Köpüksüz / Transparan Tıraş Ürünleri
#1
Köpüksüz / Transparan Tıraş Ürünleri
Sevgili komşularım,
Tıraş köpüğünün yüzü kaplamasından dolayı görmeyerek değil de, yüzümü görerek tıraş olmak her zaman tercih edeceğim bir şey olmuştur. Benim köpüksüz tıraş isteğimin gerekçesi farklı olmakla beraber başka kişiler için fatklı farklı tercih nedenleri olabilir, örneğin; jilet değdirdiği yeri görmek isteği, görerek operasyon, köpükten hoşlanmamak, köpük oluşturma ile uğraşmak istememek, tıraş fırçası kullanma seramonisini yaşamak istememek, ürünü yüze elle tatbik etmek isteği vs vs gibi..

Bu anlamda, Köpüksüz/Transparan tıraş ürünleri kullanan üstadların değerlendirmelerini almak bunu tercih eden veya edecek olan kişiler için oldukça değerli olacaktır diye düşünüyorum.

Bu konuda benim kullandığım tek bir ürün oldu, “Kiehl’s precision shave lotion”

Hem köpük yapmayan hem de tahriş etmeyen bir ürün ararken bulmuştum.

Hassas cilt yapısına oldukça uygun bir ürün.
İçinde Kakuli fındık yağı, okaliptus yağı, E vitamini ve çeşitli uçucu esanslar varmış.
Tıraş fırçası getektirmiyor, tam olarak
jel kıvamında değil, jel ile losyon arası bir kıvamda, su gibi şeffaf, Jileti yüzünüze sürmeden önce ve sonraki hali görüyorsunuz, oldukça akışkan, yüze çok çabuk nüfuz edip anında tıraşa başlayabileceğiniz bir yapısı var. El ile yüze sürülüyor, oldukça kaygan, İkinci perde tıraşa geçtiğinizde dahi yüzünüzdeki kayganlık devam ediyor, çok az bir ekleme ile ikinci perde tıraşı çıkarmak mümkün. Hassas ciltler için ideal, beni en çok cezbeden tarafı da bu olmuştu. Çok yakın ve agresif bir tıraşta bile tahrişi çok az yaşıyorsunuz. Tıraşınız bittiğinde soğuk suyu yüzünüze vurduğunuzda yüzünüzden çabucak çıkıyor.

Şahsen köpüksüz tıraş sevdiğimden olumlu bir anlatım dili kullanmış oldum doğal olarak. Oysa, köpüklü tıraşı tercih eden ve köpük yapmaktan, o köpüğü yüze sanat gibi tatbik eden ve bunu bir seramoni haline dönüştüren, bundan keyif alan tıraş erbabı kişiler için bu ürün muhtemelen pek uygun olmayacaktır.

Ürünün fiyatı yüksek sayılabilecek bir düzeyde (bugün itibarı ile 150 ml 145 TL) ve sadece Kiehl’s mağazalarında bulunabiliyor.
İstemeniz durumunda mağaza denemeniz için bir kaç tane ücretsiz numune veriyor.

Aynı markanın tam olarak yüze elle sürüldüğünde ince beyaz bir tabaka oluşturan bir tıraş kremi daha var, fakat köpürüp köpürmediği hakkında bilgim yok.

Aynı firmanın tıraş sonrası balsamını forumda yıllar önce @FloydianDM üstad bir inceleme yaparak değerlendirmiş. Yine yıllar önce üstad @Chinaski de güzel bir inceleme yazısı ile aynı ürünü anlatmış. Her iki inceleme yazısı da oldukça olumlu görünüyor. O üründen forumdaki bu inceleme yazıları ile haberim oldu, mağazadan numunesini alıp denemeyi düşünüyorum.

Herkese zevkli, eğlenceli ve iyi hissedeceği tıraşlar dilerim..
Cevapla
#2
Yanılmıyorsam gri kutulu üründen bahsediyorsunuz, bende çok yakın zamanda mağaza görevlisinin tavsiyesi ile satın aldım. Çok büyük hayal kırıklığı yaşadım. Duştan sonra kullanmama rağmen ne yumuşatma ne de kayganlık konusunda performans göremedim. Hatta tıraşı bitirmedim bile. İade edip farklı bir ürün satın aldım.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Cevapla
#3
Zahmet verip yazmışsınız komşum elinize sağlık.  Benim için tam dediğiniz gibi köpük yapmak aşırı keyifli hatta bazen tıraş suremin üstüne çıkıyor.

Normal sabunu yüzde uyguladıktan sonra elinizle hafif bir silme hareketi ile yaklaşık olarak kesilecek hassas yerler belli oluyor. Bıyık favori top sakal gibi. Bu tarz ürünleri berberim jöleye benzetip yakın performans sağlıyor diye anlatmıştı. Kimisi saçına şekil vs istediği zaman ise yarıyor. Ama sakalın kesilecek yerleri bariz belli.
...  Tıraş aleti  yazmak, ölümün elinden bir şey kurtarmaktır...
Cevapla
#4
(06/02/2020, Saat: 13:12)oozturk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yanılmıyorsam gri kutulu üründen bahsediyorsunuz, bende çok yakın zamanda mağaza görevlisinin tavsiyesi ile satın aldım. Çok büyük hayal kırıklığı yaşadım. Duştan sonra kullanmama rağmen ne yumuşatma ne de kayganlık konusunda performans göremedim. Hatta tıraşı bitirmedim bile. İade edip farklı bir ürün satın aldım.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çok ilginç,
Ben epeyce bir zamandır kullanıyorum, dediğiniz şekilde bir şikayetim hiç olmadı. Hatta yazdığım gibi ikinci perde de dahi kayganlığı büyük ölçüde muhafaza ediyor. Cilt yapısı ile ilgili olabilir mi acaba ?
Keşke önce numune ilaç deneyip öyle satın alsaydınız, ben öyle yapmıştım.
Cevapla
#5
Türk tipi sakala pek uymayacağını düşünmeme rağmen mağaza görevlisi deneme boyu verince bu sabah bir günlük sakalda denedim. Kutusunda yazdığı üzere yüzümü ıslatmadan kullandım. Tahmin ettiğim gibi önceden sakalımı hiç çekmemiş olan Gillette Redtip+ polsilver ikilisi bayağı çekme yaptı, çene bölgesinde ise neredeyse hiç akmadı. İkinci perdede biraz daha kolay oldu ama yinede cildimi kazıyormuşum hissiyatına kapıldım. Yüzümü durularken elim yağlandı biraz ama yüzde öyle bir durum olmadı.
Yarın önce sakalımı ıslatıp deneyeceğim bakalım..b33745e9364ef42b1e681f9e405a9170.jpg

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Cevapla
#6
Özellikle ustura tıraşında bu tarz ürünlerin çok iyi performans gösterdiği belirtilmekte. Ben de bir berber arkadaşa danışarak bu sınıftaki bir ürün siparişi verdim. Geldiğinde deneyip, deneyimlerimi buradan paylaşmayı düşünüyorum.
WWW
Cevapla
#7
(12/02/2020, Saat: 01:42)ibrahimbayram Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Özellikle ustura tıraşında bu tarz ürünlerin çok iyi performans gösterdiği belirtilmekte. Ben de bir berber arkadaşa danışarak bu sınıftaki bir ürün siparişi verdim. Geldiğinde deneyip, deneyimlerimi buradan paylaşmayı düşünüyorum.
Sizin sipariş verdiğiniz ürün nedir?
Cevapla
#8
(12/02/2020, Saat: 01:43)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sizin sipariş verdiğiniz ürün nedir?

İlk denemeye değebilecek değerdeki Bonhair Tıraş Jeli komşum. Kargo ücretsiz olarak 1000 ml 25,50 TL. Redone ile bunun arasında kaldım. Redone' ın biraz daha tıraş öncesi ürünü gibi olduğunu söylediler.
WWW
Cevapla
#9
(12/02/2020, Saat: 00:34)Men-Sup Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Türk tipi sakala pek uymayacağını düşünmeme rağmen mağaza görevlisi deneme boyu verince bu sabah bir günlük sakalda denedim. Kutusunda yazdığı üzere yüzümü ıslatmadan kullandım. Tahmin ettiğim gibi önceden sakalımı hiç çekmemiş olan Gillette Redtip+ polsilver ikilisi bayağı çekme yaptı, çene bölgesinde ise neredeyse hiç akmadı. İkinci perdede biraz daha kolay oldu ama yinede cildimi kazıyormuşum hissiyatına kapıldım. Yüzümü durularken elim yağlandı biraz ama yüzde öyle bir durum olmadı.
Yarın önce sakalımı ıslatıp deneyeceğim bakalım..b33745e9364ef42b1e681f9e405a9170.jpg

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ben duştan sonra denedim gene olmadı komşum, bitiremedim tıraşı. Sonra götürüp farklı bir ürünle değiştirdim.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Cevapla
#10
Bu markadan hanım alışveriş yapıyor, bir keresinde bunun sample paketini vermişler benim denemem için. Sanırım bu ustura için tek çekişlerde iş görecek bir krem. Deneyeyim bakayım bir ara.
"A Samurai always wears two swords."
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Derby tıraş kremleri BigHillMe 140 80,982 Dün, Saat: 23:55
Son Yorum: gibicibicis_34
  Proraso Tıraş Kremi Lord Sparhawk 165 124,350 21/09/2020, Saat: 14:59
Son Yorum: İmam Fatip
  Arko tıraş kremleri BigHillMe 485 389,450 18/09/2020, Saat: 17:27
Son Yorum: gibicibicis_34
  Redken Tıraş Kremi Berberbey 7 1,474 04/09/2020, Saat: 10:57
Son Yorum: ekindgn
  Dr. Smart Barber Shop Tıraş Kremi JohnLocke 40 6,414 29/08/2020, Saat: 00:41
Son Yorum: onur7
  Cella Bio Organik Tıraş Kremi MetsGo 29 3,938 28/08/2020, Saat: 00:06
Son Yorum: Dragon
  TOBS Grapefruit Tıraş kremi. Delidumrul 15 17,016 22/08/2020, Saat: 22:17
Son Yorum: trooper_gs
  Simpson Ultra Glide tıraş kremleri ( Sandalwood) MetsGo 16 1,516 19/08/2020, Saat: 20:44
Son Yorum: MetsGo
  Dalan D'men tıraş kremi sifujack 140 124,086 23/07/2020, Saat: 03:15
Son Yorum: Naci Erdem
  AXE Tıraş kremi Soner 11 1,378 08/06/2020, Saat: 16:25
Son Yorum: MetsGo

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: