Tiras sonrasi krem kullanimi
Tiras icin ozellikle uretilmis aftershaveler degilde , krem kullanan var mi ?

Benim gordugum uzere eski topraklarin bir cogu arko classic krem kullaniyor tiras sonrasinda.
Enjoy life, your family and friends, love, good food and drink, music, and nature, and be kind and respectful to others while we are still here.
La Roche Toleriane krem kullanıyorum komşum. Hassas ciltler için ph dengeli. Fiyatı dışında çok memnunum Smile

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Yanıma as almayı unuttum 2 gündür bepanthol kullanıyorum nemlendirme falan iyi de tahrişli tıraştan sonraki etkisini bilemiyorum.
Vukuatlı tıraşlarımdan sonra sudokrem kullanılıyorum, yazları ise clinique’nun mat etki yapan yağlı cilt kremini kullanıyorum.
Saygılar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Eğer tıraşınız sonrasında çok belirgin bir hassasiyet yoksa bırakın kendi haline birşey sürmeyin.Cildin kendini toparlayabilmesi de önemli.Arko classic parfüm oranının az olması sebebiyle tercih edilir hassayiet yoksa gerekli bulmuyorum şahsen.Soğuk bir bölgede yaşadığım için balsam kullanıyorum ama tıraştan ziyade yüzdeki soğuk yanıklarını dizginlemek için.
Selamlar...
Ceradolin Hidro cok iyidir tavsiye ederim.
Tişikkirlir Sipirmin.
Aftershave ürünlerin içinde olması gereken bazı zorunlu maddeler var. Antiseptikler, anti inflamatuarlar, büzücüler, nemlendiriciler. Gerisi garip garip isimlerle uzatırlar listeyi ama özünde esanstır.

Antiseptikler: Sivilce ve batıkları önler. Bakterileri öldürür. Bir iki tıraşta bunu fark etmeyiz ama bir süre sonra bi bakarız, boynumuz sivilce dolmuş.

Büzücüler: Küçük kesikleri kapatır ve aynı şekilde gözeneklerin de kapanmasını sağlar. Cildimiz daha hızlı kendine gelir.

Geleneksel tıraşımızda nasıl ki usturamız, fırçamız varsa, limon kolonyamız da var.

Eğer krem kullanmak istiyorsak, özel(hassas) bir cildimiz varsa, öncesinde losyon kullansak iyi olur. Alkol kurutuyorsa alkolsüz losyonlar, cadı fındığı toniği ve şap gibi seçenekler var. Önce bunlarla ilk müdahaleyi yapalım, sonrasında krem sürelim. Direk krem kullandığım zaman, yüzüm hep uzun vadede çok daha kötü olmuştur

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ben Arko Nem kullanıyorum Smile Çabuk emilmesi benim için seçim nedeni.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş Tahrişlerinin Tedavisi error... 84 124,357 17/01/2023, Saat: 12:24
Son Yorum: Shavettin
  traş sonrası BEPANTHOL hbbsabuncu 53 78,665 14/12/2022, Saat: 11:22
Son Yorum: Shavettin
  Eyüp Sabri Tuncer Tıraş Kolonyaları calexico 59 59,589 30/05/2021, Saat: 12:50
Son Yorum: Schumi
  Arko tiras kolonyalarinin kokulari nikitherat 15 13,100 29/05/2021, Saat: 14:45
Son Yorum: Laylaylom
  Tıraş sonrası kaşıntı Bruker 37 50,411 17/03/2021, Saat: 17:54
Son Yorum: Serjames
  Tıraş Sonrası Kolonya/AS + Balsam Kullanımı ynspektas 35 32,656 05/02/2021, Saat: 02:13
Son Yorum: iamcagri
  Marmara tıraş kolonyası Arko sabun kokulu mennan 15 6,214 25/01/2021, Saat: 19:26
Son Yorum: Ricochet
  Tıraş Harici Balsam Kullanmak aerials 7 5,078 07/10/2020, Saat: 00:36
Son Yorum: marv
  NANO ABSOLUTE TIRAŞ SONRASI KREM KOLONYA marv 5 3,148 02/10/2020, Saat: 16:36
Son Yorum: mustbe
  Proraso tiras sonrasi balm - yulaf ve yesil cay Saltuk 26 20,601 10/09/2020, Saat: 23:22
Son Yorum: marv

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: