PARKER PLASTİK KUTULU ŞAP TAŞI 120GR
PARKER-PLASTIK-KUTULU-SAP-TASI-

Arkadaşlar meraba şap taşları hakkında baya bir bilgi var , İha, Alibıyıklı şap taşları sıkıştırma olduğu, osma ve zaza yek pare mermer gibi kesilerek üretildiği ve uzun ömürlü olduğu yorumlarda okuduğum kadarı ile;

Parker Şap taşı kullanan ve tecrübesini paylaşmak isteyenler için böyle bir konu açma ihtiyacı duydum, belki formda daha önce bu konu yazıldı ama ben göremedim.
Kullanan varsa , bilgisi olan varsa bilgi verebilir mi ?
Birsen Değil Herkes Hasta Ustura
Evde 1 kapalı kutu şeklinde bu Parker'dan var. Paketi açmadım ama dışarıdan görünüşü pek Osma gibi yekpare-pürüzsüz değil. Umarım görüntüsüyle tezat şekilde, Zaza-Osma gibi tek kalıp kesimdir. İHA veya Ali Bıyıklı gibi sıkıştırma değildir. Umuyorum.
Şu an Osma kullanıyorum, yağ gibi maşallahı var. Buz gibi yapıyor.
"A Samurai always wears two swords."
(20/02/2020, Saat: 15:41)DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evde 1 kapalı kutu şeklinde bu Parker'dan var. Paketi açmadım ama dışarıdan görünüşü pek Osma gibi yekpare-pürüzsüz değil. Umarım görüntüsüyle tezat şekilde, Zaza-Osma gibi tek kalıp kesimdir. İHA veya Ali Bıyıklı gibi sıkıştırma değildir. Umuyorum.
Şu an Osma kullanıyorum, yağ gibi maşallahı var. Buz gibi yapıyor.

komşum teşekkür ederim , bu ara şap taşı alacağım , yorumlardan kafam da karıştı , hangisini alsam , parker impada indirimde ,
yekpare bir kesitse parker alayım dedim.
Birsen Değil Herkes Hasta Ustura
@ATEGO06 komşum öncelikle şunu belirtmek isterim ki Parker tıraş aletlerini çok beğeniyorum ancak şap konusu bence olmamış.
@DenizKSK komşum gibi ben de başta Ali Bıyıklı/İha gibi değildir umuduyla kullanmaya başladım ama maalesef sıkıştırılarak üretilmiş bir ürün.
Yerli emsallerinden daha pürüzsüz ve daha saf ama üretim tekniği sebebiyle bir Zaza/Osma değil.
Ben Zaza kullanıyorum ve çok memnunum. Şap konusunda bence Zaza/Osma' dan şaşmamak lazım.
(20/02/2020, Saat: 16:06)ek_m Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ATEGO06 komşum öncelikle şunu belirtmek isterim ki Parker tıraş aletlerini çok beğeniyorum ancak şap konusu bence olmamış.
@DenizKSK komşum gibi ben de başta Ali Bıyıklı/İha gibi değildir umuduyla kullanmaya başladım ama maalesef sıkıştırılarak üretilmiş bir ürün.
Yerli emsallerinden daha pürüzsüz ve daha saf ama üretim tekniği sebebiyle bir Zaza/Osma değil.
Ben Zaza kullanıyorum ve çok memnunum. Şap konusunda bence Zaza/Osma' dan şaşmamak lazım.

Bu haber kötü oldu Sad
Neyse artık idare edeceğiz. Sağlık olsun. Açıkcası ben o kap meselesine vurulmuştum, seyahatlerde falan kullanırım diye aldıydım.

Ek: Bu arada Proraso ve Mühle şaplar da yek kalıp kesimdir. Hatırlatayım istedim.
"A Samurai always wears two swords."
Ben de aynı düşünceyle almıştım bir süre seyahatlerde kullandım ama maalesef durum bu Smile

Proraso ve Mühle kullanmadım. Bilgi için teşekkür ederim.
(20/02/2020, Saat: 16:06)ek_m Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ATEGO06 komşum öncelikle şunu belirtmek isterim ki Parker tıraş aletlerini çok beğeniyorum ancak şap konusu bence olmamış.

Ben de almayı düşünüyordum. İyi oldu yorumunuzu okumam komşum.
Şapta osma hakikaten çok başarılı be yeterli geliyor bana
Ulaşabildiğim sürece başka markaya yönelmem
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
Her ikisi de var bende. Osma çok kaliteli. Parker de kutusu için bile alınabilir. 25 TL ye almıştım ben. Osma yı çocuklar kullanıyor. Parker bende. Her kullanımdan sonra havlu ile kurulayıp koyuyorum kutusuna. 3 aydır çok delik oluşmadı. Fiyatına göre iyi durumda.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(20/02/2020, Saat: 16:14)DenizKSK Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu haber kötü oldu Sad
Neyse artık idare edeceğiz. Sağlık olsun. Açıkcası ben o kap meselesine vurulmuştum, seyahatlerde falan kullanırım diye aldıydım.

Ek: Bu arada Proraso ve Mühle şaplar da yek kalıp kesimdir. Hatırlatayım istedim.
Merhabalar. Proraso şapı yekpare diye almıştım. Sıkıştırma çıktı. Ali bıyıklı ve İHA'ya nazaran daha kaliteli, daha pahalı. Tavsiye etmem. Mühle şap fotoğraflardan anladığım kadarıyla yekpare. Osma almıştım yekpare.

Moto G (5S) cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Şap Taşı / Alum Block kumuca 388 296,520 02/05/2023, Saat: 21:03
Son Yorum: Aristo

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: