kaplatma
pekçok kez forumda konusu geçti lakin tam soracağım konu denk gelmedi, az evvel aradım.

babamdan ele geçirdiğim bir merkur 1904 42C makine var, kutusu falan yok, kaplaması da bozulmuş. krom kaplatma yapsam dedim lakin bulamadım nerede nasıl yapılır. en basidi kuyumcuya gidip rodyum yahut altın kaplatmak tabii ama değmez gibi geldi bana. makine ile aram olmadığı için bir danışayım dedim, ne dersiniz?
Üstad gümüş kaplatmanızı öneririm. Manevi değeri var, belki oğlunuz kullanmak isteyebilir. Kalıcı ve güzel görünümü ile gümüş kaplama iyi olur kanaatindeyim.
gümüş te makul bir tercih, dayanıklı olmaz diye krom dedim ama o da ne kadar dayanıklı, o da tartışılır tabii Smile
İstanbulda bu işi uygun fiyatlara yapan yerler varmı acaba? nikel yada gümüş. Bendede kaplanması gereken aletler var.
bir soruşturayım, arkadaşlardan biri belki duymuştur, teşekkür ederim.

(03/11/2013, Saat: 01:54)Lijun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Açık adresi bilmemekle birlikte İzmir Kısık Org.Sanayi Bölg.'de krom ve nikel kaplama yapıldığını biliyorum.Sorularak bulunabilinir diye düşünüyorum.

(03/11/2013, Saat: 00:49)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: pekçok kez forumda konusu geçti lakin tam soracağım konu denk gelmedi, az evvel aradım.

babamdan ele geçirdiğim bir merkur 1904 42C makine var, kutusu falan yok, kaplaması da bozulmuş. krom kaplatma yapsam dedim lakin bulamadım nerede nasıl yapılır. en basidi kuyumcuya gidip rodyum yahut altın kaplatmak tabii ama değmez gibi geldi bana. makine ile aram olmadığı için bir danışayım dedim, ne dersiniz?
Benimde kaplatmak istedigim aletler var, firsat bulursam bu hafta veya sonraki hafta dolasip arastirmayi dusunuyordum. eskiuye3315'in bir yorumunu hatirliyorum. Kaplatma yaptirdigi yerle ilgili. Belki yonlendirme yapabilir, fikir verebilir.

(03/11/2013, Saat: 02:31)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bir soruşturayım, arkadaşlardan biri belki duymuştur, teşekkür ederim.

(03/11/2013, Saat: 01:54)Lijun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Açık adresi bilmemekle birlikte İzmir Kısık Org.Sanayi Bölg.'de krom ve nikel kaplama yapıldığını biliyorum.Sorularak bulunabilinir diye düşünüyorum.

(03/11/2013, Saat: 00:49)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: pekçok kez forumda konusu geçti lakin tam soracağım konu denk gelmedi, az evvel aradım.

Krom mu daha dayanıklı olur nikel mi acaba ?
www.BarbarosRazors.com

(05/12/2013, Saat: 17:54)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Krom mu daha dayanıklı olur nikel mi acaba ?

tam emin olmamakla beraber kromun daha dayanıklı olduğunu biliyorum..
zaten tabancalara yapılan meneviş dışında kaplamalar kromla yapılır..eğer çevrenizde kaplama yapabilen silah tamircisi varsa, yaptırılabilir..
Krom iyi bir seçenek o halde.

Peki kaplama yaptırmak için mevcut kaplamanın tamamen yok edilmesi mi gerekiyor acaba ? Gerekiyorsa bu nasıl yapılıyor. Asit ile falan mı ?

(05/12/2013, Saat: 18:00)bahadirhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: tam emin olmamakla beraber kromun daha dayanıklı olduğunu biliyorum..
zaten tabancalara yapılan meneviş dışında kaplamalar kromla yapılır..eğer çevrenizde kaplama yapabilen silah tamircisi varsa, yaptırılabilir..
www.BarbarosRazors.com

(05/12/2013, Saat: 18:08)theunnamed Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Krom iyi bir seçenek o halde.

Peki kaplama yaptırmak için mevcut kaplamanın tamamen yok edilmesi mi gerekiyor acaba ? Gerekiyorsa bu nasıl yapılıyor. Asit ile falan mı ?

zannedersem tuzruhu söküyor.başka kimyasallar da olabilir bilemiyorum..ancak ince zımparalama işlemi de yapılması gerekiyor..

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: