Perma Sharp Süper Jilet
@Lorenzo Gayet kaliteli en azından benim kullandıklarım öyle çıktı. Hatta tam perma sharp tan bir kademe daha iyi diyebilirim.
@ustaci teşekkürler dostum. Aldıktan sonra biraz kafam karışmıştı açıkçası.. Satıcı iki jilet arasında çelik farkı olduğunu söyledi. Yarın ilk kez deneyeceğim.
Arkadaslar ben bu jileti eskiden kullanırdım ancak pek tatmin vermeyen bir jilet olduguna kanaat getirdigimden uzun sure kullanmadım ancak son 1 kac yildir arada denk geliyor kullaniyorum sanki başka bir bıçak gibi aşırı keskin. Acaba degiskenlik mi gösteriyor seriler arasi

Sent from my iPhone using Tapatalk
Perma sharp kadar seri farkı gösteren bir jilet oldugunu zannetmiyorum. Hatırlıyorum yaklasık 12-13 sene önce ws makina ile kullanmak icin eski kutu ( o zamanlar günceldi Smile ) plastik kutulardan alırdım onlarda da kutular arasında kalite farkı olurdu. Son aldıgım ustura icin olan yarım jilet olan da şimdiye kadar usturada kullandıgım en iyi jilet çıktı ancak sonraki kutu aynı kalite de olur mu bilmiyorum Smile
@ustaci hocam, usturada Perma yarım jiletleri kaç kez kullanıyorsunuz?
@msakalli bir kez kullanıyorum tıraştan sonra çıkarıp kağıdına sardıktan sonra atık kutusu ( şu andaki atık kutusu boş cella kutusu ) na koyuyorum.
(11/06/2016, Saat: 01:59)ustaci Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Perma sharp kadar seri farkı gösteren bir jilet oldugunu zannetmiyorum. Hatırlıyorum yaklasık 12-13 sene önce ws makina ile kullanmak icin eski kutu ( o zamanlar günceldi Smile ) plastik kutulardan alırdım onlarda da kutular arasında kalite farkı olurdu. Son aldıgım ustura icin olan yarım jilet olan da şimdiye kadar usturada kullandıgım en iyi jilet çıktı ancak sonraki kutu aynı kalite de olur mu bilmiyorum Smile
burada ve komşu başlık altında cevaben yazmış olduğumu hatırlıyorum.(belki de sizin yazdıklarınıza karşılık)
permasharp'ı beğenenler standardı sahtesine rast gelmedikçe değişmeyen gillette 7 o'clock sharp edge'i de beğeneceklerdir.
Meşhur gillette st.petersburg fabrikasında neler oluyorsa artık, bu hakkında konuştuklarımıza sebebiyet veriyor.

her şeye rağmen permasharp kıymeti bilinesice bir jilet, bunu da belirteyim. Zannedersem bizim sakal tipine de cidden uygun.

Bu arada hemen aşağıdaki onurçakmak' ın uyandırması üzerine;
jiletli ustura ile tek perde tıraş olduğumu belirteyim.
Perma-sharp keskinliği güzeldir gerçekten ama honlama kalitesini ben hiç beğenmiyorum. Sakalı iyi kesmesinin yanısıra cildi çok yıpratan bir yapısı var. Benzerini 7 o'clock sarı paket için de söyleyebilirim. Benimle aynı tecrübeyi edinen komşularımıza Gillette Silver Blue jiletini öneririm. Hem iyi keskin, hem de cilde dost. Tabi bu dost olduğu cilt yapısı benimkiyle benzer cilt yapısında olanlar için diyeyim.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
(11/06/2016, Saat: 02:28)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Perma-sharp keskinliği güzeldir gerçekten ama honlama kalitesini ben hiç beğenmiyorum. Sakalı iyi kesmesinin yanısıra cildi çok yıpratan bir yapısı var. Benzerini 7 o'clock sarı paket için de söyleyebilirim. Benimle aynı tecrübeyi edinen komşularımıza Gillette Silver Blue jiletini öneririm. Hem iyi keskin, hem de cilde dost. Tabi bu dost olduğu cilt yapısı benimkiyle benzer cilt yapısında olanlar için diyeyim.

7 o'clok sarı konfor olarak suanda benim sakal tipime gore en iyi diyebilecegim konumda keskinlik icin bir feather yada kai degil ama hersey keskinlik demek degil.

Sent from my iPhone using Tapatalk
(11/06/2016, Saat: 02:28)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Perma-sharp keskinliği güzeldir gerçekten ama honlama kalitesini ben hiç beğenmiyorum. Sakalı iyi kesmesinin yanısıra cildi çok yıpratan bir yapısı var. Benzerini 7 o'clock sarı paket için de söyleyebilirim. Benimle aynı tecrübeyi edinen komşularımıza Gillette Silver Blue jiletini öneririm. Hem iyi keskin, hem de cilde dost. Tabi bu dost olduğu cilt yapısı benimkiyle benzer cilt yapısında olanlar için diyeyim.

Şaşırdım, sarı Gillette için genel cilt uyumu yüksektir diye düşünüyorum.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,947 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Jilet Tavsiyesi Aedan 221 158,583 25/08/2023, Saat: 10:20
Son Yorum: sohayli
  Jilet satış sitesi hak. telemcii 2 1,279 24/07/2023, Saat: 23:38
Son Yorum: telemcii
  Jilet Stoku ne kadar olmalı? erdsde 59 32,590 31/05/2023, Saat: 17:20
Son Yorum: arandur
  BAİLİ BR-176 İçin jilet önerisi. Umut islam 3 857 28/05/2023, Saat: 22:01
Son Yorum: Mecanica
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,802 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 44,152 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 41,328 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  Derby extra jilet BigHillMe 366 383,795 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,742 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: