kaplatma
DE makinelere kaplama yaptırmak isteyen veya bilgisi olan arkadaşlara soruyorum. Hangi kaplama daha iyidir veya tavsiye edilir. Kaplama yapan bir firma buldum irtibat kurmadan önce net bilgiye sahip olmak istiyorum.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
şöyle söyleyeyim, düzce silahlarda en iyi krom kaplama yapılan il, en iyi kaplama krom olur, fakat bir silah için en az 10 gün süre isterler, kısa sürede olan kaplama iyi olmaz, ama gillettenin nikel kaplama olanlarıda var, nikel kaplama görmedim, iyi kaplama yaparsan makinede 0.1mm yada daha fazla ölçü değişimi olacağından makine içi vida dişleri uyum sağlama yapmayabilir, gillette alet hiç incelemedim, ezberden yazıyorum, ama silah için mekanizma daha ince kaplama oluyor, dışı kalın. Benim silahım var, krom kaplatmadım, sadece şarjörlere krom kaplama yaptırdım, yaptırırken başında bekledim, 20 dakika yeter dedim, idare ederden biraz iyi oldu, 15 senedir korozyon oluşmadı, bu işlem için cüzi miktar ücret almışlardı, ama bir tabanca şu an 300tl civarı yapılır, tıraş makinesi için en aşağı 50tl almalıki güvenli yer olsun, makinenin resmi ustalar sağlam bilgi verir, birde bazı metaller önce bakır ve sonra bakırın üstüne krom kaplanır, eğer sizde öyle ise fazla işleme gerek yok krom kısa sürede kaplanır, yani ince tabaka yeter.
alıntı yapamadım,

sayın format

kaplama yaptırabildinizmi, düzgün oldumu, yaptırdı iseniz fiyat ne kadar tuttu, bilgi verirmisiniz, saygılar
(15/01/2014, Saat: 22:58)zakharion Adlı Kullanıcıdan Alıntı: alıntı yapamadım,

sayın format

kaplama yaptırabildinizmi, düzgün oldumu, yaptırdı iseniz fiyat ne kadar tuttu, bilgi verirmisiniz, saygılar

Hayır kaplama yaptırmadım henüz bilgi edinince paylaşırım inş.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
http://www.geltir.com/thread-1305.html

bi göz at istersen
http://www.restoredrazors.com/Safety-Raz...g-Services

Safety Razor Replating Services
Bright Nickel - This is the original finish that was applied to most razors prior to about 1980:
£25 ($39)
Silver – Applied over Nickel for Durability:

£25 for the Nickel and £10 for the Silver
£35 in total ($55)

Gold – Applied over Nickel for Durability:

£25 for the Nickel and £15 for the Gold
£40 in total ($62)

Rhodium – Applied over Nickel for Durability:

£25 for the Nickel and £35 for the Rhodium
£60 in total ($95)
Chrome – Applied over Nickel:

£25 for the Nickel and £15 for the Chrome
£40 in total ($62)
Black Chrome – Applied over Nickel:

£25 for the Nickel and £15 for the Black Chrome
£40 in total ($62)
www.BarbarosRazors.com

Merhaba,
ebay'de kapalama yaptırılan gillette makinalar görüyorum. İki soru var aklıma takılan:
1- Türkiye'de bu işi yaptıracak yerler var. Tecrübesi olan var mı?
2- Kaplama işlemi makinanın mekanizmasını (kelebek kapaklar) etkiler mi?
Teşekkürler,

Sent from my iPhone using Tapatalk
(28/04/2014, Saat: 10:16)Viyaduk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,
ebay'de kapalama yaptırılan gillette makinalar görüyorum. İki soru var aklıma takılan:
1- Türkiye'de bu işi yaptıracak yerler var. Tecrübesi olan var mı?
2- Kaplama işlemi makinanın mekanizmasını (kelebek kapaklar) etkiler mi?
Teşekkürler,

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kaplamacılar var ama tıraş aletine aşina olup da yapacak sanmıyorum.

Evde metal kaplama yapmak konusuna bir bakın bir kaç gün önce yaptım bir tane.
www.BarbarosRazors.com

Nerde krom vb kaplama yatırabilirim acaba
Ben kuyumcular çarşısındaki bir kaplamacıya yaptırdım gayet de güzel oldu. Siz de kuyumcuların bulunduğu çarşılara veya onların çalıştıkları kaplamacılara bakabilirsiniz.
Arkolik Fırça Ekipman: http://tinyurl.com/recklesstr

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: