim..Şap bir kistas ise iki tirastir bu sabunu kullandim ikisinde de hicbir yanma hissetmedim..Su ana kdr cella,arko,saponifico varesino 70.yil,vitos,figaro,loccitane,barrister mann seville ve cesitli kremler denedim.hepsinle az cok tahris oluyordu fakat acik ara en az tahrisi bununla yasadim..proraso sandalwood krem ile begenimi arttiran proraso urunlerinle proraso beyaz seri ile bu begenim ve saygim top noktaya cikti diyebilirim..gercekten cildim hassas ve baya yararini gordum..Crystal jilet esliginde edwin jagger ve merkur 37c slant ile iki tirasimda kullandim..jilet faktorude etki etmis olabilir farkli jiletlerle denemelerimi de yazicam bu sabunla ilgili..hassas cildi olanlarin denemelerini tavsiye ediyorum..
rapira swedish supersteel ile denedim bugun..yine sifir tahris.şap ile sifir yanma..keyifli tiras..galiba favori sabunum bu olacak..
SV, loccitane gibi markaların yanında ki sv 70. yıl ürünü (benim bilgim ve tecrübem muhteşem ötesi olduğu yönünde) sizin proraso beyaz beğenmenize şaşırdım hakikaten her cilt farklı tepki veriyor bu da bunun kanıtıdır, buraya bilgilendirmeye devam ederseniz mutlu oluruz komşum @inter , bende sizin gibi crystal jilet ile ej de89 uyumuna bayılan birisi olarak tespitlerinizi merak ediyor olacağım...
Be A Gentleman...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  YENi YERLİ TIRAŞ SABUNU hayli's sohayli 297 95,322 05/03/2024, Saat: 09:56
Son Yorum: sohayli
  Mühle Tıraş Sabunu Casablanca 2 650 29/01/2024, Saat: 22:41
Son Yorum: Casablanca
Star haylis Artisan Yeni ADVENTUS Artisan Tıraş Sabunu sohayli 0 950 08/08/2023, Saat: 15:44
  Tabac Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 605 497,504 12/05/2023, Saat: 12:37
Son Yorum: Janessery
  Yeni haylis Tıraş Sabunu için Esans Anketi sohayli 2 1,413 03/05/2023, Saat: 12:22
  Berberbey Tıraş Sabunu Berberbey 43 14,238 28/04/2023, Saat: 11:20
Son Yorum: Berberbey
  Arko Tıraş Sabunu Lord Sparhawk 924 1,049,944 23/04/2023, Saat: 21:44
Son Yorum: ferencpuskas
  Tıraş Sabunu Nasıl Saklanmalı? Ömrü Ne Kadar? mertcanartan 13 5,340 18/04/2023, Saat: 17:43
Son Yorum: Mecanica
  Tobs Sandalwood Tıraş Sabunu palamut 75 82,980 17/04/2023, Saat: 10:19
Son Yorum: Mecanica
Exclamation Alsancak Tıraş Sabunu - Mentol/Limon/Sandal/Aci Badem ekindgn 99 45,740 31/03/2023, Saat: 01:32
Son Yorum: inter

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: