En Son Ne Aldınız ?
(27/11/2013, Saat: 10:35)Aedan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Korhan hocam,

Sorun hallolmadıysa bildirir misin? takip numarası misim soyad vs. UPS ile görüşeyim, herhalde hallettiririm

Üstadım ö.m. attım.

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Every farewell is a new beginning.
Kalaylama bakırı pastan korumak için yapılan bir işlem, bakır kapların düzenli olarak kalaylanması gerekir. Ne kadar zararlıdır bilemiyorum ama bence sakıncalı. Özellikle sabun, krem gibi çeşitli kimyasalların fırça ile düzenli olarak karıştırılması suretiyle ortaya çıkan mekanik aşındırmanın sonucunda kalay kaplamanın kısa sürede ortadan kalkacağı düşünülebilir.

Otantik filan evet ama kimse bakır kap kullanmıyor artık. Hevesinizi kursağınızda bırakmış gibi olacağım ama sağlık herşeyden önemli. Porselen, seramik malzemelerin kırılmasından korkuyorsanız; mika, melamin, plastik vb. malzemelere yönelmekte fayda var.
Haydi hayırlı tıraşlar...
Bakır tas:

http://www.geltir.com/thread-850.html

Arkadaşlar forumu okuyun, inanın tahmin ettiğinizden fazlası var.
Bir süre sonra kararıyor, yine de min. 1 yıl kullanılabilir.
(27/11/2013, Saat: 13:08)Lijun Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bakır'ın kalaydan mahrum kalması oksitlenmeye (yeşil renge dönüşüm) sebeptir ki bu da bakır zehirlenmesine neden olur.Sağlıklı olan da cam,porselen,çelik malzemedir.

Düzenleme: Porselen de saf beyaz (desen baskısız) olmalı.

Lijun Üstadım; bahsettiğiniz bakır oksitlenmesini, respuli üyemizin tanışma mesajında eklediği fotoğraf örnekliyor mu, ben mi yanılıyorum?

29kq8g3.jpg
(27/11/2013, Saat: 13:34)pars Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bakır tas:

http://www.geltir.com/thread-850.html

Arkadaşlar forumu okuyun, inanın tahmin ettiğinizden fazlası var.
Bir süre sonra kararıyor, yine de min. 1 yıl kullanılabilir.

Teşekkürler pars üstad Smile konusu baya eskide kaldığı için görmemişim, açınca aynı tası görünce baya güldüm birde hiç fiyat değişmemiş bir seneden fazla olmuş ve fiyatlar aynı Smile bu arada sizler yazarken bende gelen yorumlardan habersiz tıraşımı oluyordum ve kendilerini denemiş oldum, sabah yazdığım gibi evet izlerin çok faydası var çok çabuk köpürtüyor avuca güzel oturuyor ve başka bir özellik yok, normal tıraşlarımdan en büyük farkı bakırlığından kaynaklanan heat sink özelliği fırça yüzüme değdiğinde soğuktu suyumuda soğutmuştu, normalde 3. Perdede ılımış olurdu ve tabi makınada soğukdu Sad kısaca +1 çabuk köpürmesi için , fırça soğuk köpük soğuk jilet soğuk suyum soğukkkkk -4 bir daha kullanırmıyım dersenizde açıkça bilmiyorum Smile

Edit: yukarıda Lijun, Mavi ve Onlytnt üstadlar bakır ve bakım gerektirmesi ve sonuçları hakkında çok önemli bilgiler sunmuşsunuz teşekkür ederim.
http://i40.tinypic.com/24w6mj5.jpg[/IMG]

24w6mj5.jpg
Biraz İspanya'dan biraz Thailand'dan.

uxnqf.jpg
(27/11/2013, Saat: 17:08)hayzen Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Biraz İspanya'dan biraz Thailand'dan.

uxnqf.jpg

Oyyy oyyyyy tiger balm her derde deva minik kavanoz Smile
(27/11/2013, Saat: 17:08)hayzen Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Biraz İspanya'dan biraz Thailand'dan.

2n8qv0w.jpg

Hayırlı olsun.
Bilgisayarım olmadığı için, TTNET ile uğraşmak istemediğim için 3G Modemi Wi-Fi ile yaymak için aşağıda ki ürünü satın aldım.

MR-3020
www.tekyumruk.com

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: