Edwin Jagger DE89
Aslında Big-Roc diye bir makine aldım ve Derby Extra ile bir kez tıraş olmayı denedim. Yüzüm 6 yerden kesildi.. Aleti de fazla bastırmamıştım halbuki. Bunun sebebini ürünün kalitesizliğine bağlıyorum. Çünkü aletin bir tarafı diğer tarafına göre daha geniş. (Dikkatli bakınca gördüm) Ve sanırım sağdan sola dogru hafif bir yamukluk var. Ayrıca aletin kapağıda zor açılıyor. Makine yağıyla yağlamayı denedim pek işe yaramadı. Bu deneyimden sonra ucuz makinelerden korkmaya başladım. Wilkinson makineyi nette gördüm belki iyi tıraş ediyordur ama dizaynı işçiliği hiç hoşuma gitmedi. Simsiyah plastik bir makine. Öbürleri ne kadar güvenilir şıkbay yuma falan bilmem. Düzgün olanını bulana kadar belki 10 kutu alet açıp tek tek bakmam gerekir..

tradionalshaving co.uk'e baktım temin için ama stokta yok görünüyor. Nkdman denen yerden sipariş vereceğim.

Bu aspirin olayını bir deneyeyim.

Bu arada resimler için teşekkürler.

Saygılar.

Wilkinson'ı bence düşünün. Geleneksel tıraşa başlayacak biri için ilk makine olarak harika bir alet. Yaklaşık 4 ay kullandım. Dışı plastik ve hafif gibi bir izlenim bırakıyor ama kesinlikle öyle değil. Ağır bir alet (Türkiye'de satılan diğer ucuz markalara göre) ve çok yakın olmasa da rahat bir tıraş sunuyor. İlk kez başlayacaksanız kesinlikle önerilebilecek bir makine diyebilirim. Ben oldukça memnun kaldım.

Az önce Edwin Jagger DE89 (Düz model lined olmayanı) sipariş ettim. Royal Mail ile gelecek bakalım. Eğer kullanma konusunda sıkıntı çekersem Wilkinson Classic alırım alışana kadar onunla tıraş olurum ama bu elimde bulunsun. Tasarımı ve parlak işçiliği çok hoşuma gitti.
(06/10/2011, Saat: 19:37)Nihil79 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Az önce Edwin Jagger DE89 (Düz model lined olmayanı) sipariş ettim. Royal Mail ile gelecek bakalım. Eğer kullanma konusunda sıkıntı çekersem Wilkinson Classic alırım alışana kadar onunla tıraş olurum ama bu elimde bulunsun. Tasarımı ve parlak işçiliği çok hoşuma gitti.

Sipariş verdiğiniz makine benim Wilkinson'dan sonra aldığım makine. Wilkinson'dan sonra çok daha ağır ve çok daha kaliteli bir alet. Aynı zamanda Wilkinson'a nazaran biraz daha agresif bir makine. Özellikle çene altı ve boyunda Wilkinson ile yakalayamadığım pürüzsüzlüğü EJ ile yakalayabildim. Ben de lordumuzun tavsiyesi üzerine bu makineyi almıştım ve oldukça da memnun kaldım. İyi bir seçim yapmışsınız.
+1
(06/10/2011, Saat: 19:44)piankhy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sipariş verdiğiniz makine benim Wilkinson'dan sonra aldığım makine. Wilkinson'dan sonra çok daha ağır ve çok daha kaliteli bir alet. Aynı zamanda Wilkinson'a nazaran biraz daha agresif bir makine. Özellikle çene altı ve boyunda Wilkinson ile yakalayamadığım pürüzsüzlüğü EJ ile yakalayabildim. Ben de lordumuzun tavsiyesi üzerine bu makineyi almıştım ve oldukça da memnun kaldım. İyi bir seçim yapmışsınız.
EJ DE89 hakketten mükemmel bir makine. Lordun ısrarlarından sonra Futurun yanında bunu da almıştım. Şimdi Lordun demek istediğini çok daha iyi anlıyorum. günlük kullanıma çok daha uygun bir makine DE89. Futur da gerçekten çok başarılı ama, DE89 a göre çok hantal ve ağır kalıyor. DE89 yi Futur a göre çok daha fazla kullandığım kesin.
wallahi ben temizliği ne kadar gıcık olsa da futurdan vazgeçemiyorum. alırken ben EJ favori makinem olur sanıyordum ama tahmin ettiğim gibi olmadı Smile
tabi featherla da EJ bi farklı oluyormuş gerçekten de.
Saygılarımla
Bende EJ89 düz olanından aldım.Bence Feather yada Permasharp kullansamda,birbirine yakın sonuçlar alıyorum.İşçiliği hakikaten mükemmel.Birde tıraştan sonra Kromu temizlemek zorunda kalmasam daha ıyı olacak.Makınayı herzaman parlak görmek istediğimden boyle bir soruna sahibim.FS 24 mm fırçamda oldukça başarılı.Özgün'e parfumler konusundaki doğru ve kaliteli yorumlarından sonra,tıraş konusundaki başarlılı yorumlarından sonra teşekkür ediyorum.
Bu ikili beni uzun sure ıdare eder.Nivea ve Arko tıraş kreminden çok memnunum.ÖZellikle niveanın kokusu çok hoş.Belki riske girip daha sonra yeni kremler alırım.
düz olanı iyi tercih. en azından temizlenebilir. atlet parçası kullanmanı öneririm. barley ve lined olanların o ince kısımları temizlemek zor olabilir. sabun+kireç karışımı çok yapışkan zor temizleniyor.
eğer elinde tutmakta zorlanıyorsan basmalı kalemlerin el tutma bölümünden bi plastik sök makinene tak.
Saygılar
(12/10/2011, Saat: 20:21)Kendineözgü Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bende EJ89 düz olanından aldım.Bence Feather yada Permasharp kullansamda,birbirine yakın sonuçlar alıyorum.İşçiliği hakikaten mükemmel.Birde tıraştan sonra Kromu temizlemek zorunda kalmasam daha ıyı olacak.Makınayı herzaman parlak görmek istediğimden boyle bir soruna sahibim.FS 24 mm fırçamda oldukça başarılı.Özgün'e parfumler konusundaki doğru ve kaliteli yorumlarından sonra,tıraş konusundaki başarlılı yorumlarından sonra teşekkür ediyorum.
Bu ikili beni uzun sure ıdare eder.Nivea ve Arko tıraş kreminden çok memnunum.ÖZellikle niveanın kokusu çok hoş.Belki riske girip daha sonra yeni kremler alırım.
Arkadaşlar bu kromu temizleme içini çok kafanıza takmış bir insansanız, dericilere gidip bir parça has işlenmemiş güderi alın. Makineyi yıkadıktan sonra güderi ile kurulayın. Wink

Ylanız o oto marketlerde satılan çakma çukma modacar bilmem ne güderilerle olmaz. Dericiden işlenmemiş alın.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
ben pamuklu bez, yani atlet ile temizliyorum. memnunum. ama deneyebilirim.
Saygılar
(12/10/2011, Saat: 20:35)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar bu kromu temizleme içini çok kafanıza takmış bir insansanız, dericilere gidip bir parça has işlenmemiş güderi alın. Makineyi yıkadıktan sonra güderi ile kurulayın. Wink

Ylanız o oto marketlerde satılan çakma çukma modacar bilmem ne güderilerle olmaz. Dericiden işlenmemiş alın.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İkinci el Edwin Jagger DE89 Barley modeli alınır mı? farukkati 0 655 11/10/2023, Saat: 13:20
Son Yorum: farukkati
  Edwin Jagger DE89 mu Mühle R89 mu? karakartal 23 23,152 08/07/2023, Saat: 23:05
Son Yorum: altın porsuk
  Razarock game changer 84 vs edwin jagger 3one6 Ramo26 37 15,011 30/08/2022, Saat: 14:50
Son Yorum: Alden52
  DE89 Sap Problemi parhim 3 1,889 10/06/2022, Saat: 16:01
Son Yorum: parhim
  Edwin Jagger 3ONE6 Stainless Steel Paslanmaz Tıraş Aleti sfenks 190 95,568 01/04/2022, Saat: 12:36
Son Yorum: kaman
  Ri'mei vs. Muhle R89/EJ DE89 theunnamed 32 46,798 25/04/2021, Saat: 15:15
Son Yorum: onomasticon
  34c? DE89? Progress? FatGürSakal 16 12,914 02/09/2020, Saat: 16:12
Son Yorum: dearlord
  Edwin Jagger DE8 serisi sap seçimi konusunda yardım forevermore07 12 6,575 21/11/2019, Saat: 13:50
Son Yorum: forevermore07
  Merkur, Muhle, Edwin Jagger : Tüm Modeller Eskiuyebyr 9 16,341 11/02/2019, Saat: 13:25
Son Yorum: 3RD1
  Edwin Jagger de89, Merkur futur, hangisi. yaralıavcı 55 104,006 24/12/2016, Saat: 14:26
Son Yorum: Eskiuyebyr

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: