Yuma neyin klonu?
Wink 
Merhabalar üstadlarım.
Yuma kullanırken çok güzel tıraşlar elde ediyorum. Elimde r89 ve r41de var. Bilirsinizki r41 zaten çok agrasif bir alet ama ben günlük tıraş olan biriyim. R89la günlük tıraşta 2perdeden sonra bile kaldığı oluyor. Bu sorunu yumada hiç yaşamamıştım özellikle boyun bölgemde yatık sakal var ve onada yuma çözüm. Malesefki yuma çok kalitesiz bir alet ve ben onunla tıraş olurken keyfim kaçıyor.

Şimdi esas meseleye gelirsek yuma neyin klonudur? Orjinali olan aletle jilet açıklığı ve tıraş kalitesi birebir kopyamıdır? Yuma kadar güzel bir tıraşı hangi aletle elde edebilirim?
[.Sakarya'lı.]
(19/01/2020, Saat: 23:09)akaysakarya Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar üstadlarım.
Yuma kullanırken çok güzel tıraşlar elde ediyorum. Elimde r89 ve r41de var. Bilirsinizki r41 zaten çok agrasif bir alet ama ben günlük tıraş olan biriyim. R89la günlük tıraşta 2perdeden sonra bile kaldığı oluyor. Bu sorunu yumada hiç yaşamamıştım özellikle boyun bölgemde yatık sakal var ve onada yuma çözüm. Malesefki yuma çok kalitesiz bir alet ve ben onunla tıraş olurken keyfim kaçıyor.

Şimdi esas meseleye gelirsek yuma neyin klonudur? Orjinali olan aletle jilet açıklığı ve tıraş kalitesi birebir kopyamıdır? Yuma kadar güzel bir tıraşı hangi aletle elde edebilirim?

Tip olarak merkür 42c klonu ama tıraşları arasında en ufak benzerlik yok bana göre.
Komşumun dediği gibi komşum Smile Merkür 42 c şeklinde
merkur 1904 42c kopyası sanırım.Ama kesim tarzları birebir aynı mı bilmiyorum.Daha iyi bilenler yazar.

Yuma jileti biraz bükerek tutuyor.Düzgün jilet tutan bir yumanın seveni çoktur.

Perma sharp ve rapira pembe mavi siyah ile iyi uyum saglar.
Bunun cevabı yok. Güncel ve ulaşılabilen tüm aletleri kullandım neredeyse. Hiç biri Yuma hissiyatını vermiyor. Rimei'yi biraz yakın buldum sadece.
Şekil olarak Merkur 42C benzer olsa da tıraşı aynı değildir, sadece sap tasarımı kopyalanmıştır. Yuma'nın düzgün işçiliğe sahip olanını çıkarsalar başka alet kullanmam herhalde.
Bir ihtimal Gillette Tech kafa biraz agresifleştirilse Yuma'ya benzeyebilir diye düşünüyorum.
Yani bu aleti anca kendimiz yaparsak mı sahip olabilicez. Sanırım iş başa düştü
[.Sakarya'lı.]
@akaysakarya Komşum yumayı kullanan biri olarak düşüncem 1970 yılında merkur 1904 modelinin şeklen kopyalanmış halidir sapdaki elmas desen merkur 1904 le aynı fakat kesimleri çok farklı yumanın özelliği bir taraf mild bir taraf agresif olarak yapılmış asıl iki tarafın eşit olarak yapılması gerekirdi fakat mühendisi işi olduğu için pek umursanmadı gerek yok böyle piyasaya sürelim demişler. zaten yumayı koruma barıyla kullanan az sayıda vatandaşımız var çoğu koruma barsız kullanıyor piyasada tutulmasının nedeni hem ucuz hemde koruma barsız kullanabilir olması
(20/01/2020, Saat: 10:47)jegal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @akaysakarya Komşum yumayı kullanan biri olarak düşüncem 1970 yılında merkur 1904 modelinin şeklen kopyalanmış halidir sapdaki elmas desen merkur 1904 le aynı fakat kesimleri çok farklı yumanın özelliği bir taraf mild bir taraf agresif olarak yapılmış asıl iki tarafın eşit olarak yapılması gerekirdi fakat mühendisi işi olduğu için pek umursanmadı gerek yok böyle piyasaya sürelim demişler. zaten yumayı koruma barıyla kullanan az sayıda vatandaşımız var çoğu koruma barsız kullanıyor piyasada tutulmasının nedeni hem ucuz hemde koruma barsız kullanabilir olması
Koruma barıyla bile tam bir efsane olmuş gayet başarılı bir alet fiyat performanstan daha da iyi bir alet bizim orda 2tl

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
[.Sakarya'lı.]
Üstat Delikanlı Tıraş - Selman Bey' e aynı konuda danışmıştım Muhammet. Kendisi aynen şöyle demişti: "Benim deneyimlerime göre, de89, 34c tarzı aletler, yumanın agresif tıraşını vermiyor. Ben rimei tıraşını yumaya daha yakın buluyorum fakat rimei de çok kaliteli sayılmaz, bu durumda parker aletleri deneyebilirsiniz, de89 dan daha agresif bana göre." Üstada katılıyorum. Rimei tıraşı ile Yuma tıraşı çok yakın ama Yuma daha kusursuz (sinekkaydı) tıraş yapabiliyor. Progress' deki jiletine göre 3 ilâ 3,5 ayarı Yuma' ya benzetiyorum.
(20/01/2020, Saat: 12:22)ibrahimbayram Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstat Delikanlı Tıraş - Selman Bey' e aynı konuda danışmıştım Muhammet. Kendisi aynen şöyle demişti: "Benim deneyimlerime göre, de89, 34c tarzı aletler, yumanın agresif tıraşını vermiyor. Ben rimei tıraşını yumaya daha yakın buluyorum fakat rimei de çok kaliteli sayılmaz, bu durumda parker aletleri deneyebilirsiniz, de89 dan daha agresif bana göre." Üstada katılıyorum. Rimei tıraşı ile Yuma tıraşı çok yakın ama Yuma daha kusursuz (sinekkaydı) tıraş yapabiliyor. Progress' deki jiletine göre 3 ilâ 3,5 ayarı Yuma' ya benzetiyorum.
İbrahim abi kullandığım aletlerden rinmeiyi benzettim bende. Rimei beni memnun etmişti. Yuma daha kaliteli bir ürün çıkarsa aynı ayarda efsane olabilir. Bizmkiler bişeyi yapıyorlar ama o iş orda kalıyor malesef. Yuma firmasına toplanıpta yazsak olur mu acaba?

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
[.Sakarya'lı.]

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  R41 Klonu Alınır mı? KCL41 7 4,261 30/06/2020, Saat: 15:58
Son Yorum: korgunv
  Ming Shi Shaver 2000s Futur Klonu Ayarlı Tıraş Aleti recklesstr 276 183,140 17/12/2019, Saat: 11:40
Son Yorum: Jaguar Paw
  YINTAL (Future klonu) ve klasik tıraşa merhaba Dragon 45 33,185 18/12/2017, Saat: 17:07
Son Yorum: asrin43
  NT. Vigour incelemesi - Futur klonu OnLyTNT 95 105,676 19/12/2016, Saat: 09:40
Son Yorum: LiuShang

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: