Şap Taşı / Alum Block
(12/06/2019, Saat: 14:18)Sh@dow Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şap kullanmaya başlayalı yaklaşık 1 ay oldu. Sadece tıraş sonraları sürüp soğuk suyla duruluyorum. Öncesinde olucan küçük sivilce batık kıl dönmesi gibi problemler ortadan tamamen kalktı. Son perdyii tersten almama rağmen (batık, kıl dönmesi deneme amaçlı) bu tip problemlerle karşılaşmıyorum artık. Eğer siz değerleri komşularımın da böyle şikayetleri varsa şap kullanıp deneyebilirler.

Forumda yararı zararı çok tartışılmıştır ama benim problemimi çözümü açısındna kesinlikle çok faydalı oldu...

Razarous'un tıraş videosundan sonra merakımdan Zaza marka şap aldım ve videodaki gibi tıraşın hemen ardından cildi kurulamadan uyguladım. Buradaki yorumlardan sonra şunu söyleyebilirim: tıraş sonrası en önemli şey bana göre. Öncelikle hücreleri kapatıyor, cildinizin gerçekten gerildiğini hissediyorsunuz. Kanayan veya çizilen yerler varsa kısa sürede duruyor. Hassas bölgeler (örn: bendeki gıdı bölümü her zaman sorun yaratır, canım yanar, kızarız, acır) çok daha az sorun çıkartıyor. Ayrıca aivilce vs de önlüyor. Şap kullanmadığım da bizzar kendimde test ettim. Bu elbette cilde göre değişir. Tıraş sonrası yüksek alkollü tıraş kolonyası kullanıyorsanız yanması %60-70 oranında azaltıyor.
Ankara İlkiz sokaktaki mağazalardan farklı iki marka aldım, Ali Bıyıklı ve Dry. Dry köpük gibiydi, yüzüme asit sürmüş hissi yarattı, çöpe atmak zorunda kaldım. Ali bıyıklı iyi deniliyor ama en iyisi Zaza diye okudum. Fiyatı 25 TL, 3 aydır hergün kullanıyorum, %10u anca eridi.
Tavsiye ederim.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
Bende ali bıyıklı aldım çok arada kaldım, zararlı mı zararsız mı? O yüzden bir kullanıyorum bir kullanmıyorum Smile
Ben de bir süredir kullanmıyordum, bugünkü yorumlardan sonra, daha da küstürmeden bugün kullanmayı düşünüyorum Smile

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
So far so good..
(12/06/2019, Saat: 18:13)ekindgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Razarous'un tıraş videosundan sonra merakımdan Zaza marka şap aldım ve videodaki gibi tıraşın hemen ardından cildi kurulamadan uyguladım. Buradaki yorumlardan sonra şunu söyleyebilirim: tıraş sonrası en önemli şey bana göre. Öncelikle hücreleri kapatıyor, cildinizin gerçekten gerildiğini hissediyorsunuz. Kanayan veya çizilen yerler varsa kısa sürede duruyor. Hassas bölgeler (örn: bendeki gıdı bölümü her zaman sorun yaratır, canım yanar, kızarız, acır) çok daha az sorun çıkartıyor. Ayrıca aivilce vs de önlüyor. Şap kullanmadığım da bizzar kendimde test ettim. Bu elbette cilde göre değişir. Tıraş sonrası yüksek alkollü tıraş kolonyası kullanıyorsanız yanması %60-70 oranında azaltıyor.
Ankara İlkiz sokaktaki mağazalardan farklı iki marka aldım, Ali Bıyıklı ve Dry.  Dry köpük gibiydi, yüzüme asit sürmüş hissi yarattı, çöpe atmak zorunda kaldım. Ali bıyıklı iyi deniliyor ama en iyisi Zaza diye okudum. Fiyatı 25 TL, 3 aydır hergün kullanıyorum, %10u anca eridi.
Tavsiye ederim.

Marka olarak bende Osma kullanıyorumki Zaza ile aynı yerde üretiliyor birebir aynı diye biliyorum. Sizinde dediğiniz gibi ne bir erime nede pütürlenme var çok daha uzun gidecek gibi duruyor.
Ben de bir sitenin hediye çeki sayesinde proraso şap aldım 1 ay önce, uzun zamandır merak ettiğim ve almak istediğim bir üründü şap. Forumun bu konusunu da başından sonuna kadar okudum. Ama aldıktan sonra anladım ki benim tıraşım için olmazsa olmazmış. Diğer markalar nasıldır bilmiyorum ama proraso şaptan çok ama çok memnunum.

Galaxy S9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(12/06/2019, Saat: 18:40)guwenkaya Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de bir sitenin hediye çeki sayesinde proraso şap aldım 1 ay önce, uzun zamandır merak ettiğim ve almak istediğim bir üründü şap. Forumun bu konusunu da başından sonuna kadar okudum. Ama aldıktan sonra anladım ki benim tıraşım için olmazsa olmazmış. Diğer markalar nasıldır bilmiyorum ama proraso şaptan çok ama çok memnunum.

Galaxy S9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Size kesinlikle katılıyorum ama tecrübeli arkadaşlar konu içinde de var zamanla şapa gerek duyulmayacağını (tecrübe, el alışkanlığı, teknik+ ekipman oturması) belirtmişler bakalım ilerleyen zamanlarda nasıl olucak. Ben severek kullanıyorum.
Ben de kesinlikle Zaza ve Osma' yı tercih ediyorum. Kötülemek için yazmıyorum ancak Proraso, Ali Bıyıklı ve Parker ürünleri imalat şekli itibari ile pürüzlü yüzeylere sahip.
Her kullanım öncesinde pürüzleri giderseniz de kullanılıp bir alt tabakaya geçtikçe içinde yeni pürüzler çıkıyor ve yüzünüzü çizebiliyor.
Zaza ve Osma' da böyle bir sorun ile karşılaşmadım. Yüzeyleri hep mermer gibi kalıyor.
Şap ile ilgili tazecik olumlu yorumlardan sonra ben de İHA marka şapı devreye almaya karar verdim bakalım boyundaki şikayetlerim azalacak mı deneyelim görelim.
(12/06/2019, Saat: 18:56)ek_m Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben de kesinlikle Zaza ve Osma' yı tercih ediyorum. Kötülemek için yazmıyorum ancak Proraso, Ali Bıyıklı ve Parker ürünleri imalat şekli itibari ile pürüzlü yüzeylere sahip.
Her kullanım öncesinde pürüzleri giderseniz de kullanılıp bir alt tabakaya geçtikçe içinde yeni pürüzler çıkıyor ve yüzünüzü çizebiliyor.
Zaza ve Osma' da böyle bir sorun ile karşılaşmadım. Yüzeyleri hep mermer gibi kalıyor.
Kullanmasam da elimde bir şap var ve yüzey tam da dediğiniz gibi pürüzlü. Yeni alınacak olursa ileride Zaza ya da osma tercih edelim bari..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
Bendekine baktım, Ali Bıyıklı imiş markası. Üstatların önerilerine kulak verip diğer markaları da denemek lazım o halde

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
So far so good..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  OSMA ALUM BLOCK bravoecho 41 42,416 02/12/2022, Saat: 19:41
Son Yorum: thatwickerhat
  PARKER PLASTİK KUTULU ŞAP TAŞI 120GR ATEGO06 10 5,249 27/02/2020, Saat: 18:07
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: