Günün Tıraşı (SOTD)
(16/09/2014, Saat: 17:09)inceptum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kendi adıma,aksi birşey yazmadığım sürece kullandığım herşeyden memnun kaldığımı farz edebilirsiniz.Resimde tek ismi üzerinde yazmayan mühle r41 sanırım,onu da herkes biliyor.Sabun Mike's Natural soaps,zaten forumdaki incelemesi bana ait.Aubrey pure aloe vera adı gibi saf aloe vera.İlaç gibi kokuyor ama güzel,nemi iyi tutuyor,ben severim.

Jilet İngiliz yapımı Nacet,oldukça keskin ancak ısırgan kaba da bir jilet,sakalı çekiştiriyor,piyasada toplu halde satılmadığı için pek de anlatmaya gerek yok,maksat farklı jilet denemekti.

Bir de yine kendi adıma konuşayım nispeten eski üye olduğum için,eskisi gibi heyecanla yazmıyorum ben şahsen,biraz spor olsun diye,ortama biz de bir renk katalım diye sadece.O yüzden tek tek yazmaya üşendiğim oluyor doğrudur.

İhtilaf hoca da olmasa zaten forumu sürükleyen eski üye kalmadı.İzliyoruz,takipteyiz...Smile

Smile

inceptum Hocam,
Chubby AKA kırık toraman mı ?

not: R41 güzel temiz tıraş verir merak eden yeni arkadaşlar biraz daha mild aletleri kullanmaları ve tecrübe edinmeleri tavsiye edilir Idea
41 için acele etmeyin
Cool
Hocam doğal sabunlara-kremlere 3 tane toraman parası verdiniz.
''Parabenli olsun bir sıfır az olsun''
Zaten bugün biraz züğürt sotd olmuş Big Grin
Nerde Rooneyler MDC sabunlar Angel
d38e5874b5ccbeb1c57cb033dbd4b9f5.jpg

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi
Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
Ben sana mecburum bilemezsin
İçimi seninle ısıtıyorum.
Progress 500
Gillette Goal
Omega 10029
Valobra
Köpürtme kasem
Şap
Old Spice Klasik

Gillette Goal çok kaba bir jilet. Keskinliği orta, konfor düşük. Boyunda ters çıkan bölgede başarısız oldu. Öte yandan oldukça yakın bir tıraş verdi. Fakat f/p yerlerde.

Omega 10029 diğer domuz fırçalarla beraber düzenli köpürtme yapılması sonucu iyice yumuşadı. Valobra' nın kokusu uçtu gitti ama güzel sabun. Omega ile çok kolay yükleyip çok harika köpük yaptım.

Old Spice' ı her ne kadar ağır bulsam da kokusu oturunca insanı rahatlatıyor.
Haydi hayırlı tıraşlar...
4eda53dd54ff6a1639901d90c26dc417.jpg
www.BarbarosRazors.com

7e9937f0375216b6bbef8a031fe2952d.jpg

Daha ilk tıraşımda scuttle' ın ucunu kırdım.

Ama olsun, 5 gündür beklettiğim sakalla bile benim için şahane bir tıraş deneyimi oldu. Önce duş alırken fırça ve Parat'ı sıcak suda beklettim. Sonrasında önce sakalı %100 saf zeytinyağı sabunuyla yumuşattım. Köpük için TOOBS lavanta krem, jilet olarak da Gillette 7 o'clock kullandım. Sırasıyla; WTG/XTG/XTG bölgesel/ATG/ATG bölgesel. Evet, ufak tefek noktasal kanamalar ve boyun bölgemde hafif kızarıklık oldu . Fakat, ben 24 yıldır tıraş oluyorum; hayatımda ne 2 perde tıraş oldum, ne de ATG tekniğini kullandım. Hep bir seferde temiz almaya çalıştım. Zaten kartuşlu ile bu kadar perde yapsam şimdi bunları acil servisten yazıyor olurdum.

Tıraş sonrasında Floid Mentolado AS sürdüm. İlk anda biraz yaktı ama sonra içindeki mentol öyle güzel ferahlattı ki, anlatamam. Ben balsam dışında AS kullanmam, o da ara sıra, ama Floid' i gerçekten çok beğendim.

Darısı usturamı kullanacağım günlere. Eski bir ustura olduğundan, ağzını elden geçirmek için kotikül ve kayış siparişimin gelmesini bekliyorum.

Buraya kadar okuma nezaketi gösteren komşularım için, ilk geleneksel tıraşımın öncesi ve sonrası:

e8fb77e6dd68fae462ca0411f6a58dc0.jpg

c7f09a2f8afbb1337457545946356ad6.jpg
!!! Rockabilly Forever !!!
@nacho_grande sıhhatler olsun komşum. Daha keyifli tıraşlar dilerim.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Sıhhatler olsun.

Scuttle' ın kırılan kısmı tuzla buz olmadıysa şimdi tam hatırlayamadığım bir yapıştırıcı var onunla yapıştırabilirsiniz. Çivisiz çivi gibi bir şey yazıyordu üstünde (Pattex ya da 404 ürünü sanırım). Kırılan bu tip bir malzemeyi yapıştırdık son derece sağlam tuttu.

Parat ne kadar saldırgan, yeşil 7 o'clock ile ne kadar uyumlu bilemiyorum. O yüzden yorum yapmak zor ama özel günler dışında sinek kaydı tıraş olmak için yüzünüzü zorlamayın.

Floid gerçekten harika, benim de en sevdiğim tıraş sonrası ürün.
Haydi hayırlı tıraşlar...
  • Synergy 'Cavendish' Sabun
  • Omega 80005 pure bristle fırça
  • Puma NO:32 9/16 ustura
  • Nivea Anti-Irritation AS Balzam
How to Grow A Moustache' in Synergy sabunu bitkisel olmasına rağmen çok hızlı ve dolgun köpük yapıyor. Köpük kıvamı, koruyucluğu, kayganlaştırıcılığı çok iyi. Tıraş sonrası nemlendirme iyi. Cavendish güçlü bir koku olduğu için epey kalıcı.
Omega 80005 fırçamı bir süredir kullanmıyordum boynu bükük kalmasın diye bugün onu kullandım. Uçları iyice yumuşacık artık ama gerginliğini koruma çabasına hayranım.
Nivea AI biraz yağlı bir balzam, performansı diğer Nivea ve Gillette ürünlerinden az biraz daha yukarıda ama çok büyük bir fark yok.
erctw9.jpg
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Kendi kendine Saç Tıraşı Yapan Var mı ? Hasan Ali 533 292,481 18/09/2022, Saat: 21:29
Son Yorum: Can Çelik
  Devlet Memurlarının Günlük Sakal Tıraşı Olma Zorunluluğu Kaldırıldı mecelik60 13 5,518 08/09/2022, Saat: 11:08
Son Yorum: sudüşleri
  Geleneksel Tıraşı Seçen Kaç Kişi Varız ? Naci Erdem 14 16,281 01/05/2021, Saat: 19:22
Son Yorum: Ömer t. Katı
  En son ne zaman berberde sakal tıraşı oldunuz? linguist 174 178,677 09/07/2020, Saat: 23:32
Son Yorum: ati19
  Yakın Çevreye Geleneksel Tıraşı Anlatma Sorunsalı Ferat 37 14,680 29/06/2020, Saat: 02:30
Son Yorum: Naci Erdem
  Oglumun ilk tirasi korgunv 37 41,937 13/04/2020, Saat: 00:55
Son Yorum: kral arthur
  Bayram tıraşı ekipmanlarimiz Eskiuyebyr 90 94,452 04/06/2019, Saat: 22:48
Son Yorum: yunusso
  Ters çıkan sakal tıraşı tavsiye Timuçin 9 8,061 25/02/2019, Saat: 12:18
Son Yorum: Timuçin
  Pazar Tıraşı biberbey 3 5,241 18/04/2018, Saat: 12:11
Son Yorum: DenizKSK

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: