Günün Tıraşı (SOTD)
ER 1912
GEM PTFE(8)
FS pur-tech
tabac
sir irisch moos as

2 perde (WTG-ATG) yumuşak tahrişsiz bir tıraş oldu
(17/09/2014, Saat: 09:51)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @nacho_grande sıhhatler olsun komşum. Daha keyifli tıraşlar dilerim.

Teşekkür ederim. İnşallah ilerde teknikleri öğrenip, doğru uyguladıkça, çok daha keyifli hal alacak. Bu arada ben de 2 tane Synergy siparişi verdim (Gondolier ve Beach), gerçi elime ulaşması 2-3 ayı bulaca.

(17/09/2014, Saat: 10:03)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıhhatler olsun.

Scuttle' ın kırılan kısmı tuzla buz olmadıysa şimdi tam hatırlayamadığım bir yapıştırıcı var onunla yapıştırabilirsiniz. Çivisiz çivi gibi bir şey yazıyordu üstünde (Pattex ya da 404 ürünü sanırım). Kırılan bu tip bir malzemeyi yapıştırdık son derece sağlam tuttu.

Parat ne kadar saldırgan, yeşil 7 o'clock ile ne kadar uyumlu bilemiyorum. O yüzden yorum yapmak zor ama özel günler dışında sinek kaydı tıraş olmak için yüzünüzü zorlamayın.

Floid gerçekten harika, benim de en sevdiğim tıraş sonrası ürün.

Teşekkür ederim. Kırılan kısım maalesef tuz buz oldu Smile Parat yumuşak bir makine diye biliyorum, ayarı da yok zaten. Jiletleri ise henüz hiç tanımıyorum. Bu ilk diye deneme amaçlı biraz şansımı zorladım ama takip eden tıraşlarımı daha yumuşak tutacağım. Benim sakalım bayağı sert ve uygun jileti bulmam lazım. Elimdekiler arasında en çok tercih edileni 7 o'clock diye onu seçtim ama sanıyorum bu çok tekrarlı ilk tıraşımda jilet komple bitti. Ele gelen bir çok yerin üstünden 6-7 kere geçmeme rağmen bazı noktalar hala hafif hışırdıyor. Jiletle üstünden tekrar tekrar geçerken de hışırdıyor, ama almıyor nedense. Belki biraz agresif bir ayar ya da jilet mi lazım dersiniz?
@nacho_grande sıhhatler olsun. Gilette sarı dan memnun olmayan tek siz değilsiniz. Zorlamak yerine başka jilet deneyin bence. Ben r89 da en çok polsilver ve eski üretim permasharp progress te ise personna blue daha çok beğeniyorum. Deneme şansınız olursa bunları bir deneyin derim
(17/09/2014, Saat: 14:02)nacho_grande Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederim. Kırılan kısım maalesef tuz buz oldu Smile Parat yumuşak bir makine diye biliyorum, ayarı da yok zaten. Jiletleri ise henüz hiç tanımıyorum. Bu ilk diye deneme amaçlı biraz şansımı zorladım ama takip eden tıraşlarımı daha yumuşak tutacağım. Benim sakalım bayağı sert ve uygun jileti bulmam lazım. Elimdekiler arasında en çok tercih edileni 7 o'clock diye onu seçtim ama sanıyorum bu çok tekrarlı ilk tıraşımda jilet komple bitti. Ele gelen bir çok yerin üstünden 6-7 kere geçmeme rağmen bazı noktalar hala hafif hışırdıyor. Jiletle üstünden tekrar tekrar geçerken de hışırdıyor, ama almıyor nedense. Belki biraz agresif bir ayar ya da jilet mi lazım dersiniz?

Aynı bölgeden bu kadar çok geçmek cidinizi yorar en fazla 3 perde ve her perdede tek geçiş tavsiye ederim. Belki en son bir kaç düzeltme için bölgesel çalışabilirsiniz. Aksi halde çok tahriş yaşarsınız diye düşünüyorum.

Bu arada Gillette 7 O'clock serisi genel olarak üst sınıf keskin jiletlerdendir. Sorun DE aletinizin mild olması ise bilemiyorum Parat kullanmadım ama siyah ve sert sakallı biri olarak EJ89(mild-orta)+Gillette 7 ile 3 perdede sinek kaydı olunabildiğini söyleyebilirim.

Özetle cildi doğru şekilde gerdirme ve doğru açıyı bulma yakın tıraşta çok önemli etkenler. Zamanla bu iki şeyi halledince daha iyi sonuçlar alacaksınız.
Keyifli tıraşlar tekrar.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Komşularım, çok teşekkür ederim. Yavaş yavaş öğreneceğim artık. Smile
56d093d2783cbc7836479fd53d6bfa34.jpg

günün tıraşı ve benim tıraş oldugumda bir cocuga dönüşmem Smile))

-Fatip makine
-Personna jilet
-Taylor of old bond street lavanta
-Arko domuz firca
-Watsons forest fresh aftershave lotion
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
Sıhhatler olsun üstadım
@zorba58 üstat bıyıkları bugün mü kestiniz? Radikal bir tıraş olmuş. Sihhatler olsun.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(17/09/2014, Saat: 22:41)rewolwer_ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıhhatler olsun üstadım

Sağolun teşekkürler rewolwer

(17/09/2014, Saat: 22:55)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @zorba58 üstat bıyıkları bugün mü kestiniz? Radikal bir tıraş olmuş. Sihhatler olsun.

Siz de sağolun Chinaski. Evet bugün tıraş olduktan hemen önce ve hemen sonrası Smile
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
Sıhhatler olsun @zorba58 üstad. Tıraş çok zevkliydi galiba, sakallarla durmayıp bıyıklara da dalmışsın Smile
www.BarbarosRazors.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 292,699 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,570 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,289 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,817 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,730 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,949 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,485 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,063 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,241 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: