Günün Tıraşı (SOTD)
e62f3c75d00666ceacaf579f1cf025c9.jpg
Teşekkür ederim ooppss hocam..usturayı beceremem,doğrarım kendimi Smile birkaç kez daha deneyeceğim olmazsa permatiğe dönüş yapacağım..Traşımı DE ile olayım burun altı ve favoriler için de permatik bulundurayım diyeceğim ama o zaman da DE nin anlamı kalmayacak..Valla siz nasıl beceriyorsunuz bilmiyorum ben çok uğraşsam da alamadım burun altını..Forumdakilerin çoğu bıyıklı da o yüzden mi bu sorunu yaşamıyorlar acaba Tongue Hiç bu sorunu dile getiren olmamış yada ben farketmedim.
(10/12/2014, Saat: 05:53)asymptote Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben söylemiştim ama.. Smile

Smile R41 önermiştiniz hocam..Aletin keskinliğinde sorunum yok burun altı ve favoriler zorluyor beni..Önünde koruma barı olduğu sürece R41 de de aynı sorun yaşanmazmıydı?
Merhaba burun altını düz geçtiğinde alınmayan kıllar, çapraz geçerken rahat alınır diye düşünüyorum. Cool Favori için ise koruma barını favorine yapıştır sonra açıyı ayarla ve indir, bilmem anlatabildim mi ? Smile

(10/12/2014, Saat: 01:59)efdu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba arkadaşlar,
Biraz önce Brenda Lee/All Aalone Am I şarkısı eşliğinde geleneksel ilk traşımı oldum Smile Tabac traş sabunu,progress alet,simpson berkeley 46 fırça,zaza şap ve l'occitane cade after shave...
Progress biraz kaba bir alet..sanırım tüm DE aletler öyle..manevra kabiliyeti az..Burnumun altındaki kılları yine alamadım..Ayarını 5 e aldım,farkına varmadan biraz bastırınca da küçük bir kanama oldu..Daha önce yaptığım gibi permatiğin koruma barını kırarak burnumun altını traş edebildim..Gerek favorilerin kısaltılması ve inceltilmesinde gerekse burun altı kıllarının alımında bu aletlerle traş zor oluyor..Kartuşlularda da aynı sorunu yaşadığım için permatiğin koruma barını kırarak traş oluyordum..
Geleneksel traş seramonisi kendini iyi hissettiriyor..Traş sabunu harika..fırça gerçekten güzel..after shave etkili..ama DE aletler galiba bana göre değil..
Benim yaşadığım zorlukları yaşayanlar oldumu acaba?
(10/12/2014, Saat: 01:59)efdu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba arkadaşlar,
Biraz önce Brenda Lee/All Aalone Am I şarkısı eşliğinde geleneksel ilk traşımı oldum Smile Tabac traş sabunu,progress alet,simpson berkeley 46 fırça,zaza şap ve l'occitane cade after shave...
Progress biraz kaba bir alet..sanırım tüm DE aletler öyle..manevra kabiliyeti az..Burnumun altındaki kılları yine alamadım..Ayarını 5 e aldım,farkına varmadan biraz bastırınca da küçük bir kanama oldu..Daha önce yaptığım gibi permatiğin koruma barını kırarak burnumun altını traş edebildim..Gerek favorilerin kısaltılması ve inceltilmesinde gerekse burun altı kıllarının alımında bu aletlerle traş zor oluyor..Kartuşlularda da aynı sorunu yaşadığım için permatiğin koruma barını kırarak traş oluyordum..
Geleneksel traş seramonisi kendini iyi hissettiriyor..Traş sabunu harika..fırça gerçekten güzel..after shave etkili..ama DE aletler galiba bana göre değil..
Benim yaşadığım zorlukları yaşayanlar oldumu acaba?

Ben DE89 ile favorileri çok kolay şekillendirebiliyorum. Hatta daha bile kolay oluyor diğer yöntemlerden. Sorun sadece bıyık bölgesi ise bıyık bölgesini progress ile rahatça XTG alabilmeniz lazım. O da olmadı jiletli ustura candır. Ufak rötuşlar yapabilirsiniz. Korkmayın kendinizi kesmeniz çok da kolay değil. Hele ki sadece bıyık bölgesi için kullanılacaksa. Ha baktınız DE size göre değil forumda uygun fiyatlı progress bekleyen çok kişi var. Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
S.Hawking den sonraki en faydalı insan.Tüm blogların üstadı Mantic abiniz gösteriyor Smile

(10/12/2014, Saat: 03:52)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıhhatler olsun.
Bazı DE aletler progress ten biraz daha kibar olmakla birlikte hiçbiri kırık permatik kadar burun altı ve favorilerde etkili olamaz malesef.
Şahsen biraz uğraşarak da olsa DE aletle halledebiliyorum ama sizin istediğiniz kadar manevra yeteneği yüksek olması mümkün değil.
size jiletli ustura yolu yörünüyor gibi Smile
mantic abi baltayla da alsa olur o suratı Smile
(10/12/2014, Saat: 11:56)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben DE89 ile favorileri çok kolay şekillendirebiliyorum. Hatta daha bile kolay oluyor diğer yöntemlerden. Sorun sadece bıyık bölgesi ise bıyık bölgesini progress ile rahatça XTG alabilmeniz lazım. O da olmadı jiletli ustura candır. Ufak rötuşlar yapabilirsiniz. Korkmayın kendinizi kesmeniz çok da kolay değil. Hele ki sadece bıyık bölgesi için kullanılacaksa. Ha baktınız DE size göre değil forumda uygun fiyatlı progress bekleyen çok kişi var. Smile

Valla her türlü denedim cihankeskin hocam,olmadı Smile Zaten kartuşlu kullanmamamın, permatiğin koruma barını kırmanın sebeplerinden biri de buydu..Favoriler için de sorun şu ki bu tip aletlerle favoriyi keseceğiniz yeri ya da incelteceğiniz alanı göremiyorsunuz..Sadece biraz his biraz da tahminle yürütüyorsunuz kesme işlemini..Ama ucu kırık permatik ya da ustura ile görüyorsunuz ve ona göre davranıyorsunuz..Birkaç kez kullanımdan sonra yine beceremezsem progress hatıra olarak kalıcak benim için Smile
(10/12/2014, Saat: 01:30)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 2vcjmti.jpg

Of of of... Sabunu bekletiyorum aylardır, bir kere bile tıraş olmadım kolonyası ile beraber takım yapmak için. Yok böyle bir sabun, yok böyle bir kolonya. Kamyonla alasım var. Tabac hikayeymiş Big Grin. Bitecek korkusuyla kullanmaya kıyamam artık Sleepy

Aftershaveini ve şimdilerde üretilmediği için sabununun performansını ve kokusunu merak ettiğim ürün Sir Irisch Moos. Keşke İmpa Ticaret'te olsa Tabac'tan sonra ilk deneyeceğim ürün olur herhalde
(10/12/2014, Saat: 12:27)ooppss Adlı Kullanıcıdan Alıntı: mantic abi baltayla da alsa olur o suratı Smile

Balta ?

zagor-kapak-01.jpg

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 291,580 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,434 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,200 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,280 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,561 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,767 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,211 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,026 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,235 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: