Yuma neyin klonu?
@akaysakarya Forumca çok mailler atıldı yuma üreticisi talep görmediği Nikel,krom,princ kaplama yapmayacaklarını söylediler bir dönem nikel kaplama olarak satışa sundular fiyatda 4 tl civarı oldu talep görmeyince aliminyum kaplamayla devam ediyor.eskiden plastik kap içinde satarlardı plastik kapda maliyeti yükseldiğin için ondanda vazgeçildi. İyisini üretelim yarışı içinde değiller pazarda tutunamayan bir ürünün iyisinide üretsen zarardan başka birşey değil
(20/01/2020, Saat: 13:34)jegal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @akaysakarya Forumca çok mailler atıldı yuma üreticisi talep görmediği Nikel,krom,princ kaplama yapmayacaklarını söylediler bir dönem nikel kaplama olarak satışa sundular fiyatda 4 tl civarı oldu talep görmeyince aliminyum kaplamayla devam ediyor.eskiden plastik kap içinde satarlardı plastik kapda maliyeti yükseldiğin için ondanda vazgeçildi. İyisini üretelim yarışı içinde değiller pazarda tutunamayan bir ürünün iyisinide üretsen zarardan başka birşey değil
Pazarda tutunmadığı fikrini ben düşünmüyorum. Bu işe gerçekren bişey katsalar olabişir fakat kutudan ziyade alete yönelseler daha iyi olabilir. En azından metalin et kalınlığı daha fazla olabilir ve daha pürüzsüz tasarlanıp yapılabilir. Kapşama başka bi boyut tabi fakat öncelik hissiyat ve ağırlık

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
[.Sakarya'lı.]
@akaysakarya Görüşüne saygım sonsuz komşum. Günümüz şartlarına bir bakalım tıraş kozmetik ürünleri pazarında kimler ayakda en çok tutulan tıraş firmasını hepimiz biliyoruz talebin en çok gördüğü fimada o durum buyken yuma üreticisi en iyi yumayı üretsede buna kim talep gösterir alışveriş merkezlerinde dahi adı olmayan sadece pazarlarda hırdavat dükkanlarında bulunabilen bir alet. Üstelik en iyisini üretip yüksek fiyatada satsan zarar edersin. eski yerli üretim kelebek tipi aletler bile günümüzde piyasada bile yok 2,3,kartuslu tıraş aletleri talepde patlama yapmışken YUMA yı en üst düzey tıraş aleti olarak piyasaya sürsen bile tutunamazsın batarsın kaplamaları flanda geçtim
Aslında şöyle olsa: Nasıl ki forum arıcılığıyla toplanılıp fırça vs. ürettiriliyor, forumda etkinlik babında harekete geçilse, Yuma Firması ile bağlantı kurulsa, hazırda almayı bekleyen şu kadar kişi var, aynı ölçülerde daha kaliteli malzemeden bir alet yapın dense, fiyat alınsa, belki firma yapmayı kabul edebilir.

Mesela derler ki; 50 TL' ye 200 tane yaparım. Biz de 42C' den farklı bir formdaki aleti yabancı forumlarda ve videolarla tanıtsak, dışarıdan da ilgi görse ne güzel olurdu.
(20/01/2020, Saat: 14:19)ibrahimbayram Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aslında şöyle olsa: Nasıl ki forum arıcılığıyla toplanılıp fırça vs. ürettiriliyor, forumda etkinlik babında harekete geçilse, Yuma Firması ile bağlantı kurulsa, hazırda almayı bekleyen şu kadar kişi var, aynı ölçülerde daha kaliteli malzemeden bir alet yapın dense, fiyat alınsa, belki firma yapmayı kabul edebilir.

Mesela derler ki; 50 TL' ye 200 tane yaparım. Biz de 42C' den farklı bir formdaki aleti yabancı forumlarda ve videolarla tanıtsak, dışarıdan da ilgi görse ne güzel olurdu.

Güzel fikir
Yuma tıraşını seven epey bir insan var özellikle konforunu öve öve bitiremeyenler mevcut.
(20/01/2020, Saat: 13:40)akaysakarya Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Pazarda tutunmadığı fikrini ben düşünmüyorum. Bu işe gerçekren bişey katsalar olabişir fakat kutudan ziyade alete yönelseler daha iyi olabilir. En azından metalin et kalınlığı daha fazla olabilir ve daha pürüzsüz tasarlanıp yapılabilir. Kapşama başka bi boyut tabi fakat öncelik hissiyat ve ağırlık

Metalin kalınlığı artırılsa Yuma, Yuma olmaktan çıkar komşum. İnce kafa tasarımının tıraşa etkisinin büyük olduğunu ve bu yüzden keyifli bir tıraşı olduğunu düşünüyorum.
(20/01/2020, Saat: 14:37)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Metalin kalınlığı artırılsa Yuma, Yuma olmaktan çıkar komşum. İnce kafa tasarımının tıraşa etkisinin büyük olduğunu ve bu yüzden keyifli bir tıraşı olduğunu düşünüyorum.
Peki aynı kalınlıkta ve farklı kaplamalarla daha şık tasarımlı yapılabilir mi? Yuma biraz hafif ağırlığını nasıl ayarlayaağız ki?

[.Sakarya'lı.]
(20/01/2020, Saat: 14:55)akaysakarya Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Peki aynı kalınlıkta ve farklı kaplamalarla daha şık tasarımlı yapılabilir mi? Yuma biraz hafif ağırlığını nasıl ayarlayaağız ki?

O kadar ince yapılı kafa olduğu için pirinç veya çelik olur mu bilemiyorum doğrusu. Sanki Yuma'da en ufak değişiklik işin büyüsünü bozacakmış gibi... Big Grin Galiba olduğu gibi kabullenmek gerekiyor. Adamlar yanlışlıkla acaip bir şey yapmışlar, tipinde meymenet yok ama işini çok güzel yapıyor Big Grin

Belki sap kısmının içine, kafaya yakın kısma birşeyler tıkıştırarak ağırlığı biraz artırılıp dengelenebilir. Gerçi hafifliğini bile kabullenmiş durumdayım şahsen. Yuma yerine "KURBAĞA PRENS" demek lazım Tongue
(20/01/2020, Saat: 22:46)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O kadar ince yapılı kafa olduğu için pirinç veya çelik olur mu bilemiyorum doğrusu. Sanki Yuma'da en ufak değişiklik işin büyüsünü bozacakmış gibi... Big Grin Galiba olduğu gibi kabullenmek gerekiyor. Adamlar yanlışlıkla acaip bir şey yapmışlar, tipinde meymenet yok ama işini çok güzel yapıyor Big Grin

Belki sap kısmının içine, kafaya yakın kısma birşeyler tıkıştırarak ağırlığı biraz artırılıp dengelenebilir. Gerçi hafifliğini bile kabullenmiş durumdayım şahsen. Yuma yerine "KURBAĞA PRENS" demek lazım
Ben içerisine kurşun dökmeyi düşünmüştüm zamanında neyse deneyelim bişey çıkar elbet

[.Sakarya'lı.]
Nedense rimeiye benzetemedim. Tek barını kırıp iki tarafını kullanıyorum daha iki kere tıraşını oldum ama gerçekten çok değişik bir alet, mükemmel. Keşke daha kaliteli olsa onu alsak ama bu seferde büyüsü bozulur diye korkuyorum. Slant kullanmadım belki onlar benziyordur.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  R41 Klonu Alınır mı? KCL41 7 4,340 30/06/2020, Saat: 15:58
Son Yorum: korgunv
  Ming Shi Shaver 2000s Futur Klonu Ayarlı Tıraş Aleti recklesstr 276 184,248 17/12/2019, Saat: 11:40
Son Yorum: Jaguar Paw
  YINTAL (Future klonu) ve klasik tıraşa merhaba Dragon 45 33,456 18/12/2017, Saat: 17:07
Son Yorum: asrin43
  NT. Vigour incelemesi - Futur klonu OnLyTNT 95 105,861 19/12/2016, Saat: 09:40
Son Yorum: LiuShang

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: