Şap Taşı / Alum Block
Osma da olmazsa ???
Ali Bıyıklı Cilt şapı geçen sene 1 TLye alınabiliyorken şu anda 4 TL den satılıyor, birkaç yer fıyatı arttığı için getirmiyoruz demeye başladı Confused
(12/06/2015, Saat: 15:21)starex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ali Bıyıklı Cilt şapı geçen sene 1 TLye alınabiliyorken şu anda 4 TL den satılıyor, birkaç yer fıyatı arttığı için getirmiyoruz demeye başladı Confused

Hep bu kadın programları yüzünden. Bütün hatunlar deodorant yerine şap almaya başladı. Angry
https://instagram.com/buyukkotukurt/
4 lira olmamalı ama hadi olsun, tek bulunsun... Yarın biri çıkar "bıdı bıdı zararlı" bir şey söyler, vallahi piyasan silerler. O burun kıvırdığımız kadın programları çok ciddi bir kitleye hitap ediyor diye düşünüyorum.
Kadın programıSmile 7 defa evlenen seda sayan evlilik programı yapıyorSmile
Cilt güzelliği için tıraş olan kadınlar var . Aman haaa dikkat çoğalırsa bu kadınlar ne porsuk ne domuz kalır dünyada ...
Faydası kadar uzun vadede zararlı olduğu tartışılıyor fakat kullanmaya devam ediyoruz.
Kozmetikler, tıraş kremleri vs. sütten çıkmış ak kaşık değil . Şapı düşününce ..
Şap konusunda bu zarar konusu her açıldığı zaman yazıyorum tekrar etmekte fayda var. Şapın insan vücuduna zararını gösteren herhangi bir kontrollü deney veya bilimsel çalışma yok hatta alüminyumun fazlaca tüketildiğinde mi beyinde birikip Alzheimer yaptığını yoksa Alzheimer hastası olunduğu zaman mı beyinin alüminyum biriktirdiği hala net değil. Bizim kullandığımız potasyum alum'un derideki gözeneklerden emiliminin yapılamayacağı söyleniyor.

Daha zararlı olup olmadığı bilinmeyen bir ürün yerine kesin zararı olduğunu bildiğimiz ve yemek yerken tüm ailenizi zehirleyen başka bir ürün hakkında bilinçlenmek daha doğru olabilir; Teflon tava ve tencereler. Amerika Birleşik Devletleri'nde yıllardır teflonun mutfak gereçlerinde kullanımına yönelik kurallar çıkıyordu ve üretimde kullanılan metotlar ve maddeler kısıtlanıyor veya yasaklanıyordu, bu sene ise son adımı atıp Teflon kaplamaların pişirme gereçlerinde kullanımını komple yasakladı. ABD'nin teflon kaplama sanayinde kullanımını yasakladığı metotlar ve maddeler sanmıyorumki bizdeki tava tencereler için de uygulansın. O kadar kısıtlamaya rağmen hala zararlı görülüp yasaklandığına göre bizde satılan ve hiç bir mevzuata bağlı olmayan tava ve tencereler ne kadar zararlıdır kim bilir.
A ship in port is safe, but that's not what ships are built for.
-Grace Hopper

İnsan çok irdeleyerek yaşasaydı hepimiz paranoyak olurduk.
(15/06/2015, Saat: 16:22)Straht Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şap konusunda bu zarar konusu her açıldığı zaman yazıyorum tekrar etmekte fayda var. Şapın insan vücuduna zararını gösteren herhangi bir kontrollü deney veya bilimsel çalışma yok hatta alüminyumun fazlaca tüketildiğinde mi beyinde birikip Alzheimer yaptığını yoksa Alzheimer hastası olunduğu zaman mı beyinin alüminyum biriktirdiği hala net değil. Bizim kullandığımız potasyum alum'un derideki gözeneklerden emiliminin yapılamayacağı söyleniyor.

Daha zararlı olup olmadığı bilinmeyen bir ürün yerine kesin zararı olduğunu bildiğimiz ve yemek yerken tüm ailenizi zehirleyen başka bir ürün hakkında bilinçlenmek daha doğru olabilir; Teflon tava ve tencereler. Amerika Birleşik Devletleri'nde yıllardır teflonun mutfak gereçlerinde kullanımına yönelik kurallar çıkıyordu ve üretimde kullanılan metotlar ve maddeler kısıtlanıyor veya yasaklanıyordu, bu sene ise son adımı atıp Teflon kaplamaların pişirme gereçlerinde kullanımını komple yasakladı. ABD'nin teflon kaplama sanayinde kullanımını yasakladığı metotlar ve maddeler sanmıyorumki bizdeki tava tencereler için de uygulansın. O kadar kısıtlamaya rağmen hala zararlı görülüp yasaklandığına göre bizde satılan ve hiç bir mevzuata bağlı olmayan tava ve tencereler ne kadar zararlıdır kim bilir.

Buna aliminyum tencere, çaydanlık vs. de ekleyebiliriz . Ki dışarıda yediğimiz yemekler, çaylar ya teflon ya da aliminyumda pişiyor . Ben açıkçası Zaza şap ve GNC kristal deo kullanıyorum yıllardır . Püskürtmeli deoları da solumak zorunda kalmıyorum ...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  OSMA ALUM BLOCK bravoecho 41 42,427 02/12/2022, Saat: 19:41
Son Yorum: thatwickerhat
  PARKER PLASTİK KUTULU ŞAP TAŞI 120GR ATEGO06 10 5,250 27/02/2020, Saat: 18:07
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: