Eyüp Sabri Tuncer Tıraş Kolonyaları
Bugün bir markette linkte verdiğim Eyüp Sabri Tuncer marka kolonyalardan gördüm. 01'den 04'e kadar kokuları numaralandırmışlar. Şişe ve etiket tasarımları son derece güzel ve nostaljik. Çok beğendim. Kapaktan şöyle bir kokladım fena da kokmuyorlar sanki. Numarasını hatırlamadığım bir tanesi bayağı bi Davidoff Cool Water (veya Arko Tıraş Kolonyası) benzeri. Bu konu daha önce konuşulmamış ise özellikle Lord Sparhawk üstadın kolonyalar hakkındaki yorumlarını çok merak ediyorum. İnternet sitesinde kokuların notalarını da vermişler. Sanırım geleneksel tıraş daha fazla tercih edilmeye başladı ve firmalar da buna uygun nostaljik ürünler üretmeye başladı sanki. Nitekim Nivea'nın tıraş jelini de yarı yarıya ucuzlamış gördüm geçenlerde. Umarım bizim kullandığımız ürünler pahalanmaz bu furyada...

http://shop.eyupsabrituncer.com/tiras-kolonyasi
Ben tüm çeşitlerini aldım. Tıraş kolonyaları fena değil. Alkollü olmalarından dolayı yakma yapıyor ama sonrasında rahatlatması güzel. Kokuları biraz sentetik ve hafif kokular. Kesinlikle kötü değil ama özgün ve kalıcı kokular beklemeyin derim. Hoş ve hafif kokuyorlar bir iki saat tende kalıyorlar. Zaten bu fiyatlara çok kaliteli ürünleri üretmek zordur.

Ürünler plastik şişelerde ama dandik bir plastik değil. Çevirmeli kapak yerine aç-kapa tarzı kapak kullanımı şık olmuş. Etiketleri ise beni ilk cezbeden oldu. Her bir kolonya 200 ml. olduğu için uzun süre idare edilebilecek bir ürün. Yazın daha da keyifli olur kullanması.

Son olarak işe yarar ürünler ve denenbilir. Detaylı olarak incelemeleri kullandıkça ekleriz bu başlık altına.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Kimse yanlış anlamasın ama daha "halk işi" ürünler yapmışlar sanki. Şişe ambalaj tasarımı çok hoşuma gitti ama kapaklar çok ucuz görünüyor. Koku notalarını vermekle çok iyilik yapmışlar ama 6 liraya 250ml satacakların kolonyanın pek kaliteli olma ihtimali yok nitekim de kokusu sentetik demişsiniz. Ben de bundan şüpheleniyordum. Eyüp Sabri güzel bir çalışma yapmış ama hedeflemeyi yanlış yapmış. Bu tip klasik geleneksel tıaş ürünlerini bizim gibi biraz da snob, burnu büyümüş, onu bunu artık beğenmeyen, herşeyin kalitelisini isteyen tipler kullanıyor. Haliyle hiç birimiz gidip arkonun ucuz sentetik kokulu losyonlarını kullanmıyoruz, önümüzde milyon tane kaliteli seçenek var çünkü. Eyüp Sabri bu ürünleri bu fiyatla değil yüksek fiyatta kaliteli ürünler olarak sunsaydı ozaman hedef doğru olurdu. Yoksa arko losyonla memnun olan adam zaten ambalaja, geleneksel izlenime çok takmaz.

6 lira olmasaydı da 30-40 lira olsaydı ve 100ml olsaydı ama ne güzel kaliteli kolonya yapmışlar deseydik keşke. Ayrıca artık açık parfümeri ci gibi bilinen parfümlerin kokularının taklitlerini yapmaktan vazgeçmeli ve biz gelenekselcilerin evdiği aradığı kokulara yönelmeliler, sandalağacı, lavanta, badem, defne romu, misket limonu gibi. Bu konuda paşabahçeyi seviyorum. Güzel kalite, iyi esans, iyi fiyat, iyi şişe. Eyüp sabri paşabahçeyi örnek almalı. Daha denemedim bile ama fiyatına ve yukarıdaki yoruma baktığımda ambalajı dışında beni çeken bir yanını görmedim.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(19/12/2014, Saat: 17:32)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kimse yanlış anlamasın ama daha "halk işi" ürünler yapmışlar sanki. Şişe ambalaj tasarımı çok hoşuma gitti ama kapaklar çok ucuz görünüyor. Koku notalarını vermekle çok iyilik yapmışlar ama 6 liraya 250ml satacakların kolonyanın pek kaliteli olma ihtimali yok nitekim de kokusu sentetik demişsiniz. Ben de bundan şüpheleniyordum. Eyüp Sabri güzel bir çalışma yapmış ama hedeflemeyi yanlış yapmış. Bu tip klasik geleneksel tıaş ürünlerini bizim gibi biraz da snob, burnu büyümüş, onu bunu artık beğenmeyen, herşeyin kalitelisini isteyen tipler kullanıyor. Haliyle hiç birimiz gidip arkonun ucuz sentetik kokulu losyonlarını kullanmıyoruz, önümüzde milyon tane kaliteli seçenek var çünkü. Eyüp Sabri bu ürünleri bu fiyatla değil yüksek fiyatta kaliteli ürünler olarak sunsaydı ozaman hedef doğru olurdu. Yoksa arko losyonla memnun olan adam zaten ambalaja, geleneksel izlenime çok takmaz.

6 lira olmasaydı da 30-40 lira olsaydı ve 100ml olsaydı ama ne güzel kaliteli kolonya yapmışlar deseydik keşke. Ayrıca artık açık parfümeri ci gibi bilinen parfümlerin kokularının taklitlerini yapmaktan vazgeçmeli ve biz gelenekselcilerin evdiği aradığı kokulara yönelmeliler, sandalağacı, lavanta, badem, defne romu, misket limonu gibi. Bu konuda paşabahçeyi seviyorum. Güzel kalite, iyi esans, iyi fiyat, iyi şişe. Eyüp sabri paşabahçeyi örnek almalı. Daha denemedim bile ama fiyatına ve yukarıdaki yoruma baktığımda ambalajı dışında beni çeken bir yanını görmedim.
yüzde yüz katılıyorum üstad.
eminim ki kokuları piyasadaki tıraş kolonyası kokuları ile aynıdır.
Ama Est nin edc kategorinde 20 lira civarına sattığı kolonyaları da normal kolonyalarından farklı değil. Sanırım yeni kaliteli ürün geliştirme konusunda pek becerikli değiller, O nedenle fiyata oynuyorlar.
Bahsettiğim ürünler bunlar. Biraz daha dikkatlice kokladım ve elime bir miktar döktüm hepsinden, öldürücü derecede sentetik maalesef. Ambalaj güzel içerik kötü. Lord üstadın yorumlarına katılmamak ne mümkün....

2rw48qq.jpg
Eğer hedef kitleleri biz isek belki buradaki yorumları dikkate alarak ürünü geliştirme/değiştirme yoluna gidebilirler. Biz eyüp sabriden arko losyon değil, acqua di parma kalitesinde tıraş kolonyaları bekleriz. Ha yok eğer bu şekilde üretime devam edeceklerse, o güzelim şişe tasarımlarını boşuna yapmışlar, çünkü kokular bu halleriyle geleneksel tıraş sever kişilere çekici gelmeyecektir. Kutusu güzel görünüp denemelik alınan ve pişman olunup bir daha hiç alınmayan ürünlerden biri olur. En azından paşabahçe kalitesi yakalanmalı. Yıllardır kolonya üreten bu firmalar neden bu şekilde alt kalite yollarında yürüyorlar, neden hiç kendilerini aşıp dünya çapında kaliteli ürünler yapma hevesine girmiyorlar anlamak mümkün değil.

Bir Alt Innsbruck, bir Acqua di Parma, bir Musgo Real deyince bütün dünyada tıraşseverler biliyor, 70 milyonluk ülkenin neden böyle bir markası çıkamıyor da elin fransız firması gelip ülkemde "lüks" kolonya satabiliyor? Üstelik ne paşabahçe, ne arko, ne eyüp sabri 3-5 yıllık yeni yetme firmalar değiller. Tecrübe var, sermaye var, ama araştırma ya da heves yok...
Çünkü @Lord Sparhawk bizim ülkede her iş afedersiniz ucuyla yapılır, herşey böyle malesef. Ortadoğuluyuz içimize işlemiş.
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
(24/12/2014, Saat: 15:59)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çünkü @Lord Sparhawk bizim ülkede her iş afedersiniz ucuyla yapılır, herşey böyle malesef. Ortadoğuluyuz içimize işlemiş.

malesef, hele bunun ustune araplasma da baslamis
p.s. bu arada Israil de bir ortadogu ulkesi, ama adamlardaki kalite anlayisini tum bolge kendine numune olarak gormeli. Yiyecek, icecekten ta teknolojiye kadar. demek problem cografyada degil
Numune göndermek demişken
Numune göndermeyi nasıl es geçer bana firma Big Grin

Toputopu 4 çeşit kolonya Smile

Çok teessüf ederim eyüp sabri tuncer!
Bugün kendilerine konunun başındaki fikirlerimi içeren tarzda bir mail atmış ve hedef kitle olarak bizlerden bahsederek, bu başlıktaki yorumlara göz atmalarını istemiştim. Şöyle bir dönüş oldu.

"Öncelikle markamıza ve ürünlerimize göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkürlerimizi sunarız.
Eyüp Sabri Tuncer, 91 yıldır siz değerli tüketicilerimizin destekleri sayesinde, ülkenin değişen beğeni ve zevkleri ışığında, kaliteden ödün vermeden üretimine devam etmektedir. Eyüp Sabri Tuncer Tıraş Kolonyası ürün grubumuz son derece doğal bitkisel ekstratların yanı sıra B grubu vitaminlerinden d-pantenol (provitamin B5) içermekte ve bu içeriğiyle oluşan su tutucu özelliği ile cilde nem sağlayarak güzel ve yumuşak bir görüntü oluşturmaktadır. Ciltte oluşan kırışık ve çatlakların giderilmesine de yardımcı olan bu özel formül , antioksidanlar ile zenginleştirilmiş ve cilde canlılık kazandıran bir sunum elde edilmiştir. Alanında uzman ekibimiz tarafından seçilen 4 farklı koku alternatifi bulunan ürünlerimizin her bir koku çeşidi titizlikle belirlenmiş ve siz değerli müşterilerimizin beğenisine sunulmuştur. "

Yani aynı tas aynı hamam, biz boşuna bizim markamız şöyle olsa, böyle olsa diye hayıflanıyoruz. Kalitesi belli ithal markaya devam ederim, en azından adam emeğinin karşılığını almış olur. Sonra kimse ağlamasın herkes ithal alıyor bilmem ne diye. Yukarıdaki açıklamayı bilmeyen biri gibi okusam; mail eyüp sabriden değil de, Creed'den falan geliyor zannederim. Kaliteden ödün vermeden, son derece doğla bitkisel ekstraktlar, alanında uzman ekip falan...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş Tahrişlerinin Tedavisi error... 84 124,958 17/01/2023, Saat: 12:24
Son Yorum: Shavettin
  Arko tiras kolonyalarinin kokulari nikitherat 15 13,186 29/05/2021, Saat: 14:45
Son Yorum: Laylaylom
  Tıraş sonrası kaşıntı Bruker 37 50,667 17/03/2021, Saat: 17:54
Son Yorum: Serjames
  Tıraş Sonrası Kolonya/AS + Balsam Kullanımı ynspektas 35 32,903 05/02/2021, Saat: 02:13
Son Yorum: iamcagri
  Rebul Kolonyaları yarhasan 172 247,082 31/01/2021, Saat: 15:31
Son Yorum: mennan
  Marmara tıraş kolonyası Arko sabun kokulu mennan 15 6,363 25/01/2021, Saat: 19:26
Son Yorum: Ricochet
  Pomellos Kolonyaları MetsGo 52 22,652 17/12/2020, Saat: 19:30
Son Yorum: sohayli
  Tıraş Harici Balsam Kullanmak aerials 7 5,144 07/10/2020, Saat: 00:36
Son Yorum: marv
  NANO ABSOLUTE TIRAŞ SONRASI KREM KOLONYA marv 5 3,202 02/10/2020, Saat: 16:36
Son Yorum: mustbe
  Proraso tiras sonrasi balm - yulaf ve yesil cay Saltuk 26 20,715 10/09/2020, Saat: 23:22
Son Yorum: marv

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: